Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: AFC/Informer.rs

24.09.2020

19:47

SKINUO JE 200 KILOGRAMA I POBEDIO KORONU! Jedva se izvukao...Pogledajte kako danas izgleda NAJDEBLJI ČOVEK NA SVETU! (FOTO)

Estrada

SKINUO JE 200 KILOGRAMA I POBEDIO KORONU! Jedva se izvukao...Pogledajte kako danas izgleda NAJDEBLJI ČOVEK NA SVETU! (FOTO)

Podeli vest

Meksikanac Huan Pedro Franko, koji je sa 595 kilograma pre tri godine ušao u “Ginisovu knjigu rekorda” kao najteži muškarac na svetu, pobedio je koronavirus.

Dijete i fizičke vežbe, ali i operacija smanjenja želuca, očigledno su mu pomogle u tome, izjavio je tridesetšestogodišnji Franko za AFP.

Izgubio je 208 kilograma, ali dugogodišnji dijabetes, visok krvni pritisak i hronično oboljenje pluća otežavali su borbu protiv korona virusa.

Foto: printscreen You Tube BBC News

Imao je visoku temperaturu, bolove u glavi i celom telu, a velike teškoće stvaralo mu je gušenje, otkriva Franko, koji živi u saveznoj državi Agvaskalijentes u centralnom Meksiku.

- To je veoma agresivna bolest – izjavio je.

Prema zvaničnim podacima, čak četvrtina od 74.000 ljudi u Meksiku koji su umrli od posledica infekcije kronavirusom imala je viška kilograma.

Foto: printscreen You Tube BBC News

- Dijabetičari, hipertenzičari i srčani bolesnici podložniji su komplikacijama infekcije korona virusom – kaže Hoze Antonio Kastaneda, šef tima koji je lečio Franka od gojaznosti.

- Njihove šanse da se izvuku su veoma male – dodaje on.

Njegov pacijent, koji nekada zbog težine nije mogao da ustane iz kreveta, spada u izuzetke.

Foto: printscreen You Tube BBC News

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

"Sve treba da zastane na dva minuta, uvesti Dan sećanja na genocid u NDH": Linta predlaže da 10. april bude obeležen svake godine
Politika

"Sve treba da zastane na dva minuta, uvesti Dan sećanja na genocid u NDH": Linta predlaže da 10. april bude obeležen svake godine

Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta predložio je državnim organima Srbije, povodom 84 godine od osnivanja takozvane Nezavisne Države Hrvatske (NDH), da se 10. april proglasi za Dan sećanja na genocid nad Srbima u NDH sa ciljem, kako je naveo, da ta tema postane sastavni deo kulurnog obrasca i identiteta srpskog naroda, a posebno mlađih generacija.

10.04.2026

20:22

TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…

10.04.2026

10:40

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin