Iva Ilinčić, koja je optužila poznatog učitelja glume Miroslava Miku Aleksića za se*sualno zlostavljanje, kaže da joj je drago što su posle nje mnoge žene počele da prijavljuju nasilnike!
Lavinu je pokrenula njena koleginica Milena Radulović, koja je otkrila da ju je Aleksić silovao još dok je bila maloletna. Posle nje je Iva iznela u javnost da ju je Mika zlostavljao dok je imala 17 godina!
To jemanipulacija
Hrabre glumice prijavile su nasilnika policiji i tako podstakla žene širom Srbije i regiona da učine to isto.
- Drago mi je što smo Milena i ja dale primer ženama da ne treba da trpe nasilje. U našoj priči se prepoznala i neka kasirka, domaćica, glumica, poslovna žena... Zadovoljna sam što su se sve one ohrabrile i počele da prijavljuju zlostavljače - priča za Informer zvezda serije "Žigosani u reketu".
Foto: printscreen Instagram ivailincic
Iva dodaje da su Milena i ona poslale poruku i svim nasilnicima da ne smeju da maltretiraju žene.
- Zadovoljna sam što se ovo pokrenulo i što smo dobile veliku podršku. Konačno se stvari nazivaju pravim imenom: "Da, to je zlostavljanje!", "Da, to je manipulacija", "To ne sme nikome da se radi". Ovo je i upozorenje svima onima koji imaju nedoličan pristup ženama da neće proći nekažnjeno - naglašava lepa glumica, koja na pitanje da li sebe doživljava kao heroinu svih žrtava se*sualnog nasilja, odgovara:
- Biću zadovoljna ako zbog ovoga bude makar jedna žrtva manje.
Ambiciozna glumica
Ivu u subotu očekuje premijera predstave "Kišne kapi na vrelom kamenju" u Jugoslovenskom dramskom pozorištu. Zanimljivo je da je tema ovog komada u režiji Juga Radivojevića manipulacija od strane autoriteta - profesionalna, emocionalna i se*sualna.
Foto: instagram printscreen
- Igram Anu, ambicioznu glumicu na početku karijere. Tema predstave je i manipulacija, koja je prisutna na svakom koraku, u svim odnosima, a postoji i kao ucena. Uspela sam da odvojim ono što se meni dogodilo od teksta koji sam spremala. Ipak se to što sam preživela u "školi glume" dogodilo pre šest godina. S tim se nosim! Moje kolege nisu znale šta mi se desilo dok smo pripremali predstavu, saznali su sve iz novina - priča glumica.
Mika mi je bio kao otac
Iva je, odmah posle Milene Radulović, u javnosti ispričala kakav je pakao doživela u školi glume "Stvar srca" Miroslava Aleksića.
- Kontinuirano sam se*sualno uznemiravana. Šest godina sam ćutala, negirala, nikom nisam govorila. Kada se dogodilo prvi put, rekla sam sebi: "Mika mi je kao otac, nemoguće da se ovo dešava i ne dešava se". A onda sam priznala sebi, što je bio ogroman korak - rekla je mlada glumica.
Glumac Aleksandar Srećković Kubura prvi put je javno progovorio o razvodu od fitnes instruktorke Marije Savić Srećković, sa kojom je u braku bio više od dve decenije, a razišli su se prošle godine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glumac Aleksandar Srećković Kubura prvi put je javno progovorio o razvodu od fitnes instruktorke Marije Savić Srećković, sa kojom je u braku bio više od dve decenije, a razišli su se prošle godine.
Letonija bi mogla da se nađe u veoma opasnoj poziciji ukoliko se potvrde navodi ruske Spoljne obaveštajne službe da Ukrajina priprema napade na Rusiju sa teritorije baltičkih država, upozorio je bivši analitičar CIA Rejmond Makgovern.
Reporterka RTL-a Ana Mlinarić izjavila je da se Srbija najviše naoružava u regionu Zapadnog Balkana, navodeći da kupovinom oružja iz Kine, Francuske, Rusije i Izraela predsednik Aleksandar Vučić, prema oceni vojnih stručnjaka, jača međunarodnu podršku.
Tokom gostovanja na hrvatskom RTL-u, Brnabić je poručila da Srbija ne vidi neposrednu opasnost u regionu, ali je kritikovala saradnju Hrvatske sa Prištinom, navodeći da je u suprotnosti sa Rezolucijom 1244 Saveta bezbednosti UN.
Poznati profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu, Čedomir Antić, koji je poznat kao noćna mora blokadera jer ih raskrinkava od početka njihovog divljanja po Srbiji, progovorio je o takozvanoj studentskoj listi za izbore.
Petar Đurić, blokader sa dna kace poznatiji kao lider u pokušaju minornog pokreta Ćale ovo je za tebe, priznao je da je pun kao brod, da od politikanstva masno zarađuje, ali i da je u kontaktu sa narko-dilerima.
Vladimir Gajić, advokat i političar gostovao je u emisiji ''Bez cenzure'' u kojoj je govorio o tzv. studentskoj listi i temama od nacionalnog značaja na koje blokaderi nemaju jasne odgovore.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno uz kratkotrajne pljuskove. Najviša dnevna temperatura biće do 27 stepeni, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ).
Dugogodišnji monah manastira Vatoped na Svetoj Gori, Teodohos, u razgovoru za Informer rekao je da Pojas Presvete Bogodorice, između ostalog, pomaže i kod potomstva, ali da je najvažnije da se par venča u crkvi.
Kompanija Ekspo 2027 saopštila je danas da su sproveli otvoreni međunarodni postupak javne nabavke za usluge globalne PR agencije, čiji je cilj međunarodna promocija specijalizovane izložbe Ekspo 2027 na ključnim svetskim tržištima, ali i Beograda i Srbije kao domaćina, na globalnoj sceni.
Mađarska naftna kompanija MOL Group saopštila je danas da je od Kancelarije za kontrolu strane imovine Ministarstva finansija SAD (OFAC) dobila zvaničnu licencu za nastavak pregovora o kupovini većinskog vlasničkog udela u kompaniji Naftna Industrija Srbije do 6. juna 2026. godine.
Šef "kavačkog klana" Radoje Zvicer poručivao je, u prepisci sa policajcem koji beži od krivičnog progona Ljubom Milovićem, da je bolesno podizati decu u Crnoj Gori, i to u isto vreme kada sa Crnogorcima sprema trgovinu kokainom.
U Beogradu su se protekle noći dogodile dve teške saobraćajne nezgode, pri čemu je jedan mladić smrtno stradao, a nekoliko drugih mladića je povređeno, saopšteno je iz Hitne pomoći.
U akciji "Kvoter", koju su proveli pripadnici Policijske uprave Istočno Sarajevo, uhapšen je Alen Mehović, kod kojeg je pronađena veća količina heroina.
Sjedinjene Američke Države istovremeno uvode nove sankcije protiv Rusije i govore o spremnosti za pregovore, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Sergej Rjabkov.
Nemačka mora ponovo da otvori ozbiljan politički i ekonomski dijalog sa Rusijom, a dalja pomoć Ukrajini ne sme da se pretvori u beskonačno trošenje novca poreskih obveznika bez jasne kontrole, poručio je predsednik Alternative za Nemačku Tino Hrupala.
Evropsku uniju i Ujedinjeno Kraljevstvo mogao bi da pogodi novi talas energetske krize, ocenio je Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom i generalni direktor Ruskog fonda za direktne investicije.
Velimir Bata Živojinović je od uloge u filmu "Valter brani Sarajevo" (1972) zaradio 4.800 dolara, što je u to vreme bilo jednako sa 53 prosečnih srpskih plata.
Glumac Slaviša Čurović dobio je niz uvreda i pretnji smrću na Fejsbuk profilu zato što je podelio stavove o referendumu 21. maja 2006. godine i nezavisnosti Crne Gore, koji su su suprotni crnogorskim ekstremistima.
Predigra je mnogo više od fizičkog kontakta, ona je iskustvo koje uključuje sva čula i gradi emocionalnu povezanost, a uz tri trika iskustvo će biti nikad bolje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar