Mladić se otrovao Koka-kolom? Hitno primljen u bolnicu nakon što je popio gazirano piće
Nakon sumnje na hemijsko trovanje u Rijeci, novi slučaj pojavio se i u Zagrebu.
07.11.2023
17:54
Shutterstock
Zaštitnik potrošača
Uzroci povlačenja proizvoda su teška trovanja tinejdžerki zbog konzumacije većih količina čipsa, tj. sedmoro hospitalizovanih ljudi u Hrvatskoj.
Postavlja se pitanje kako biti siguran da su hrana ili piće bezbedni i gde je granica kada su u pitanju inovacije u prehrambenoj industriji.
Iz Hrvatske, pored pomenute vode sa ukusom, danas je potvrđeno da je u jeku ovih slučajeva bilo prijavljeno i trovanje "slanim štapićima". Kako je istakao Vili Beroš, tamošnji ministar zdravstva, nisu svi pili ista pića.
- Neki su rekli da su jeli slane štapiće. Moramo sve povezati, a ne plašiti javnost. Kad se određena veza uspostavi, javnost će biti obaviještena, a do tada preporuka da se pije voda iz vodovodnog sustava", rekao je Beroš, prenosi Index.hr.
U Rijeci u Hrvatskoj jedna osoba je doživela trovanje nakon što je popila "Romerquelle Emotion Blueberry Pomegranate" (staklena bočica od 330 mililitara) mineralnu vodu u obližnjem kafiću. Kako su naveli iz tog ugostiteljskog objekta, proizvod je bio vrlo popularan među gostima.
Pacijent je primljen u KBC Rijeka sa hemijskim otećenjem jednjaka i zasad je to zvanično izolovan slučaj, ali internetom kruže i poruke da su neki gosti povraćali krv navodno zbog jake kiseline u pomenutioj vodi. Neki hrvatski mediji pominju da broj osoba sa simptomima trovanja raste i da je primljeno još 4 osobe, ali da nisu zadržane. Još uvek se istražuje da li su sve osobe konzumirale isto gazirano piće.
Kompanija "Koka-kola HBC Hrvatska" je potvrdila incident i izrazila duboku zabrinutost, kao i da se nadaju "brzom i potpunom oporavku osobe uključene u ovaj slučaj. U potpunosti smo otvoreni za saradnju sa svim nadležnim telima", stoji u zvaničnom saopštenju. Kako ovaj gigant u proizvodnji napitaka ima svoje fabrike širom sveta, poslovnica u Srbiji „Koka-kola HBC Srbija“ je istakla da ovog proizvoda nema na srpskom tržištu i da je mineralna voda ovde potpuno ispravna.
Naime, u proizvodu “Hot Chip Challenge” pronađen je vrlo opasan, čak i ekstremno visok nivo kapsaicina u čipsu, materije iz ljutih papričica, a sve u cilju postizanja izuzetnog efekta ljutine "tortilja" čipsa. Lekari navode da ove količine mogu dovesti do iritacije kože i sluznice, mučnine i povraćanja ili problema sa disanjem.
Pomenuti čips se simbolično prodavao u kutiji koja liči na kovčeg, a upozoravajuće je bilo svakako što ga je mogla kupiti samo osoba starija od 18 godina. Zbog njegove začinjenosti je više mladih završilo u bolnici tokom prethodnog perioda u Nemačkoj, ali i u drugim zemljama, a vrhunac je smrt dečaka (14) u SAD-u nakon čega je proizvođač zatražio od trgovaca širom američkog tržišta da prestanu da prodaju njihov proizvod.
Povod je bio TikTok izazov nazvan "Izazov hrabrosti", koji je podrazumevao da treba pojesti mnogo ovog "Hot" čipsa, a da posle toga ne konzumirate vodu što duže, bio je povod svemu tome.
Kako navode na sajtu Eurostandarda, sve je veći broj izvora zagađivanja i zagađujućih materija, ali i rizik od bolesti izazvanih problemima u proizvodnji hrane – primena novih tehnologija, izmenjeni životni stilovi i sve manja otpornost ljudi. Sve su to izazovi kontrolisanja ispravnosti hrane.
Direktor Jovine gimnazije prof. dr Radivoje P. Stojković gostovao je u emisiji Info jutro na Informer televiziji i tom prilikom govorio o strašnom linču koji proživljava od strane blokadera, već godinu dana.
08.06.2026
12:16
Prava drama odvijala se na sastanku takozvanog "Senata" blokadera u Novom Sadu, gde su učesnici raspravljali o internoj istrazi pokrenutoj nakon što su u javnost dospeli snimci koje je objavio Informer.
08.06.2026
11:17
Banda studentsko-blokaderska opet laže, a u tome im pomaže njihovo glasilo "N1" koje relativizuje nasilje, koje se juče dogodilo na skupu u organizaciji blokadera u Frankfurtu.
08.06.2026
10:18
Blokaderka i novinarka Antonela Riha pokrenula je niz uvreda na studente blokadere, poručivši im direktno da su politički nepismeni, neobrazovani i da nemaju pojma u šta su ušli.
08.06.2026
11:30
Miloš Vučević oglasio se na svom Instagram profilu videom zabeleženim tokom puta ka Šumadiji, gde prisustvuje velikom skupu u Topoli.
08.06.2026
11:09
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
07.06.2026
11:11
Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" večeras od 20h, jer vam donosimo zanimljive informacije.
06.06.2026
10:55
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
05.06.2026
16:31
U današnjoj emisiji "Da se ne lažemo" autor i voditelj emisije Novica Popović ugostiće Vladiku topličkog Petra.
05.06.2026
14:01
Dva dečaka (15) nastradala su juče oko 17 sati u Stalaću kod Kruševca.
08.06.2026
11:58
U Barseloni je sinoć ubijen muškarac za koga se sumnja da je državljanin Srbije, a snimak sa mesta događaja je jeziv.
08.06.2026
09:31
U Barseloni je sinoć ubijen muškarac za koga se sumnja da je državljanin Srbije.
08.06.2026
09:05
Anđelko Aćimović, otac devojčice koja je žrtva masakra u OŠ "Vladislav Ribnikar", otkrio je da je ponašanje Vladimira i Miljane Kecmanović tokom poslednjeg suđenja za odgovornost za zločin bilo sramno.
08.06.2026
07:11
Više javno tužilaštvo u Zaječaru je uložilo žalbu na odluku Veća Višeg suda u Negotinu koje je odbacilo optužbe protiv Radoslav Dragijevića(75), oca Dejana Dragijevića optuženog da je ubio malu Danku,tako da Radoslav još uvek nije slobodan
08.06.2026
12:44
Najmanje tri osobe poginule su u razornom zemljotresu jačine 7,8 stepeni po Rihterovoj skali koji je danas pogodio Filipine, a odmah nakon potresa izdato je upozorenje na cunami širom regiona.
08.06.2026
07:40
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
08.06.2026
07:00
Mislim da bi trebalo da razgovaramo sa (ruskim predsednikom Vladimirom) Putinom, ocenio je finski predsednik Aleksandar Stub.
08.06.2026
05:40
Evropska unija će se suočiti sa masovnom nezaposlenošću ukoliko ne dereguliše svoju ekonomiju, izjavio je Morten Virod, generalni direktor švedsko-švajcarske multinacionalne korporacije ABB, jednog od globalnih lidera u oblasti elektrifikacije i industrijske automatizacije.
08.06.2026
06:20
RTS je objavio spisak filmov akoje će emitovati u periodu od 13. do 19. juna na svojim kanalima.
08.06.2026
12:09
Glumac Aleksandar Berček kaže da ga je otac prijavio policiji kada se posle druge godine fakulteta pojavio isred njihove kuće sa automobilom.
08.06.2026
11:52
Pevačke zvezde Riki Martin, Ina, Pitbul, Asap Roki, kao i hevi metal bend "Judas Priest" održaće ove godine spektakularne koncerte u Beogradu.
08.06.2026
11:12
Rialda Kadrić preminula je na ulici u Atini 25. januara 2021. godine od posledica srčanog udara. Na isti način preminula je i njena majka 30 godina ranije.
08.06.2026
09:37
Glumac i reditelj Radoš Bajić kaže da mu je ruska mafija poštedela život, a da su mu Slobodan Milošević i Mira Marković napravili pakao od karijere jer je bio svuda zabranjen.
08.06.2026
08:46
Amjuz buš je odličan izbor ukoliko želite da iznenadite goste neobičnim predjelom. Ovaj mali zalogaj budi apetit i predstavlja savršen uvod u obrok.
08.06.2026
12:00
Stručnjaci su otkrili koliko vode treba da popiju mačke i psi tokom vrućina, kako ne bi došlo do dehidratacije.
08.06.2026
10:00
Cinije su nekada bile nezaobilazni ukras bašta i simbol zaštite doma. Danas su skoro zaboravljene, ali i dalje donose lepotu i pozitivnu energiju.
08.06.2026
09:00
Gugl uobičajeno većini korisnika neće dozvoliti da promene svoju Gmail adresu, ali uvek možete da probate i okušate svoju sreću.
08.06.2026
08:00
Još jedan uzbudljiv astrološki dan je pred nama, a evo šta očekuje svaki horoskopski znak.
08.06.2026
07:05
Sportista Marko Bojković je sinoć objavio niz storija u kojima preti trubaču Dejanu Petroviću i njegovoj ćerki Jovani koju je navodno udario brat MMA borca.
08.06.2026
07:27
Pevač Hasan Dudić otkrio je kako nije znao da je njegov sin Miki Dudić napustio "Elitu", jer je prethodnih dana bio u bolnici zbog problema sa zdravljem.
08.06.2026
12:33
Pevačica Nikolina Kovač je progovorila o braku sa pevačem Sašom Kaporom, u koji su ušli jako mladi, kao i izazovima koji su postojali u njemu.
08.06.2026
12:06
Hrvatska pevačica, voditeljka i influenserka Nives Celzijus ponovo je uspela da uzburka društvene mreže bujnim poprsjem i to u crnom lateksu!
08.06.2026
11:02
Miki Dudić napustio je sinoć "Elitu 9", a u studiju ga je sačekala porodica, zajedno sa majkom Zlatom Petrović.
08.06.2026
10:18
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.