Jedna od zapaženijih učesnica ovogodišnje Evrovizije svakako je Katerina Pavlenko (32), koja je sa svojim bendom Go_A predstavljala Ukrajinu, a mnogi nisu znali da je o njenom životu snimljen i dokumentarni film pod nazivom "MonoKate".
Naime, Katerina je rođena u Nižinu, na severu Ukrajine, gde je odrasla je bez oca. Mamin tata zamenio joj je očinsku figuru, a nakon što je on preminuo Katerina je sa majkom postala beskućnica - tada joj je bilo samo 6 godina.
Katerina i njena mama snalazile su se kako su znale i umele, a u jednom periodu živele su na gradilištu. Za njen mučni život drugari iz škole, kao ni nastavnici, nisu znali. Za nju je uobičajeno da u školu dolazi ranije, kako bi na česmi oprala kosu, jer je voda u kofi na gradilištu bila zaleđena.
Foto: Printscreen You Tube/ Eurovision Song Contest
Katerina Pavlenko
- Sumnjali su da nije sve u redu, ali niko nije shvatao koliko je bilo loše. Svi su zato bili šokirani. Sećam se da mi je bilo teško jer nisam želela da neko zna. Shvatila sam da… Plašila sam se da će mi se smejati, da će me ljudi prezirati. Onda sam uvidela da im je zapravo bilo žao, a to je sve pogoršalo. Sažaljenje je bilo poslednja stvar koju sam želela da probudim u ljudima - istakla je nedavno Katerina za ukrajinsku televiziju, a prenosi Euromaidan Press.
Rano je poželela da se bavi muzikom, a život u mučnim uslovima i te kako se odrazio na njeno zdravlje.
Prvo su se pojavili bolovi u predelu grudi, a onda se Katerina suočila sa dijagnozom tumora na plućima. Imala je dve operacije, a pri jednoj joj je uklonjen deo pluća.
Foto: Printscreen You Tube/ Eurovision Song Contest
Katerina Pavlenko
- Moj zvuk se ne formira u mojim plućima niti u bronhijama jer tu nema mnogo prostora. To vibrira ovde, negde u meni, ne znam otkud to. Sve vreme me čujete kako dahćem. Ima tu izvesnog šarma jer me čujete kako hvatam vazduh iako mi to ne pravi problem pri pevanju. Mogu da "uhvatim" notu i održim je dugo, a ne znam kako to funcioniše - objasnila je ova mlada žena.
Novinarka i autorka TV emisije "Ljubav i moda", Ruška Jakić svojim primerom je pokazala da su godine zaista samo broj, ako tako želimo. Pred četvrtom udajom, puna ljubavi, izuzetno energična, Ruška svaki dan odživi do kraja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Novinarka i autorka TV emisije "Ljubav i moda", Ruška Jakić svojim primerom je pokazala da su godine zaista samo broj, ako tako želimo. Pred četvrtom udajom, puna ljubavi, izuzetno energična, Ruška svaki dan odživi do kraja.
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je da su u novom kombinovanom napadu na Kijev, Kijevsku i Odesku oblast pogođena preduzeća vojne industrije, logistički centri i skladišta goriva koja su, prema tvrdnjama Moskve, korišćena za proizvodnju raketa i dronova, kao i za snabdevanje Oružanih snaga Ukrajine (OSU).
Policija je kod uhapšenog G. D, koji je pretio smrću ministru pravde Nenadu Vujiću i tužiocu Nenadu Stefanovićuj, prilikom pretresa pronašla pištolj, saznaje Informer.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić je javno raskrinkala jezivu politiku opozicije i podelila objavu Gorana Ješića iz njihove "Platforme za evropsku Srbiju" u kojoj se otvoreno poziva na cepanje države i otcepljenje Vojvodine.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić raskrinkala je perjanicu tajkuna Dragana Đilasa, Mariniku Tepić, inače potpredsednicu Stranke slobode i pravde (SSP), razotkrivši opasne i skrivene namere takozvane "Platforme za evropsku Srbiju".
Tajkun Dragan Đilas, predsednik Stranke slobode i pravde (SSP), izgovorio je monstruoznu stvar tokom gostovanja u emisiji "Bez ustručavanja" kod blokaderskog voditelja Aleksandra Dikića.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je danas da država prati razgovore između MOL-a i većinskih ruskih vlasnika NIS-a, ali njihov ishod, kao ni eventualne odluke američke administracije, ne zavise od Srbije.
Virus afričke kuge svinja trenutno je aktivan u sedam okruga i 52 mesta, dok je do sada, usled uginuća i sprovedenih mera eutanazije, uklonjeno skoro 28.000 svinja.
Turistkinja je danas podigla buru na Fejsbuku objavom da je razočarana Sunčevim bregom u Bugarskoj jer je more puno trave, dok drugi tvrde da je ubola loš termin.
Vrhunac je letnje sezone i vikend smene turista, što je donelo potpuni kolaps i ogromne gužve na gotovo svim ključnim graničnim prelazima na putu ka moru.
Devojka A. T. (23) koja je teško povređena u saobraćajnoj nesreći u Borči koja se dogodila juče u 1.26 časova, preminula je od zadobijenih povreda, saznaje Informer.
Nemački kancelar Fridrih Merc je otvoren za mogućnost rekonstrukcije vlade kako bi se pronašao naslednik Jensa Špana, koji je podneo ostavku na mesto šefa poslaničke grupe CDU/CSU, prenose danas nemački mediji.
Predsednik SAD Donald Tramp će podržati zakon o "oštrim" sankcijama protiv Rusije isključivo pod uslovom da taj dokument obuhvati i restrikcije protiv Irana.
Britansko tužilaštvo saopštilo je da traži izručenje braće Tejt zbog optužbi da su između 2010. i 2017. godine silovali žene i učestvovali u trgovini ljudima radi seksualne eksploatacije.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
Odluka jedne putnice da tokom avionskog leta pojede domaću pečenu piletinu izazvala je veliku raspravu na internetu o pravilima ponašanja u avionu i granici između lične slobode i obzira prema drugim putnicima.
Često možemo čuti savet da je potrebno popiti osam čaša vode dnevno ili da količinu vode treba računati prema telesnoj težini. Nutricionisti su sada otkrili koja je prava formula.
Pravilno pranje borovnica važno je za očuvanje zdravlja i bezbednosti pri konzumiranju. Saznajte najefikasnije načine da ih očistite i uklonite ostatke pesticida, nečistoće i potencijalno štetne bakterije.
Blage opekotine od sunca najčešće se prepoznaju po crvenilu, osećaju toplote i osetljivosti kože. Iako postoji mnogo preparata namenjenih njihovom ublažavanju, pažnju je privukao kućni trik – korišćenje pene za brijanje.
Prema astrološkim verovanjima, Bikovi, Škorpije i Jarčevi se posebno ističu sposobnošću da razmišljaju unapred, pažljivo procene situaciju i prepoznaju prilike za finansijski napredak.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.