STAVIO JE MASKU I SNIMIO VIDEO ZA MENE Vesna Đogani prijavila STRAVIČNU SCENU! Pevačica se požalila na probleme na društvenim mrežama!
Podeli vest
Pretnje i negativni komentari na društvenim mrežama uzeli su maha, a pevačica se sada požalila da je doživela veoma ružnu situaciju
Vesna Đogani, popularna denserka, poslednjih godina stekla je veliku popularnost na društvenoj mreži Tik Tok, a često nudi rešenja kako se izboriti sa digitalnim nasiljem na internetu. S obzirom na to da je nedavno preminula srpska jutjuberka Kristina Kika Đukić, za koju se spekuliše da je izvršila samoubistvo zbog nasilja na internetu, Vesnu smo pitali kako se nosi sa ovakvim stvarima.
Popularni estradno- bračni par Vesna i Đole Đogani danas imaju armiju fanova, sa kojim pevačica redovno komunicirana na društvenim mrežama i deli svoje svakodnevne rituale i obaveze. Međutim, jedan od njih izazvao ju je da pokaže kako je izgledala pre udaje za najpoznatijeg densera.
17.01.2022
13:22
Foto: privatana arhiva/Vesna Đogani
Vesna Đogani
- Moja popularnost na društvenoj mreži zvanoj Tik Tok je nešto što je iskreno, nešto što ja radim iz velike ljubavi i strasti, prema publici, prema toj aplikaciji i vidim pozitivnu stranu svega toga i trudim se da prezentujem fenomenalan sadržaj koji može da oraspoloži svakoga ko to gleda.
Kako reagujete na negativne komentare i da li ih i vi imate ?
- To je jedna posebna priča, nažalost jedan poseban segment u koji smo svi uključeni, negativni komentari postoje ne da društvenim platformama, nego u celom našem životu. Reagujem tako što ih ni ne slušam, ukoliko nisu konstruktivni, neki komentari koji mogu pozitivno da utiču na mene, da mi ukažu da nešto moram da popravim, prilagodim i poboljšam, onda ni na šta od toga ne obraćam pažnju. Ako su zlonamerni, to se odmah prepozna. Ja ne obraćam pažnju na njih jer te osobe koje pišu takve stvari, one goovre samo o sebi. To je neki njihov problem koji njih tišti, oni bi voleli da budu na mom mestu, ili na nekom tuđem mestu. Ali ne znaju kako, ne umeju, onda traže način, pa budu negativni.
Da li su vama pretili, kako ste reagovali u tim situacijama?
- Jeste jednom prilikom jedna osoba mlada, to sam ja tako protumačila, osoba je stavila masku, predpostavljam da je muškog pola. Veoma je negativan, ružan i uvredljiv snimak napravio i tagovao me na tom jednom videu na Tik Toku. Ja sam to automatski prijavila. I ta osoba je blokirana na Tik Toku. Sva sreća nemam nikakve uredljive komentare, u tom smislu da mi neko nešto preti, dobro je što ja to ne izazivam u ljudima, što mi je drago.
Kako savetujete mlade ljude da odreaguju na takve komentare?
- Ukoliko su pretnje ozbiljne, to bi trebalo odma sankcionisati, odmah prijaviti roditeljima, nekom ko je tu od starijih. Na svim društvenim platformama postoji aplikacija gde vi možete da prijavite da neko objavljuje uznemirujući sadržaj i ostale stvari. Ukoliko su to uvrede na račun vašeg izgleda, vaših nekih greška u izgovoru i sve te stvari koje se sada dešavaju, tu ne bih preterano ragovala, znači ignorisala bih, i sklonila bih se iz tog društva. Ljudi koji vređaju druge ljude, jednostavno žele da budu baš kao ta osoba.
Vi ste imali dobar predlog kako rešiti problem nasilja na internetu, da li vam se neko javio povodom toga?
- Imala sam odličan predlog, inicijativu, ali kao što ste videli niko se nije javio povodom toga, mislim da je to u celom svetu problem broj jedan, koji niko ne primećuje i ne obaća pažnju. Razumem. tu se onda politika sukobljava s obzirom na to da je ta platforma je osmišljena svakako da bi privlačila više pažnje i da bi svako što duže bio na nekoj platformi. Definitvno iako smo u savremenom dobu, nismo digitalno pismeni dovoljno, ne znamo kako, pa sve krenemo onako naivno i roditelji, deca i omladina. Videli ste u jutarnjem programu gde je advokat koji je bio u razgovoru sa mnom rekao: "Država nas uopšte ne primećuje. Mi smo za njih noćna mora što se tiče tog nasilja i ukoliko neko od nas prijavi neke pretnje. To je poražavajuće. Druga stvar, zapravo, niko od njih nas influensere ne shvata kao osobu koja može da utiče na omladinu, oni to smatraju da to nije istina, a mi smo svesni da se omladina edukuje kroz društvene platvorme, i da mi imamo orgroman uticaj na to, ali država tome ne daje na značaju.
Foto: privatana arhiva/Vesna Đogani
Vesna Đogani
POGLEDAJTE NOVU INFORMEROVU EMISIJU "ZADRUGARI NA SKENERU":
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Popularni estradno- bračni par Vesna i Đole Đogani danas imaju armiju fanova, sa kojim pevačica redovno komunicirana na društvenim mrežama i deli svoje svakodnevne rituale i obaveze. Međutim, jedan od njih izazvao ju je da pokaže kako je izgledala pre udaje za najpoznatijeg densera.
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je danas da neće dozvoliti da Mađarska bude uvučena u rat i neće davati novac za Ukrajinu, naglasivši da će štititi interese mađarskih porodica.
Blokaderi su mnogo puta u poslednjih godinu i po dana pokazali da im ništa nije sveto, ali danas, kada pravoslavni vernici obeležavaju najveći hrišćanski praznik, Vaskrs, uspeli su da prevaziđu sami sebe.
Na društvenoj mreži Iks osvanula je šokantna objava na stranici studenata blokadera Elektrotehničkog fakulteta. Poruka poziva sve da izađu na izbore i podstaknu i one koji do sada nisu glasali, a u jednom delu se čak spominje da "čak i krađa glasova" ne bi smela da spreči pobedu.
Blokaderi su mnogo puta u poslednjih godinu i po dana pokazali da im ništa nije sveto, ali danas, kada pravoslavni vernici obeležavaju najveći hrišćanski praznik, Vaskrs, uspeli su da prevaziđu sami sebe.
Danas se održavaju parlamentarni izbori u Mađarskoj. Viktor Orban i njegova stranka Fides bore se za opstanak na vlasti, dok partija Tisa i njen lider Peter Mađar prete da sruše Orbanovu vladavinu nakon 16 godina.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski čestitala je svim vernicima najveći hrišćanski praznik Vaskrs, otkrivši u emotivnom snimku malo poznate detalje iz svog privatnog života.
Kolinda Grabar Kitarović (57), nekadašnja predsednica Hrvatske, koja se po okončanju mandata 2020. godine uglavnom bavila privatnim biznisom u sferi poslovnog savetovanja i upravljanja i istraživanja tržišta, vraća se u politiku, bruje hrvatski mediji.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam šta je ovog puta radio poslanik blokader Dobrica Veselinović, zašto je najnoviji nadimak tajkuna političara Dragana Đilasa "Gagi Benč", kuda se kreće košarkaški trener Željko Obradović, o čemu priča političarka blokaderka Biljana Stojković, poznatija kao "Dabrica"...
Ekipa Informera sutra će tokom celog dana izveštavati iz Budimpešte, tokom parlamentarnih izbora koji se održavaju u Mađarskoj. Imaćemo ekskluzivni sadržaj, brojna uključenja sa lica mesta, izjave, fotografije sa birališta i ulica glavnog grada Mađarske.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
Kada mu se prošle godine iznenada upokojio otac, prečasni protonamesnik inž. Hadži Željko Jovanović nije bio siguran da li treba da nastavi gde je njegov otac stao - da vodi konjički klub.
U Srbiji je urađena prva transplantacija pluća, a istorijski poduhvat uradili su hirurzi Klinike za grudnu hirurgiju Univerzitetskog kliničkog centra Srbije.
Vaskrs je jedan od najvećih praznika u hrišćanskom kalendaru, a kao i svaki praznik, prate ga brojni običaji. Kod nas su prve asocijacije farbana jaja, uskršnje zeke i pilići, ali širom sveta postoje i veoma bizarni načini obeležavanja ovog praznika.
Tradicija banatskih pecaroša ispoštovana je i na ovaj Vaskrs. Pecanje šarana na jezeru u mestu Srpski Itebej u opštini Žitište okupilo je 18 vrhunskih sportskih ribolovaca.
U Sinđelićevoj ulici u Valjevo došlo je do sudara automobila i bicikla, a sada se na društvenim mrežama pojavio snimak na kom se jasno vidi kako je došlo do nezgode.
Sve veći broj vozila i pojačan intenzitet saobraćaja, posebno u špicu i tokom praznika, ponovo otvaraju pitanje bezbednosti na putevima. Iako su kontrole sve češće, broj prekršaja pokazuje da mnogi vozači i dalje ignorišu osnovna pravila.
U Velikoj Gorici danas se dogodila stravična tragedija koja je potresla region. Policija je oko 10.50 sati dobila dojavu da je žena skočila sa stambene zgrade, a po dolasku na lice mesta zatekla je telo ispred zgrade.
Nesvakidašnji prizor zabeležen je danas na jednom od birališta u Mađarskoj, kada se jedan od političara pojavio na glasanju obučen u bademantil, sa četkicom za zube u ustima.
Nakon neuspešnih pregovora između SAD i Irana u Islamabadu, predsednik SAD Donald Tramp objavio je dve poruke na svojoj društvenoj mreži „Truth Social“, u kojima je najavio blokadu Ormuskog moreuza i oštro napao Iran zbog njegovog nuklearnog programa.
Predsednik Rusije Vladimir Putin razgovarao je danas telefonom sa predsednikom Irana Masudom Pezeškijanom o situaciji na Bliskom istoku i potvrdio spremnost Moskve da nastavi da doprinosi političko-diplomatskom rešenju krize, saopšteno je iz Kremlja.
Sedam novih tornjeva opremljenih sistemima protivvazdušne odbrane "Pancir" izgrađeno je oko rezidencije ruskog predsednika Vladimira Putina u Valdaju tokom marta, čime je njihov ukupan broj porastao na 27, prenosi ruski servis Radio Liberti.
Zamislite da ste u nepoznatom gradu i telefon vam je jedino sredstvo za snalaženje. Zato je važno da štedite energiju tokom putovanja, kako biste izbegli neprijatne situacije.
Paštašuta je jednostavno i brzo jelo koje potiče iz italijanske kuhinje, a idealno je kada želite topao, ukusan i zasitan obrok bez mnogo komplikovanja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar