PONOSNA NA POREKLO! Predstavnica Francuske vuče KORENE IZ SRBIJE - kada je od nas dobila 12 POENA uzviknula je "DEDA"! Video
Podeli vest
Na 65. Evroviziji održanoj u Roterdamu pobedu su odneli Italijani, a drugo mesto zauzela je Francuska, koju je predstavljala Barbara Pravi. Srbija je ove godine na "Evroviziji" 12 poena dala Francuskoj, 10 Finskoj i 8 Italiji
Sistem glasanja koji poslednjih godina važi na Evroviziji podrazumeva da polovinu poena čine glasovi stručnog žirija, dok su druga polovina glasovi publike iz svih zemalja učesnica, a sada je objavljeno iz kojih zemalja su srpske predstavnice, grupa "Hurricane", koja je sinoć osvojila 15. mesto, dobile poene od publike, i koji broj bodova je u pitanju.
23.05.2021
11:28
Kada je Barbara Pravi, predstavnica Francuske na "Evroviziji" čula da je od Srbije dobila najveći broj poena nije mogla da sakrije sreću, emocije su je preplavile, a pored toga što je od strane naše zemlje najviše ocenjena za nju je ovo bilo posebno dirljivo iskustvo jer pevačica vuče korene iz Srbije.
U trenutku kada je saopšteno da 12 poena od Srbije dobija Francuska, Barbara nije krila oduševljenje pred kamerama, pa je na srpskom vikala: "Deda, deda!".
Ali Barbara koja je govorila “Deda, deda” kad smo joj dali 12 poena, jer joj je deda iz Srbije ??? pic.twitter.com/Re2sy25DVU— srkyyy?? (@srbtmylmdemi) May 22, 2021
Barbara se preziva Pjević, a umetničko ime Pravi izabrala je u čast svom dedi i srpskim korenima. Njen deda s majčine strane je iz Iraka, a s očeve iz Srbije. Stoga je umetničko prezime Pravi, kako tvrdi, uzela u čast svom dedi iz Srbije.
- Osećam se Srpkinjom zato što volim svog dedu. Volim istoriju svoje porodice. Osećam se Irankom jer volim njihovu poeziju - rekla je Barbara za „Wiwibloggs“ nedavno.
Koliko je ponosna na svoje poreklo govori i to što je snimila pesmu "Deda".
Podsetimo, predstavnica Francuske na ovogodišnjoj Evroviziji u Roterdamu predstavila se pesmom "Voila" i zauzela visoko drugo mesto.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
sasa0605
pre 4 godine
Čekajte, ako joj je deda srbin, a šta joj je otac?
Sistem glasanja koji poslednjih godina važi na Evroviziji podrazumeva da polovinu poena čine glasovi stručnog žirija, dok su druga polovina glasovi publike iz svih zemalja učesnica, a sada je objavljeno iz kojih zemalja su srpske predstavnice, grupa "Hurricane", koja je sinoć osvojila 15. mesto, dobile poene od publike, i koji broj bodova je u pitanju.
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Sezona prazničnog darivanja je počela, a roditelji, bake i deke tradicionalno pripremaju paketiće za svoje najmlađe. Informerova računica prikazuje raspon cena, kao i najpovoljniji način da mališane obradujete poklonima.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Aleksandar P. (40) iz Beograda, koji je uhapšen u velikoj akciji policijskih službenika UKP-SBPOK u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu kao organizator kriminalne grupe koja je sumnjiči da je imala velike laboratorije za uzgoj marihuane ima krcat dosije a dobro je poznat i javnosti.
Policija Crne Gore objavila je fotografije muškarca za kog se sumnja da je mogući napadač na Podgoričanina Đ. V., koji je 11. decembra ranjen u blizini Stare Varoši.
Izraelska policija uhapsila je Palestinca koji je bio obučen kao Deda Mraz na božićnoj zabavi u gradu Haifa, saopštila je grupa za ljudska prava, prenose danas mediji.
U jednoj istorijskoj hrišćanskoj crkvi u Lubečku, Nemačka, tokom božićne službe zabeležen je incident koji je izazvao buru komentara na društvenim mrežama.
Sibir se suočava sa ekstremnim vremenskim uslovima, dok temperature u pojedinim delovima Jakutije dostižu i –56 stepeni Celzijusa, što ovaj region trenutno čini najhladnijim mestom na svetu.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
U Jakutsku, glavnom gradu Republike Saha u istočnom Sibiru, pre nekoliko dana zabeležena je ekstremno niska temperatura od -45°C, dok su u okolnim područjima, poput Tatinskog Ulusa, zabeležene još niže vrednosti, čak -52°C.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar