• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
A. Stošić

Novinar

24.07.2025

11:49

Ustaše se obrušile i na mrtvog Boru Đorđevića - Udaraju zabranu na hitove Riblje čorbe

ATAIMAGES

Estrada

Ustaše se obrušile i na mrtvog Boru Đorđevića - Udaraju zabranu na hitove Riblje čorbe

Podeli vest

Tribute bend „Muzičari koji piju“, koji izvodi pesme Riblje čorbe, izazvao je negodovanje hrvatskih ratnih veterana zbog najavljenog nastupa 26. jula u Štrmcu kod Labina.

U jeku skandala zbog otkazivanja koncerta Momčila Bajagića Bajage i pokušaja zabrane koncerata Lepe Brene na Krku, hrvatski branitelji su udarili i na srpsku pokojnu rok zvezdu Boru Đorđevića.

U saopštenju navode da je tokom Domovinskog rata u 119. brigadi Hrvatske vojske bilo angažovano oko 1.600 vojnih obveznika s područja Labinštine, te da ne mogu podržati izvođenje pesama izvođača koji se, kako tvrde, dovodi u vezu s vojnim strukturama koje su bile umešane u zločine nad civilnim stanovništvom Republike Hrvatske, prenosi "Jutarnji list".

Foto: ATAIMAGES

 

Oni su u saopštenju optužili nekadašnjeg frontmena "Riblje čorbe" da je tokom devedesetih godina javno podržavao ideje velikosrpske politike, te da ga je 1993. godine Vojislav Šešelj proglasio četničkim vojvodom.

Foto: ATAIMAGES

 

"Kao hrvatski branitelji iz Istre i građani, koristimo svoje pravo izneti mišljenje - jer danas, kada znamo ko je Bora Đorđević i šta je predstavljao, moramo se zapitati: kakvu poruku šaljemo mladima i našim porodicama, ako dopuštamo da njegove pesme postanu soundtrack našeg lokalnog slavlja? Snimajući duete s osobama poput Baje Malog Knindže, u pesmama u kojima se Bošnjacima pretilo smrću, Bora Đorđević je prešao granicu muzike i svrstao se uz ideologiju koja je Hrvatskoj i njenim građanima nanela strašna stradanja", pisalo je u saopštenju branitelja.

 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Vodolijax

pre 9 meseci

Svaki pevač iz Srbije koji je zabranjen u Hrvatskoj treba da bude ponosan na to....ne znam samo kako su Bajaga i Lepa dospeli na taj spisak jer se ubiše godinama dokazujući da oni samo žive u Beogradu............

sledeća vest

Politika

TV

Pratite "Na merama" večeras od 20h! Otkrivamo šta rade Aleksić, Lompar, Šabić…
Live TV

Pratite "Na merama" večeras od 20h! Otkrivamo šta rade Aleksić, Lompar, Šabić…

Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!

02.05.2026

10:11

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

To je to! Iran se oglasio: Obećavamo!
Planeta

To je to! Iran se oglasio: Obećavamo!

Iran obećava da će obezbediti stabilan brodski saobraćaj kroz Ormuski moreuz ako ne bude pretnji po Teheran, saopštila je mornarica Iranskog revolucionarnog gardijskog korpusa.

06.05.2026

13:40

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin