OVE JAVNE LIČNOSTI SU MENJALE SVOJA IMENA! Brena, Bekuta i Bubamara se OVAKO zovu, poznati VODITELJ promenio i PREZIME!
Podeli vest
Mnoge poznate ličnosti za javnost su izabrale drugačija imena, kako bi bila zvučnija za publiku
Otkako je Minimaks sredinom osamdesetih godina prošlog veka Fahreti Jahić dao nadimak Lepa Brena, na našoj estradi je počela trka ko će imati zvučniji i originalniji pseudonim.
Komšije Tanje Savić iz Smedereva otkrivaju da je pevačica poslednjih nekoliko nedelja promenila raspoloženje i da je zaljubljena.
18.12.2021
09:00
Foto: Novak Đurović
Lepa Brena
Pravo ime Ane Bekute glasi Gordana Nadežda Polić. Svojevremeno su Anu oslovljavali sa Gordana, a promenila je ime u Nadežda zato što su u ta vremena na srpskoj estradi bile četiri Nade.
Funtinjora Funta Lunga pravo je ime Izvorinke Milošević. Poznatog voditelja svi znaju pod nadimkom Žika, ali istina je da je njegovo pravo ime Saša.
Pevačica Jana se ustvari zove Dragana Todorović. Većina ne zna da se iza imena Lepava Mušović krije legenda narodne muzike Lepa Lukić, koja je umetničko ime dobila skraćenjem pravog imena, a prezime "pozajmila" od jednog od svojih muževa.
Pevač je skratio svoje pravo ime. Na estradi je poznat kao Mile, a zapravo se zove Milojko Kitić. Dara Bubamara zapravo se zove Radojka Adžić.
Foto: Novak Djurović
Dara Bubamara
Na početku svoje muzičke karijere, po savetu menadžera i izdavačke kuće, Alen Islamović odlučio je da koristi umetničko ime koje zvuči primamljivije za publiku. Kada se desio uspon Divljih jagoda, grupe u kojoj je Islamović pevao, čelnici su došli su na ideju da će Alen biti Alija.
Islamović je pre nekoliko godina potvrdio da je njegovo pravo ime Alija.
- Tačno je. Nema ništa čudno u tome, mnoge svetske zvezde odaberu drugo ime kojim se predstavljaju u javnosti, najčešće neko koje zvuči primamljivije. Tako je bilo i u mom slučaju - izjavio je pevač.
Foto: HIT dodatak/informer
Alen Islamović
Voditelj Andrej Maričić koji istražuje najzabačenije delove planete, pri rođenju dobio je drugo ime i prezime.
Naime, Andrej se zove i preziva Vladimir Vlajković.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki napad razotkrio je slabu odbranu Venecuele: Ruski S-300 i „Buk“ nisu radili, što doprinosi teoriji da je Moskva zapravo „papirni tigar“, piše Njujork tajms.
Tretman koji je legendarna pevačica Snežana Đurišić imala u Zagrebu samo zato što je pevala pesmu "Vidovdan", i divljački napad blokadera na Anu Bekutu u Čačku, još jednom je pokazao da će antisrpski ekstremisti vrlo lako naći zajednički jezik.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da ima odlične odnose sa sinom američkog predsednika Donaldom Trampom Juniorom i dodao da ga očekuje uskoro opet u Beogradu.
Voditeljka Kristina Vasić je u najvećem sportskom rijalitiju na svetu posetila Crveni tim i videla kulinarske sposobnosti Boška Marinkovića i Marka Milovanovića.
Večeras je u prvoj borbi za medalju u Exatlonu pobedu odneo tim plavih rezultatom 5:4, dok su u borbi za nominacije pobedu odneli Crveni rezultatom 10:6.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Austrija je od početka 2026. godine uvela znatno strože kazne za vožnju auto-putevima bez važeće vinjete, pa tako ukoliko je nemate, možete dobiti kaznu od čak 200 evra. Ovo pravilo važi i za vozače iz Srbije.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju Srpsku novu godinu, ali i praznik svetog Vasilija Velikog, pa se veruje da od današnjeg vremena zavisi kakva će nam biti godina.
Srbinu Robertu S. (33) počelo je suđenje u Štutgartu zbog sumnje da je sa tadašnjom devojkom Mirnesom S. (46), poznatijom kao Miki, 2022. godine izveo pljačku vrednu 1,25 miliona eva.
Stravične optužbe o brutalnom zlostavljanju deteta potresle su javnost u unsko-sanskom kantonu u Bosni i Hercegovini - samohrani otac iz Cazina tvrdi da je njegovo dete bilo fizički zlostavljano u privatnom vrtiću.
Iranske zalihe raketa povećane su od 12-dnevnog rata sa Izraelom prošle godine, izjavio je komandant Vazduhoplovnih snaga Revolucionarne garde Madžid Musavi, preneli su državni mediji.
Predsednik SAD Donald Tramp učestvovaće naredne nedelje na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu, gde će predvoditi najveću američku delegaciju u istoriji ovog skupa, saopštio je direktor Foruma Borge Brende.
Danski ministar spoljnih poslova Lars Loke Rasmusen danas boravi u Beloj kući, gde će pokušati da smanji tenzije oko Grenlanda, arktičkog ostrva čiji je status doveden u pitanje nakon oštrih izjava američkog predsednika Donalda Trampa.
Glumica Lidija Vukićević kaže da slavni scenarista Siniša Pavić nije voleo seriju "Bolji život" jer su mu govorili da su mu sve ostale serije ličile na to kultno ostvarenje.
Glumica Radmila Živković osam godina pred smrt nije glumila i dobijala uloge, a kako je jednom prilikom otkrila, razlog tome je što mnogima nije odgovarala.
Malo ko zna da se naš legendarni glumac Bata Paskaljević zapravo zvao Mihajlo Zojić, a ime pod kojim je ušao u istoriju jugoslovenskog glumišta uzeo je po dedi Paskalju Zojiću.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar