Željko Joksimović: „Bez mog benda, ja ne bih bio to što jesam“
Podeli vest
Nakon nezaboravnog koncerta u Kotoru, koji je održao u petak 13. juna, regionalna muzička zvezda Željko Joksimović nastavio je turneju nastupom u Opatiji, gde je proteklog vikenda priredio noć za pamćenje.
Publika je stigla iz svih krajeva Hrvatske, a već sledećeg dana Joksimović je nastupio i u Žirovnici, nedaleko od Bleda.
Mina Joksimović sinoć je vreme provela sa ocem, pevačem Željkom Joksimovićem, a fotografijama koje je objavila na Instagramu mnoge je ostavila bez daha.
Regionalna muzička zvezda Željko Joksimović održao je u petak spektakularan koncert pod vedrim nebom u Kotoru.
18.06.2025
10:51
Pred kamerama emisije „Prvi red“ koja se emituje na K1 televiziji, Željko nije krio emocije, podsetivši se na prethodni nastup održan tokom pandemije:
„Imali smo koncert ovde pre četiri godine, u jeku korone, kada su koncerti bili ukinuti. Dobili smo dozvolu samo za jedan dan, sa limitom od 2.000 ljudi. Uzimali su ljudima PCR testove ispred. Zato me nije bilo toliko dugo, ali večeras je bilo dupke puno i sjajno."
Joksimović je otkrio i da je ovaj koncert bio poseban po još jednoj stvari – vrhunskoj produkciji:
Porodica Joksimović pored Vaskrsa, danas proslavlja i Željkov rođendan.
20.04.2025
13:31
„Prvi put smo koristili najnoviju verziju el akustiksistema u Hrvatskoj. Kad sam ga čuo na probi, nisam mogao da verujem da je to live. Sjajan zvuk, sjajna produkcija, podigli smo lestvicu.“
Na pitanje da li mu je teško motivisati se za koncerte nakon dugogodišnje karijere, Željko iskreno priznaje:
„Na početku večeri bio sam umoran, imao sam dosta obaveza, ali kad sam izašao na binu i video publiku, dobio sam energiju. Svirali smo skoro tri sata bez pauze.“
Foto: printscreen
Željko Joksimović
Kao neko ko često vodi računa o ishrani, Joksimović se dotakao i svoje omiljene „slabosti“:
„Najviše na svetu volim burek! Kada treniraš i izbegavaš testo i masno, to ti prvo padne na pamet kada te neko pita šta bi voleo da pojedeš. Ne verujem da ću ga večeras naći, ali bih ga rado pojeo.“
Jedna od najvažnijih informacija za njegove fanove jeste planirani koncert u Beogradu, kao i velika turneja koja sledi:
„Velika je potražnja za projektom „Dva sveta“, koji zahteva decembar kao godišnje doba – a ako bude snega, to bi bilo idealno. Obavestićemo publiku o svemu, jer pripremamo još neke novine. Rekao sam publici u Opatiji da ćemo ubuduće imati male promene kada je reč o pesmama, tako da koncerti sigurno neće izgledati kao ovaj večeras – iako je ovo bio sjajan koncert koji nam je svima prijao, ipak će biti određenih promena.“
Foto: printscreen
Željko Joksimović
Govoreći o novim pesmama, Željko otkriva svoj stvaralački proces: „Imam preko 20 pesama. Snimim demo, pa mi se nekad tekst ne dopadne. Ako pesma preživi godinu dana u originalnom obliku, onda zaista vredi. Ako ne – menjam je, presložim, uzmem delove.“
Na kraju, uputio je posebnu zahvalnost svom timu: „Rekao sam večeras na bini: „Ne bih danas ovako izgledao da nije ovih ljudi iza mene.“ Gaga, Milke i Mirko su sa mnom više od 25 godina. To je ogromna vrednost“, zaključio je Željko Joksimović u emisiji „Prvi red“ na televiziji K1.
Emisiju „Prvi red“ gledajte svakog radnog dana od 14:15h (r), 17:50h i 23:30h!
Program televizije K1 pratite na kablovskim operaterima: mts (kanal 111), Supernova (kanal 11), Orion (kanal 7), Hipernet (kanal 8) i SBB (kanal 12), kao i naCYouTube kanalu K1 televizije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mina Joksimović sinoć je vreme provela sa ocem, pevačem Željkom Joksimovićem, a fotografijama koje je objavila na Instagramu mnoge je ostavila bez daha.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
Posle poteza Vašingtona prema Venecueli, Grenlandu i Iranu, postaje jasno da američka spoljna politika ne staje na tim tačkama. Prema oceni političkog analitičara Ivana Starodubceva, sledeća meta strateškog pritiska logično je – Turska.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, zajedno sa najvišim državnim rukovodstvom, učinio je za lečenje dece u Srbiji više nego što su sve prethodne blokaderske vlasti pre 2012. godine mogle čak i da zamisle. Za "Novosti" je o svojoj teškoj borbi sa retkom bolešću svog sina Pavla, govorila majka Sandra Pavlović.
Gosti emisije Direktno sa Minjom Miletić - poslanica Biljana Pantić Pilja, politikolog Nataša Dragojlović i profesor Čedomir Antić, komentarisali su političku situaciju u Srbiji i regionu.
Andrea Jovanović, doktorantkinja filozofije na Filozofskom fakultetu u Beogradu i istraživač-saradnik u Institutu za političke studije, komentarisala je blokadere i njihovu navodnu listu. Koemnta na ovu temu je dao i narodni poslanik - Nebojša Bakarec.
Opozicioni voditelj i osvedočeni hejter svih koji ne prate njegov narativ Marko Vidojković još jednom je demonstrirao svoju "učtivost" i "kulturu" u najnovijoj kolumni za "Danas".
U 10. epizodi Exatlona videli smo pobedu Crveni za samo jedan poen, što znači da su Plavi izgubili borbu za nominacije. Posle toga, odlučeno je da Dušica Topić ispadne iz daljeg takmičenja.
Učesnik Exatlona Srbija Nemanja Radovanović izazvao je veliku pažnju kada je, vidno uznemiren, ušao pred svim takmičarima otvoreno priznao da ne oseća podršku svog Plavog tima.
Član Plavog tima Exatlona Srbija Nemanja Radovanović odustao je od uloge kapitena, te je "štafetu" predao Sanji Kalinović koja se prema njegovim rečima jedina javila da preuzme tu ulogu.
Među učesnicima Exatlona tenzije rastu iz epizode u epizodu, a u večerašnjoj one su kulminirale. Atmosfera na poligonima bila je gotovo električna, a napetost između Plavih i Crvenih dostigla je vrhunac.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Analitičar Stevica Deđanski istakao je da je pitanje prodaje Naftne industrije Srbije pre svega ekonomsko, te da je najvažnije očuvati stabilnost energetskog sistema i interese države.
Filmska pljačka dogodila se sinoć na Zvezdari kada su četvorica nepoznatih muškaraca opljačkali prodavnicu i tom prilikom povredili sina vlasnika lokala (29) koji je državljanin Kine.
Suđenje za planiranje likvidacije Marka Ljubiše Kana obeležio je izostanak svedoka čije je privođenje bilo naloženo, dok su pred sudom izneti novi detalji o sumnjivim kretanjima, presretnutim porukama i obračunima kriminalnih klanova.
Ubijeni bivši igrač Crvene zvezde, Živko Bakić (40), hapšen je zbog 324 kilograma kokaina kao glavni pripadnik šestočlane grupe, za koju se sumnjalo da je deo Balkanskog kartela.
Usred stalnih pretnji američkog predsednika Donalda Trampa da će anektirati Grenland, danska Zajednička arktička komanda pozvala je Sjedinjene Američke Države da učestvuju u vojnim vežbama na tom ostrvu, izjavio je danas danski general-major Soren Andersen.
Kurdske snage su pristale da se povuku iz grada Deir Hafera i na pozicije istočne obale reke Eufrat, dok sirijska vojska nadire ka istoku iz pravca Alepa.
Bivši generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg izjavio je da ne isključuje mogućnost da Sjedinjene Države, usled nesuglasica sa evropskim članicama alijanse, mogu napustiti NATO, prenosi nemački Špigl.
Zahlađenje u Ukrajini moglo bi ozbiljno da utiče na tok borbi i smanji odbrambene mogućnosti ukrajinske vojske, ocenio je britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris u emisiji na svom Jutjub kanalu.
Prošlo je skoro 10 godina od smrti glumca Milorada Mandića Mande, a njegov brat Nenad otkrio je da je glumčevo zdravlje bilo ozbiljno narušeno zbog kredita za stan i pozorišta.
Kultni film "Maratonci trče počasni krug" ne pamti se samo po nezaboravnim replikama i glumačkim bravurama, već i po brojnim anegdotama koje su se dešavale iza kamere.
Glumica Nevena Neradžić, koja u filmu "Saučesnici" igra partnerku glavnog junaka kojeg tumači Radovan Vujović, kaže da je inspiraciju za ulogu pronašla u svojim prošlim vezama.
Naprskate se ujutru, a već posle ručka, ništa? Ovi parfemi za 2026. godinu obećavaju ono što većina ne može: miris koji traje satima i ne nestaje sa kože.
Prema drevnim feng šui učenjima, postoji jedna stvar koju mnogi nesvesno drže pored vrata, a koja se smatra posebno lošim znakom i privlači nesreću u dom.
Uz četiri praktična saveta udahnite svom laptopu novi život bez velikih troškova. Ovaj vodič pokazuje jednostavne nadogradnje koje će uređaj učiniti bržim i pouzdanijim.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar