• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: tanjug

22.04.2021

09:34

Baka (90) se javila na telefon i čula strašne vesti: U narednih pet meseci, DESILA JOJ SE NEVEROVATNA STVAR KOJA JU JE KOŠTALA 32 MILIONA DOLARA

Estrada

Baka (90) se javila na telefon i čula strašne vesti: U narednih pet meseci, DESILA JOJ SE NEVEROVATNA STVAR KOJA JU JE KOŠTALA 32 MILIONA DOLARA

Jedna 90-godišnja žena iz Hongkonga kojoj su se kriminalci predstavljali kao kineski službenici bezbednosti, u najvećoj zabeleženoj telefonskoj prevari oštećena je za 32 miliona američkih dolara.

Hongkoška policija je saopštila da su prevaranti prošlog leta izabrali stariju ženu koja živi u vili u luksuznom hongkonškom naselju i da su je, pretvarajući se da su kineski službenici državne bezbednosti , kontaktirali sa tvrđnom da je njen identitet korišćen u ozbiljnom krivičnom slučaju u Kini.

Gardijan prenosi da joj je tom prilikom rečeno da treba da prebaci novac sa svog bankovnog računa na one koje drži istražni tim, gde će on biti čuvan i kontrolisan.

List navodi da je policija saopštila da je stariju ženu nekoliko dana kasnije u kući posetila osoba koja je sa namenskog telefona komunicirala sa lažnim agentima službe bezbednosti koji su je nagovorili da izvrši ukupno 11 bankovnih transfera.

Foto: wikipedia.org

Prevaranti su naterali staricu da im prebaci sav novac koji je imala



Tokom pet meseci starija gospođa je prevarantima dala ukupno 32 miliona američkih dolara, što je najveća suma koju su do sada uspeli da uzmu telefonski prevaranti u tom gradu.

Policija je rekla da je prevara uočena samo zato što je kućni pomoćnik starije žene pomislio da se nešto sumnjivo događa i kontaktirao njenu ćerku koja je zatim prijavila slučaj policajcima.

Nakon istrage, jedan 19-godišnjak je uhapšen, ali je pušten uz kauciju, saopštila je policija.

Hong Kong ima jednu od najvećih koncentracija milijardera na svetu, od kojih su mnogi stariji, što ih čini lakom metom prevaranata, a u 2020. godini policija je saopštila da je vodila 1.193 slučaja telefonske prevare u kojima je ukupno ukradeno 74 miliona američkih dolara.




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin