I ONI SU PROMENILI VEROISPOVEST! Ove poznate ličnosti su sebe pronašli u drugoj konfesiji!
Podeli vest
Dejan Dragojević, pobednik pete sezone rijaliti šou programa "Zadruga 5", šokirao je javnost kada je javno priznao da je promenio veru i iz pravoslavlja prešao u islam. Promena veroispovesti na našim prostorima uvek je gledana sa dozom osude, ali bivši zadrugar nije jedini koji se odlučio na ovakav korak.
Branislav Bane Bojanić, pevač i naslednik Miloša Bojanića, na vrhuncu muzičke karijere pobegao je u Ameriku zato što je bio blizak s vođama zemunskog klana Dušanom Spasojevićem Šiptarom, Miletom Lukovićem Kumom i Miloradom Ulemekom Legijom.
27.03.2023
22:47
Pokojni pevač Sinan Sakić, iako rođen kao musliman, jedan od prvih koji je pronašao svoj duhovni mir u drugoj veri.
Foto: Printscreen You Tube/Goli Zivot TV HAPPY
Sinan Sakić, pevač
U Indiju je često odlazio sa suprugom Sabinom, što zbog ćerke koja je tamo studirala, što zbog želje da uživaju u njihovom načinu života. Sinan i Sabina su u Indiji upoznali i duhovnog vođu Sai Babu, te su boravili u njegovom hramu. Meditacije su ih opuštale i smirivale. Sakići su prvi put otišli u Indiju 1996. godine, kada je njihov sin Alen imao teške opekotine. Tvrdili su da im je upravo indijski duhovni vođa mnogo pomogao kod ovog problema. Sinan je često govorio da ga je budizam veoma zainteresovao.
Amir Rešić Nino
Na estradi najpoznatija ličnost koja je čak dva puta navodno menjala veru bio je pokojni folk pevač Amir Rešić poznatiji kao Nino.
Foto: printscreen youtube
Nino, pevač
Navodno je sa islama sredinom 90-ih na vrhuncu slave prešao na hrišćanstvo i uzeo ime Nikola. U pravoslavlju je navodno ostao do 2004. godine kada se ponovo vratio u islam. Nino je preminuo 2007. godine.
Lepa Brena
Među onima koji su promenili veroispovest je bila i Fahreta Živojinović, poznatija kao Lepa Brena koja je islam zamenila pravoslavljem, a na krštenju dobila ime Jelena.
Foto: HIT dodatak/informer
Lepa Brena, pevačica
Lepa Brena nikada nije želela da komentariše razlog za ovakav korak, ali se pridržavala svih pravoslavnih pravila i zajedno sa porodicom slavi Svetog arhangela Mihaila.
Seka Aleksić
Seka Aleksić je dete mešovitog braka. Seka Aleksić danas ne krije da je ponosna pravoslavka, redovno ide u crkvu, posećuje manastire, i s ponosom slavi slavu, kao i pravoslavni Božić i Uskrs.
Foto: Foto : Marko Suvić
Seka Aleksić, pevačica
Nada Topčagić
Nada Topčagić dolazi iz muslimanske porodice iz Modrič.
Foto: Instagram
Nada Topčagić, pevačica
- Meni tadašnji hodža nije dozvolio da sahranim oca kako ja želim, već pod njihovim uslovima i cenama. To je tada za mene bilo neprihvatljivo, a kako sam čula, oni su imali dil sa kamenorezačkom radnjom. Ja i ne znam gde je moj otac tačno sahranjen, orijentisala sam se ranije po četiri šljive, kojih danas više nema. Ime nikada nisam menjala, kada sam ja rođena, u selu su bile svega tri ili četiri Nade. Meni jesu roditelji bili muslimani, ali roditelje nisam mogla da biram, veru sam promenila - kazala je Nada.
Indira Radić
Indira Radić, dete iz bosanskog mešovitog braka, rođena u Doboju, takođe je menjala veru. Ona je danas ponosna pravoslavka, a snimila je i pesmu “Srpkinja je mene majka rodila”.
Foto: Printscreen You Tube
Indira Radić, pevačica
Emir Kusturica
Emir Kusturica je kršten 6. maja 2015. godine u pravoslavnom manastiru Savina, nedaleko od Herceg Novog. Uzeo je ime Nemanja.
Foto: Foto: Marko Đoković
Emir Kusturica, režiser
On je kasnije izjavio da mu je otac bio ateista i uvek se deklarisao kao Srbin. Njegov otac Murat Kusturica je bio novinar zaposlen u Sekretarijatu informisanja Socijalističke Republike Bosne i Hercegovine (SRBiH), a majka Senka Numanović je radila kao sekretar u sudu. Priznao je da su mu preci 250 godina bili muslimani, ali su pre toga bili pravoslavni hrišćani. On je dodao da su morali da prihvate islam kako bi preživeli, jer su u to vreme Turci vladali ovim prostorima. Do tog saznanja došao je proučavajući razne knjige, a utvrdio je da je njegova porodica srpska i da mu je stoga vrlo važno kada umre da se zna ko je bio.
Bojan Tomović
Pevač Bojan Tomović se na javnoj sceni pojavio 2005. godine, a svojim hitovima oduševio je javnost. Predviđali su mu veliku karijeru, ali godinama je nizao probleme, promenio je veru, oboleo pa i pretio samoubistvom.
Foto: Printscreen/You Tube
Bojan Tomović, pevač
- U islamu sam pronašao spas i mir, a ime Ammar sam izabrao jer kažu da na arapskom jeziku znači "život", tako da ja, uprkos svojoj bolesti, koja je nažalost poznata po velikom broju samoubistva, biram novi život - rekao je pevač tada.
Međutim, brzo se predomislio jer je smatrao da "nije dovoljno dobar da bi bio Musliman" pa je odlučio da bude agnostik. I o tome je obavestio javnost.
- Braćo Muslimani, praštajte, ali previše sam ja prljav da bih kaljao vašu najčistiju religiju. Nisam dostojan da budem dobar musliman i zato se vraćam u svoj mali začarani krug tame i depresije. Oprostite još jednom… Agnostik Bojan - napisao je tada na društvenim mrežama.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Branislav Bane Bojanić, pevač i naslednik Miloša Bojanića, na vrhuncu muzičke karijere pobegao je u Ameriku zato što je bio blizak s vođama zemunskog klana Dušanom Spasojevićem Šiptarom, Miletom Lukovićem Kumom i Miloradom Ulemekom Legijom.
Blokaderi u Boru snimljeni su u jednoj zgradi u tom gradu kako kucaju stanarima na vrata i od njih traže da se izjasne, ali ono što je, osim te kampanje, sporno jeste i to da li su tom prilikom bili pod uticajem jedne ili više supstanci.
Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović izjavila je danas da je kao i većina građana Srbije zgrožena scenama u Nišu, gde je razapeta lutka sa likom predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Objava predsednika SNS Miloša Vučevića na Instagramu izazvala je snažne reakcije javnosti nakon skandalozne scene sa današnjeg protesta u Nišu, gde su blokaderi na krst razapeli lutku sa likom predsednika Aleksandra Vučića.
Predsednik Kongresa srpsko-američkog prijateljstva Vladimir Marinković izjavio je danas da aktuelna situacija na Bliskom istoku može da ugrozi ekonomske i geopolitičke interese Srbije i da je dobro što se predsednik Aleksandar Vučić vodi isključivo srpskim interesima i što Srbija trenutno ne zauzima strane u ovom sukobu.
Zbog ratnih zbivanja na Bliskom istoku Informer TV nije bio u prilici da emituje poslednju epizodu emisije Druga strana Exatlona. Ipak, možete je gledati na našem portalu.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Ujedinjeni Arapski Emirati sve do juče važili su za najbezbedniju teritoriju. Dubai i Abu Dabi već drugi dan su na meti napada dronovima i raketama od strane Irana, dok se brojni srpski turisti i dijaspora nalaze u ovim gradovima.
Biznismen Željko Rstić, koji se inače nalazi u Dubaiju u trenutku kada na teritoriji čitavog Bliskog istoka bukti rat, ispričao je trenutnu situaciju, ističući da se stanje veoma pogoršalo u odnosu na juče, kao i da su bili primorani da napuste hotel u kojem su boravili.
Više javno tužilaštvo u Beogradu donelo je naredbu o proširenju istrage protiv Radomira S. (28), zbog sumnje da je prvoosumnjičenom Aleksandru D. (34), protiv kog je već pokrenuta istraga i nalazi se u pritvoru, i još jednom NN licu pomogao u izvršenju ubistva Željka Bakića.
Četrnaestomesečna unuka iranskog vrhovnog vođe Alija Hamneija poginula je zajedno sa njim u jučerašnjem američko-izraelskom napadu na njegovu rezidenciju, preneli su iranski mediji.
Američki predsednik Donald Tramp oglasio se drugog dana operacije "Epski gnev" i saopštio da su Sjedinjene Američke Države potopile devet iranskih ratnih brodova.
Sjedinjene Američke Države izvele su sinoć napad bombarderima B-2 na iranske objekte za balističke rakete, saopštila je Američka centralna komanda (CENTCOM) na platformi X.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da Iran želi da razgovara, kao i to da je on pristao na pregovore, ali da ne može da saopšti ništa o vremenskom okviru u kome bi ovi razgovori mogli da se održe.
Jedna od najraskošnijih istorijskih drama, ruska serija "Katarina Velika" ("Ekaterina"), počinje sa emitovanjem sutra na Informer televiziji. Sudeći po reakcijama svetske publike na prestižnom sajtu IMDb, gledaoce očekuje pravi televizijski spektakl.
Kviz "Potera" emitovaće se sutra na Prvom programu RTS sa početkom u 21.40, a jedan od takmičara izgovorio je rečenicu: "Cug štokovani blajbinger" koju je Miodrag Petrović Čkalja rekao davne 1973. godine u kultnoj seriji "Kamiondžije".
Holivudski glumac Kristijan Bejl prihvatio je pravoslavnu veru iz ljubavi prema svojoj supruzi Sibi Blažić, koja je poreklom Srpkinja, a sa kojom već više od dve decenije uživa u jednom od najskladnijih brakova u svetu šou-biznisa.
Na fotografiji do koje je došao Informer, legendarni glumac Danilo Bata Stojković uživa u kafani u Vrnjačkoj Banji u društvu supruge Olge i glumca Nikole Džamića.
Tufahije su jednostavne za pripremu, nije potrebno uključivati rernu, a zbog blagog ukusa idealne su kao lagani desert posle obroka pogotovo u danima posta.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar