Članice grupe "Harikejn" već su osvojile Evropu, a sada planiraju da pokore i ceo svet! Sanja Vučić, Ivana Nikolić i Ksenija Knežević glavne su zvezde ovogodišnje Evrovizije u Roterdamu.
Posle plasmana u finale ovog takmičenja koje je večeras (subota) lepe Srpkinje zadale su sebi još više ciljeve.
Vežbaju od jutra od sutra
- Svetska karijera je oduvek bila naša velika želja. Sa tom idejom je i osnovana grupa "Harikejn" pre četiri godine. Zato smo prve pesme i snimile na engleskom jeziku. Volele bismo da posle Evrovizije napravimo svetsku karijeru. Ovaj naš uragan je tek krenuo svoj put po Balkanu i Evropi, pa što ne bi osvojio i svet? Oduvek smo sebi postavljale visoke standarde - kažu devojke iz grupe "Harikejn" ekskluzivno za Informer i dodaju da su trenutno fokusirane na svoj večerašnji nastup u finalu:
Ne damo Mariji da nas ošiša
anja, Ivana i Ksenija kažu da im je Marija Šerifović velika podrška na takmičenju.
- Njen dolazak u Roterdam dodatno je ulepšao atmosferu u našem timu. Pomaže nam oko svega, pa čak i oko sređivanja i češljanja. Rekla nam je da bi sve bilo mnogo lakše da imamo kratku kosu kao ona, ali ne damo joj da nas ošiša. Kose su jedan od naših zaštitnih znakova, tako da ih nećemo dirati - poručuju "uraganke".
- Sada nam je najbitnije da se što bolje plasiramo, posle toga ćemo videti šta ćemo dalje. Prijaju nam kada nas porede sa svetskim zvezdama, ali mi ipak želimo da izgradimo neki svoj prepoznatljiv stil i verujemo da smo na dobrom putu.
Sanja Vučić ubeđena je da će Evroviziju završiti visoko rangirane.
- Mnogo sam bila ponosna kada su pročitali da je Srbija ušla u finale. Ta informacija mi je produžila život! Razbićemo i u finalu, budite sigurni u to! Ključ našeg uspeha su: probe, probe i probe. Svakog dana imamo kondicione treninge i najveći deo vremena u Roterdamu provele smo u sali za vežbanje. Pripremamo se od devet ujutru do kasno u noć - priča pevačica, koja je pre pet godina predstavljala Srbiju na ovom takmičenju i završila na 18. mestu.
Foto: printscreen
Uraganke daju intervju
Njena koleginica iz grupe Ivana Nikolić kaže da joj najteže pada što mora da igra u čizmama sa visokom potpeticom.
- Veoma je teško igrati i pevati. Dosta smo truda uložile da sve to dobro uradimo. Ali neću da se žalim, volim ovaj posao i zato sam tu gde sam.
Kreator otkrio: U kostime
sam im ušio amajlije
Dizajner Boris Kargotić otkrio je da je u kostime naših predstavnica na Evroviziji ušio amajlije, kako bi se one što bolje plasirale na takmičenju.
- Ivani je ušiven zeleni kamen da joj pomogne oko pevanja. Sanja ispod kostima ima zlatni detalj da bi u Roterdamu zasijala kao prava zvezda, dok sam Kseniji u toaletu umetnuo plavi kamen da joj pomogne da sakrije tremu - ispričao je Boris, a "Uraganke" su potvrdile:
- Sreća jeste neophodna na jednom ovakvom takmičenju, ali za uspeh ipak treba upornost i mnogo rada.
Zabranjeno grljenje
Članica naše delegacije Duška Vučinić otkriva kako izgleda Evrovizija u doba pandemije koronavirusa.
- U televizijskom prenosu to sve deluje kao i ranije, ali iza scene je potpuno drugačije. Nema kontakta sa ostalim delegacijama i na svakih 48 sati moramo da radimo test na koronu. Takmičarima je dozvoljeno da međusobno komuniciraju na razdaljini od dva metra. Oni to često zaborave, jedni drugima polete u zagrljaj, pa onda mi, članovi delagacija, skačemo da ih razdvajamo - kaže Duška za naš list.
Pevačica Svetlana Ceca Ražnatović u više navrata je istakla da joj je teško da gleda naslednika Veljka u ringu, ali ovaj put je rešila da mu pruži podršku i sa snajkom Bogdanom i dečkom Bogdanom Srejovićem, došla na njegov meč.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pevačica Svetlana Ceca Ražnatović u više navrata je istakla da joj je teško da gleda naslednika Veljka u ringu, ali ovaj put je rešila da mu pruži podršku i sa snajkom Bogdanom i dečkom Bogdanom Srejovićem, došla na njegov meč.
Dok se preko tajkunskih medija lažno predstavljaju kao nekakva hrabra "studentska lista" koja menja Srbiju, blokaderi su na prvom ozbiljnom testu i pred kamerama Informera pokazali svoje pravo, preplašeno lice.
Bivši predsednik Srbije, lider minorne Socijaldemokratske stranke Srbije (SDS), dao je svoj doprinos opozicionom brlogu, pošto je svoje blokadere skupa sa tradicionalnom opozicijom nazvao amaterima.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks i potpuno raskrinkala lidera Novog DSS-a Miloša Jovanovića.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Od upokojenja starca Tadeja Vitovničkog 2003. godine, njegov grob u Manastiru Vitovnica postao je mesto hodočašća, a među vernicima se proširilo verovanje da njegove molitve donose isceljenje, utehu i pomoć onima koji mu se obraćaju sa verom.
Više od 1.500 plovila sa oko 20.000 učesnika danas je zaplovilo Drinom od Perućca do Rogačice, u okviru centralnog događaja 32. Drinske regate, jedne od najvećih turističko-zabavnih manifestacija u Srbiji.
Snimak ajkule koji je zabeležen u crnogorskom akvatorijumu izazvao je opštu pometnju i ogromnu pažnju na društvenim mrežama, ostavljajući turiste i lokalno stanovništvo u strahu.
Svi vozači koji u ponedeljak uveče planiraju put ka letovalištima na Halkidikiju moraju biti na posebnom oprezu i spremiti se za izmenjen režim saobraćaja.
Aleksandar F. je slavio 40. rođendan, prijatelji se okupili u dvorištu, a onda je odjeknula stravična detonacija u kojoj su izgubili život i on, ali i njegov prijatelj Dragan P. (30).
Dežurni javni tužilac Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu odredio je zadržavanje do 48 sati M.K. (21) i V.S. (21) zbog sumnje da su u strogom centru Beograda na Trgu republike brutalno napali i teško povredili dve osobe, među kojima je i jedan maloletnik.
Nesvakidašnji slučaj, prema nezvaničnim tvrdnjama građana, dogodio se u Kragujevcu kada je došlo do spora između vlasnika poslovnog prostora i zakupca, a koji je završio policijskom intervencijom i zabranom prilaska.
Pripadnici saobraćajne policije zaustavili su državljanina Iraka (40) koji je na auto-putu kod Pirota vozio brzinom od 241 kilometara na čas, na putu gde je ograničenje brzine 130 kilometara na čas.
Pojedini ruski mediji i Telegram kanali objavili su tvrdnju da je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski preuzeo odgovornost za napade na logističke centre kompanije Vajldberiz u Moskovskoj i Tambovskoj oblasti.
Iranska Revolucionarna garda (IRGC) saopštila je da je izvela napade na ciljeve povezane sa američkom vojskom u Jordanu, kao i na naftnu infrastrukturu u Kuvajtu, u okviru nove eskalacije sukoba na Bliskom istoku.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
Kineski startap za veštačku inteligenciju, Munšot, predstavio je danas novi model Kimi K3 sa 2,8 biliona parametara, za koji tvrdi da je najveći sistem veštačke inteligencije otvorenog koda na svetu i koji po performansama parira najnaprednijem američkom modelu Fejbl kompanije Antropik.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.