Suzana Perić dobila prestižnu nagradu u Beču: "Srbija nije više mala modna zemlja"
Podeli vest
Renomirana dizajnerka sa međunarodnim iskustvom Suzana Perić osvojila je prestižnu nagradu u Beču.
Modna scena neprestano se menja, ali postoje kreatori čiji rad i posvećenost zaslužuju posebno priznanje. Suzana Perić upravo je jedan od takvih autora čiji talenat i vizija inspirišu kolege i ljubitelje mode. Njena posvećenost detaljima, eleganciji i inovaciji prepoznata je i van granica naše zemlje, a poslednje priznanje koje je dobila u Beču dodatno potvrđuje njen status jednog od najznačajnijih modnih imena današnjice.
Suzana Perić ispričala je razlog prestanka dolazaka Aleksandre Meljničenko u Srbiju. Modna kreatorka je otkrila da je u pitanju incident koji se dogodio na njenoj reviji, koju je najbogatija Srpkinja demonstrativno napustila.
Suzana Perić predstaviće svoju kolekciju "Mystic Sapphire" na Nedelji mode u Parizu, u čuvenoj galeriji Burbon 6. marta.
23.02.2025
16:01
- U pitanju je "Boss Ladys Award Night" nisam došla samo kao dizajnerka i dobitnica nagrade. Došla sam i kao prijateljica. Sandra Savia i ja se poznajemo dugo. Naše prijateljstvo je raslo zajedno sa njenom vizijom da okupi žene koje žele više povezanosti, podrške i poštovanja u poslu i životu - kaže nam sagovornica.
U pitanju je udruženje koje postoji tri godine i koje je podrška ženama ali i muškarcima koji podržavaju žene. Žele da istaknu žene kao ženstvene.
Portal Informera danas slavi svoj deseti rođendan, a povodom ovog značajnog jubileja oglasila se poznata modna kreatorka Suzana Perić, koja je već godinama verni čitalac portala.
Suzana Perić, jedna od najpoznatijih srpskih dizajnerki, proteklog vikenda učestvovala je na prestižnom International Fashion Week-u u Rabatu, glavnom gradu Maroka.
15.01.2025
09:32
Foto: ATAIMAGES
Suzana Perić
- Boss Ladys je udruženje koje su osnovale Sandra Savia i Karolina Bakula. To su dve žene različitih energija, ali iste snage. Sandra je vizionarka. Ona povezuje ljude, stvara prostore za susrete i svakom projektu daje lični pečat. Njena toplina, intuicija i preduzetnički duh osećaju se u svemu što Boss Ladys jesu. Karolina donosi strukturu, stabilnost i jasnoću. Ona brine o finansijama, organizaciji i članicama. Kao psiholog, ima snažan osećaj za ljude i razvoj i daje udruženju čvrst temelj. Zajedno su stvorile zajednicu koja ženama daje vidljivost i podršku. Boss Ladys nisu forma. To je pokret koji povezuje žene iz biznisa, kulture i društva. Prostor u kojem se saradnja živi, a ne samo spominje - rekla nam je Suzana.
Istakla je modna kreatorka i šta je čar ove nagrade.
- Istakli smo da muške odelo, osim što ga muškarci nose, mogu ga nositi i žene i da ujedno bude ženstvena i da bude i majka i prijateljica. Nagrada koju zbog svog rada na ovaj način dobiješ u dijaspori i svog brenda, mnogo je značajno. Vizija koja nastaje u Srbiji se širi i na globalnom nivou. Excellence Design Award koji sam te večeri primila za mene ima posebnu težinu upravo zbog toga. Ta nagrada nije samo priznanje mom radu u modi. Ona je priznanje mom putu kao žene, majke i nekoga ko godinama opstaje na tržištu. Ona je i znak poštovanja prema trudu, doslednosti i inspiraciji koju sam kroz modu delila sa drugim ženama. Svaka nagrada je podsticaj za dalje i kada ti cela sala aplaudira, oči su ti pune suza. Pokazali smo u Austriji da smo mala zemlja, ali jako kreativna - rekla je Suzana Perić.
Foto: ATAIMAGES
Suzana Perić
Kako nam je rekla, zbog svog kvalitetnog rada zato i opstaje 30 godina.
- Idem stepnicu po stepenicu, gradim kvalitet. Ljudi više ne daju nagrade onako, već iz srca, kada osećaju da je nešto od duše. Kroz brend ne vidite samo viziju, već i emociju koji on nosi. Ne gledate samo haljinu već ceo dojam - rekla nam je Suzana.
Kako nam je rekla, sprema se za naredne projekte.
- Pripremamo se za parisku Nedelju mode kao i za Milano. Takođe, spremamo se i za veliku reviju koja nije bila u Srbiji već šest godina. Radujem se, jer se vidi rad u Srbiji, više nismo zanemarljivi, naš rad je prepoznat na globalnom nivou. Nismo više mala modna zemlja - rekla nam je Suzana Perić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Suzana Perić ispričala je razlog prestanka dolazaka Aleksandre Meljničenko u Srbiju. Modna kreatorka je otkrila da je u pitanju incident koji se dogodio na njenoj reviji, koju je najbogatija Srpkinja demonstrativno napustila.
Amerika je, prema porukama koje stižu iz Teherana, morala da prihvati iranske uslove za prekid vatre i nastavak pregovora, čime je doprineo i veliki pritisak Rusije i Kine, kao i pomoć koje su te dve sile uputile Iranu.
Dragan Đilas, lider Stranke slobode i pravde (SSP), u vidno besnom stanju zbog potpunog političkog debakla na lokalnim izborima u deset opština, zapretio je krvoprolićem na narednim parlamentarnim izborima ukoliko opozicija ne pobedi!
Drugo veče zaredom zaposleni na tajkunskoj N1 održali su protest ispred zgrade ovog medija koji je dobio nove vlasnike i direktora, a njih su, kako se i očekivalo, podržali neki od najpoznatijih blokadera, očajni jer su, kako su uvereni, izgubili svoje glasilo za podršku u rušenju Srbije.
Dragan Đilas, lider Stranke slobode i pravde (SSP), u vidno besnom stanju zbog potpunog političkog debakla na lokalnim izborima u deset opština, zapretio je krvoprolićem na narednim parlamentarnim izborima ukoliko opozicija ne pobedi!
Doktor Branimir Nestorović, predsednik stranke "MI, Snaga naroda", koji je prvi obelodanio kandidaturu za predsednika među opozicionim političarima, pokrenuo je žestok udar na Vladana Đokića.
Na društvenoj mreži Iks, jedan od gledalaca Informer televizije podelio je isečak večerašnjeg izveštavanja našeg reportera Vladimira Savića koji se nalazio ispred tajkunske televizije N1, zbog protesta zaposlenih, a koji je tom prilikom sreo propalog političara Srđana Milivojevića.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
U Srbiji će danas nakon pretežno sunčanog jutra biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, dok se uveče u Banatu i na istoku Srbije ponegde očekuje kratkotrajna kiša. Temperature će se kretati od 2 do 16 stepeni.
Do kraja dana i u toku večeri u većini predela Srbije biće vedro ili malo oblačno vreme sa izolovanom kišom, dok se od 9. do 12. aprila prognoziraju jutarnji mrazevi i na 2 metra visine.
U Nemačkoj tokom Vaskrsa, mir i odmor građana strogo su zaštićeni, pa i naizgled bezazlene stvari, poput pravljenja buke, mogu se kazniti i do 50.000 evra.
Mirelu M. (51) ubio je u Obrenovcu unuk njenog vanbračnog partnera, a istraga zločina je otkrila stravičnu uportnost maloletnog B.P. (16) da izvrši ovaj zločin.
Milan P. (77) koji je danas ranjen u Obrenovcu kada ga je unuk B.P. nožem izbo, a potom ubio njegovu partnerku Mirelu M. (51), zvao je njenu advokaticu i pretio joj smrću.
Roditeljima maloletnog ubice iz Niške Banje koji je 5. oktobra 2023. godine izbo nasmrt svog druga Andreja Simića (13), nastavljeno je danas u Višem sudu u Nišu, a kako navode oni koji znaju šta se dešavalo u sudnici, ponašali su se kao roditelji Koste K.
Amerika je ušla u sukob sa pozicije sile koja je očekivala brz slom Irana, a iz njega izlazi pod salvom optužbi da nije ostvarila nijedan ključni cilj.
Izrael je pristao na prekid vatre između Sjedinjenih Američkih Država i Irana, preneo je Si-En-En, ali se situacija na terenu i dalje ne smiruje, pošto Izrael i Iran upravo razmenjuju udare, dok protivvazdušna odbrana deluje iznad Jerusalima.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Pravilna ishrana bogata specifičnim nutrijentima može igrati ključnu ulogu u očuvanju i mogućoj regeneraciji hrskavice, kao i u dugoročnom zdravlju zglobova.
Tiramisu spada u one poslastice koje su uvek aktuelne, lagan je, kremast i izuzetno ukusan. Odličan je izbor i za svečane prilike, ali i za trenutke kada želite da sebi i bližnjima priuštite nešto posebno.
Mobilni telefon često ostaje prazan u ključnim trenucima, ostavljajući nas da čekamo pored utičnice, ali postoji pet saveta koji mogu da ubrzaju proces punjenja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar