Mirka Vasiljević uvek je otvorena prema svima, pa i prema medijima i sada je za javnost komentarisala odnos sa suprugom Vujadinom, ali i sa svekvom Marinom i svekrom Duletom Savićem. Mirka se osvrnula i na tetovažu koju joj je prošle godine posvetio suprug Vujadin, kao i na celokupnu 2022. godinu
Bliže se božićni praznici… kakva je atmosfera u vašem domu? Da li vlada euforija s obzirom na to da vam je kuća puna dece?
- U našem domu, kada god dolaze neki praznici, prvenstveno se deca raduju jer je to period raspusta i poklona. Koliko god da smo svi u žurbi, jer se u današnje vreme jako brzo živi. Nekako, za praznike se oseća taj mir kada je porodica na okupu.
Foto: ATA Images
Mirka Vasiljević
Koji doček Nove godine nikada nećete zaboraviti I zbog čega?
- Nemam nikakav poseban doček, iskrena da budem. Kada sam bila mlađa, obično smo dočekivali Novu godinu u nekoj porodičnoj atmosferi, poprilično mirno. Tada smo uglavnom pravili planove za raspust šta ćemo da radimo. Ali već u 20-oj sam se ostvarila kao majka... pa čak i da sam poželela neki ludi doček, morala sam da napravim organizaciju da neko bude sa bebom, ali tada se nikada ne opustite, telefon je uvek uz vas za svaki slučaj. Bilo je momenata kada se preko dana lepo provedem, jer u poslednje vreme su aktuelne te dnevne žurke koje meni više i prijaju, jer kako dolazi noć, tako sam ja više umornija. Uveče mi baš prija da sam kod kuće gde je ušuškano i toplo i možete da se opustite baš kako želite.
Šta biste vi poželeli da Vam Deda Mraz ostavi ispod jelke?
- Volim da dobijam ali i da darujem poklone. Kada god spremam neki poklon za nekoga, baš se potrudim da osluškujem njegove želje i da pogodim pravo u metu. Ne volim da kažem šta želim da dobijem za poklon, jer želim da me iznenade. Uvek se obradujem ako me ispod jelke dočeka neka ženska sitnica... nešto za negu, komad garderobe ili tako nešto. U principu, neke veće želje koje bih mogla da šapnem Deda Mrazu da mi ostavi... bile bi zdravlje, da me začin sreće prati na svakom koraku, da imam mir, blagostanje i osmeh kojim privlačim dobre stvari.
Foto: Foto: Marko Đoković
Mirku suprug Vujadin istetovirao
Omiljena pesma, film, knjiga i predstava koju ste čuli/pogledali/pročitali u 2022.?
- Ne mogu baš da se pohvalim da sam u ovoj godini imala vremena da idem u pozorište, bioskop ili sedim pokrivena ćebetom dok čitam knjigu zato što sam bila dosta aktivna poslovno, imala sam i selidbu sa Kipra u Srbiju. U inostranstvu sam domaćica i trudim se da Vujadinu olakšam i preuzmem obaveze oko dece na sebe, kako bi on mogao da se posveti fudbalu. Dok kada dođem u našu zemlju, tada sam pored svega toga i ćerka, sestra, drugarica i glumica. Početne mesece ove godine proveli smo na Kipru, a kada smo došli u Beograd imala sam dosta snimajućih dana.
Da li, kao što to ljudi obično rade, pred svaku Novu Godinu napravite listu želja I obećate sebi da će se neke stvari promeniti iz korena? Ili puštate da sve ide svojim tokom?
- To uopšte nije loša ideja, sigurno se dobro osećate ako neku od tih stavki uspete da štiklirate, odličan je motiv... ali nažalost zbog obaveza ne stižem da se bavim toliko tim stvarima. Ima momenata kada nešto zacrtam, ali nekada samo dođe period kada zanemarim sebe zbog dece. Međutim ja sam vaga/škorpija, i uvek se trudim da sam u balansu.
Foto: Printscreen/Instagram
Vujadin šokirao i oduševio sve...
Da li biste se vi usudili da istetovirate Vujadinov portret ili neku posvetu vezanu za njega, na kom bi mestu to bilo ako se odlučite?
- Svako je gospodar svog tela, tako da ako pravi neku promenu na njemu apsolutno nemam ništa protiv ako ga to čini zadovoljnijim i srećnijim. Podržavam kada se neko dobro oseća u svojoj koži. Tako mislim i za tetovaže, ako ih neko radi i ako su mu to uspomene za ceo život i smatra da je za njega važno, smatram da je to okej. Kada je Vujadin istetovirao moj lik, to me je jako izenadilo jer nisam to očekivala. Verovatno je na taj način želeo da izrazi zahvalnost za naš odnos iz kojeg smo izrodili četvoro dece, da pokaže ljubav na taj način. Ali i da nije to uradio ja bih bila zadovoljna kroz naše zajedničko vreme i odnos, tetovažom je hteo da začini. Ja nikada nisam razmišljala da uradim tetovaže, nemam ih.
Koju pesmu Mirka obavezno naruči u kafani, I šta popije uz to?
- Jako sam društven tip, volim da izađem na različitu muziku jer mi je i društvo šarenoliko, što ekipa sa folklora, posla ali i iz privatnog života. Ne biram žanr, već samo dobar ritam, bilo strana ili naša muzika. Najdraže pesme su mi one koje nose imena moje dece i uvek se setim njih. Kada sam u kafani, obično takve pesme naručujem.
Foto: Insajder/Darko Cvetanović
Sa njegovim roditeljima je super... Vujadin i Mirka
Nacija se iznenadila kada ste sasvim otvoreno pričali u Ami G Show-u o odnosima sa svekrom I svekrvom… da li su Vam oni to zamerili?
- Poznato je da mediji vole da naprave bombastičnu vest i kada za to ima ali i kada nema povoda. Gledam na to da je svakoga čuda tri dana dosta. Upravo u toj emisiji gde sam to izjavila, ništa negativno nisam rekla za svoj odnos sa njegovim roditeljima. Na prvom mestu imam poštovanje prema njihovim godinama, ali ih poštujem naravno zbog toga što su Vujadinovi roditelji. Takva sam osoba da želim da u mom privatnom životu sve kockice budu složene. I kada mi neke stvari ne prijaju, imam mogućnost da to otvoreno kažem sa željom da odnos bude bolji, čvršći i kvalitetniji i oni su se sa tim i složili. Imamo jedan zdrav i lep odnos. Oni znaju da kada sam to rekla nisam ništa loše mislila.
Poznato je da bračni par Vasiljević-Savić Mirka i Vujadin važe za skladnu veliku porodicu, koja svoju ljubav neguje sa četvoro naslednika od kojih je najmlađa ćerkica Anika. Kako bi joj štvo više ulepšali odrastanje odlučili su se na korak koji je mnoge iznenadio.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poznato je da bračni par Vasiljević-Savić Mirka i Vujadin važe za skladnu veliku porodicu, koja svoju ljubav neguje sa četvoro naslednika od kojih je najmlađa ćerkica Anika. Kako bi joj štvo više ulepšali odrastanje odlučili su se na korak koji je mnoge iznenadio.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa najvećim badminton igračem svih vremena, dvostrukim olimpijskim šampionom i petostrukim svetskim prvakom Lin Danom.
Srpska lista najoštrije je osudila današnje privođenje direktora osnovnih škola u Kosovskoj Kamenici, Negovana Vasića i Dragana Krstića, kao i upade pripadnika kosovske policije u njihove porodične domove i obrazovne ustanove u kojima obavljaju svoju časnu i odgovornu dužnost ističući da je reč o političkom pritisku Prištine i zastrašivanju svedoka i osoba koje su ukazale na izborne nepravilnosti.
Udruženje "ProGlas", koje čine pripadnici samozvane elite na čelu sa Draganom Bjelogrlićem, ovih dana ponovo je u fokusu javnosti zbog nasilja na njihovom nedavnom skupu, a sada su isplivale nove informacije o njihovim mutnim pričama.
Kancelarija za KiM saopštila je danas da su dvojica direktora srpskih osnovnih škola iz Kosovske Kamenice privedena po političkoj osnovi i nalogu Prištine, dodajući da im je, nakon višesatnih iskaza u policiji, određeno policijsko zadržavanje do 48 sati.
U vremenu kada svi jure za lajkovima, a autentičnost se prodaje u celofanu, Ibro Ibrahimović je u podkastu „Za našim stolom“ na televiziji K1 podsetio na to šta zapravo znači imati kičmu, karakter i ne zaboraviti odakle si krenuo.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Vrnjačka Banja ove sezone nudi budžetski odmor, pa domaći turisti u privatnim apartmanima mogu boraviti za manje od 20 evra, koristeći i državne vaučere.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je hitno upozorenje da se u naredna dva sata na području Vojvodine, Beograda, u delu zapadne Srbije i Šumadije očekuju obilni pljuskovi
Кroz dijalog, pitanja i konkretne predloge za rešavanje problema penzionera, tribine Fonda PIO i Saveza penzionera Srbije nastavljene su 11. juna u Aleksandrovcu i Kruševcu.
U selu Škrijelje na području opštine Tutin večeras je život izgubio E.S. (2009), nakon što je, prema prvim informacijama, došlo do slučajnog opaljenja lovačke puške tokom njenog čišćenja.
Smiljana R. (27), državljanka Srbije, poginula je u nesreći na Prokletijama kada je pala sa litice u provaliju duboku 250 metara nakon što je pokušala da zaobiđe stenu. Njena sestra se od nje oprostila potresnim rečima na Fejsbuku.
Trgovinske i političke tenzije između Rusije i Jermenije dodatno su eskalirale nakon što je ruska savezna služba za veterinarski i fitosanitarni nadzor donela odluku o uvođenju radikalnih ekonomskih mera protiv ove kavkaske države.
Velika porodična tragedija dogodila se u okolini grada Arada u Rumuniji, gde je dečak (8) izgubio život utopivši se u vodi na prostoru bivše šljunkare.
Pitanje prava LGBT osoba ponovo je došlo u fokus ukrajinske i regionalne javnosti nakon najnovijih izjava predsednika Volodimira Zelenskog, koje su odmah izazvale oprečne reakcije i žestoke kritike sa ruske strane.
Istaknuti srpski kompozitor, muzički urednik i stvaralac, Vladimir Milačić umro je u 65. godini, a iza sebe je ostavio neizbrisiv trag u domaćoj muzici, pozorištu i na televiziji.
Par trikova zahvaljujući kojima će baterija telefona trajati duže na svim prazničnim putovanjima, i dati priliku za beleženje nezaboravnih i magičnih trenutaka.
Vrahos je mirno letovalište smešteno na obali Jonskog mora, koje poslednjih godina postaje sve popularnije među turistima iz Srbije. Mesto je poznato po dugoj peščanoj plaži, izuzetno čistom moru i opuštenoj atmosferi, što ga čini idealnim izborom za porodice sa decom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.