JK: Nije problem što je Informer objavio intervju sa manijakom, problem je što je manijak na ulici i što će opet napasti!
Podeli vest
Pevačica Jelena Karleuša, poznata kao veliki borac za ljudska prava, istakla je da nije problem što je Informer objavio intervju sa serijskim silovateljem Igorom Miloševićem, već je srž problema u tome što je on na ulici i što postoji realna opasnost da ponovo napadne
Pevačica se oglasila na svom profilu na Instagramu gde je objasnila pratiocima da je pogledala i poslušala kompletan video-intervju koji smo objavili, a onda je iznela svoje zaključke iz istog.
Država mora da uvede nove zakone kako bi ljude poput Igora Miloševića sprečila da ponovo pljačkaju i siluju. Jedan od načina je da policiji uvek budu na oku i da se redovno javljaju psihologu i Centru za socijalni rad
29.09.2022
07:00
- Pažljivo sam slušala i gledala video intervju koji je silovatelj dao Informeru. Slušala sam šta je govorio i između redova. Ovo je moj zaključak. Pod jedan, po pogledu, govoru tela, a najpre po onome što je govorio, jasno je da je reč o duboko poremećenom čoveku. Psihopata i sociopata. Opasan seksualni devijantni predator. Po onome što je govorio, koren problema potiče još iz najranijeg detinjstva kad je zlostavljan itd. Takođe, ne vidim kajanje. Znači, opasan bio i opasan ostao po društvo. Ali taj čovek je pred zakonom odležao svoje i slobodan je. Što bi on rekao ‘Imam slobodu da radim šta hoću, a da li ću ili neću, to je druga stvar’. Postavlja se pitanje kako i zašto držati u zatvoru nekog ko je kaznu odležao. Tu je koren problema našeg zakona. Smatram da silovatelji moraju da budu kažnjeni hemijskom kastracijom. Država mora da nađe način da doživotno drži pod kontrolom takve, a to je nemoguće, i društvo mora da zna da zatvor ljude ne menja. Samo ga fizički sprečava da radi to što je naumio - napisala je Karleuša i nastavila:
Foto: Printscreeen
- I šta je sad rešenje? Opet ponavljam, on je zakonski slobodan i evidentno poremećen. To što je dao intervju za Informer ja ne vidim kao bitan problem jer na Netfliksu stalno gledam dokumentarce gde se intervjuišu masovne ubice, zločinci i tako dalje. Ništa novo ni šokantno. Ako ste pažljivo slušali, ovaj predator je na ulici. Gladan jer nema pare, nema gde da spava. On u ovom životu ima samo dve opcije – da sebi oduzme život ili da se snađe kako jedino zna. E tu je pravi problem. Bolestan i opasan čovek je na slobodi. Jedino rešenje je hemijska kastracija i program za integrisanje u nekakvo društveno funkcionisanje ovakvih ljudi. Inače, delo će ponoviti. I izaći za par godina opet.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Država mora da uvede nove zakone kako bi ljude poput Igora Miloševića sprečila da ponovo pljačkaju i siluju. Jedan od načina je da policiji uvek budu na oku i da se redovno javljaju psihologu i Centru za socijalni rad
Predsednik SAD Donald Tramp povukao se usred pretnji Teherana, nije bilo direktne ili indirektne komunikacije sa SAD, objavila je iranska novinska agencija Fars.
Poznati glumac Branislav Lečić u potpunosti je razobličio blokadere - kako su nastali, šta ih vodi i zbog čega su počeli da, kako je rekao, hlape i nestaju.
Propali košarkaš Vladimir Štimac, kom je u poslednjih godinu i po dana zanimanje postalo da bude ostrašćeni blokader i zgubidan, ponovo se oglasio na društvenoj mreži Iks, ovog puta povodom mitinga Srpske napredne stranke (SNS) u "Beogradskoj areni", održanog u subotu 21. marta.
Višečasovna i iznenadna poseta Aleksandra Vučića Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) pokazala je veliku ličnu hrabrost predsednika Srbije koji u svetu diplomatije i visoke svetske politike sigurno neće biti zaboravljen dugi niz godina i decenija.
Marko Kutijevac, student koji je voleo tuđe pare, podneo je ostavku na mestu "glavnog koordinatora" za Srem, dok je ujedno bio i vođa izbornog štaba u Kuli.
Povodom netačnih i neosnovanih tvrdnji odbornika pokreta Kreni–Promeni Željka Latasa o navodnoj nebrizi za osobe sa invaliditetom, Opštinski odbor Srpske napredne stranke Novi Beograd poručuje da građani zaslužuju istinu, a ne političke konstrukcije.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Evdokija Anđel prva je princeza stranog porekla na dvoru Nemanjića, kao i princeza proterana iz Srbije. Nazivali su je grešnom, neposlušnom, šugavom, a njen brak imao je sraman kraj.
Radoje Zvicer je odabrao Veljka Belivuka za saradnika ili podanika, ali se i Velja Nevolja "namestio" navodnom šefu "kavčana". A kako je i zašto sve počelo za Informer.rs objašnjava nekadašnji zamenik načelnika Uprave kriminalističke policije Dejan Radenković.
Teška saobraćajna nesreća desila se kod Sava centra kada je automobil udario u motor, a devojčica koja je bila na motoru je zadobila prelom kičme i rebara.
Pentagon je svojevremeno šokirao tehnološki svet kada je od 1.760 PlayStation 3 konzola sastavio superkompjuter "Condor Cluster". Umesto za video-igre, američka vojska je iskoristila gejmerski hardver za obradu satelitskih snimaka, uštedevši pritom neverovatnih 50 miliona dolara.
Američki predsednik Donald Tramp odustao je od planiranih udara na iransku energetsku infrastrukturu nakon, kako je naveo, "veoma dobrih i produktivnih razgovora" o okončanju sukoba na Bliskom istoku.
Ana Šeremetjeva koju u seriji "Katarina Velika" glumi Marina Mitrofanova preminula je u teškim mukama od velikih boginja i to neposredno pred svoje venčanje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar