• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/D.S.

09.02.2024

09:45

Još jedan plagijat na "Pesmi za Evroviziju"? Duetska numera "ukradena" od turske zvezde? Poslušajte kako zvuči original (VIDEO)

Shutterstock

Estrada

Još jedan plagijat na "Pesmi za Evroviziju"? Duetska numera "ukradena" od turske zvezde? Poslušajte kako zvuči original (VIDEO)

Podeli vest

Srbija će krajem februara na "Izboru pesme za Evroviziju" birati numeru koja će nas predstavljati, ali su se pre samog takmičenja pojavili veliki problemi.

Naime, da bi pesma mogla da bude kandidat za Evroviziju mora da se uklopi u određene propozicije, od kojih je svakako najvažnije da numera nije plagijat.

Međutim, korisnici Iksa su ukazali na izuzetnu sličnost pesme "No, no, no" koju izvode Bojana Radovanović i David Radosavljević i turskog hita ""Cevapsız Cınlama" koju izvodi pop pevačica Alejna Tilki.

U kratkom videu koji je na pomenutoj društvenoj mreži vrlo brzo postao viralan, upoređen je segment iz obe pesme, koji zvuči identično. Mnogi su bili šokirani ovako očiglednom sličnošću, a komentari su se samo nizali.

"Samo ne razumem kako tako naprave pesmu koja mora da bude originalna i misle da niko neće da čuje", "Ovi naši samo kradu", "Ništa svoje ne umeju da smisle", "Zar nije plagiranje zabranjeno?", "Kuku...  Blam!".

Ako se ispostavi je numera plagijat Bojana i David bi mogli da budu isključeni sa takmičenja, a njihovu pesmu u celosti možete čuti u videu ispod.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Ministar Bratina: Moje reči izvučene iz konteksta, nisu bile usmerene protiv studenata kao grupe
Politika

Ministar Bratina: Moje reči izvučene iz konteksta, nisu bile usmerene protiv studenata kao grupe

Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina oglasio se danas povodom interpretacija njegove izjave u pojedinim medijima, u kojima se prenosi da je on rekao da "mladi nisu svesni da policija ima pravo da ih bije i ubije" i pojasnio da su njegove reči u tim medijima "izvučene iz šireg konteksta", interpretirane na način koji ne odražava suštinu onoga što je želeo da saopšti, dodajući da one "nisu bile usmerene protiv studenata kao društvene grupe, već da su predstavljale upozorenje na složenost situacije".

06.04.2026

16:12

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Žena kriminalca motri na sve oko sebe: Tamara Zvicer ponovo u fokusu policije
Hronika

Žena kriminalca motri na sve oko sebe: Tamara Zvicer ponovo u fokusu policije

Uprava policije Crne Gore javno je pozvala Agenciju za zaštitu ličnih podataka i slobodan pristup informacijama (AZLP) da ukloni nezakonito postavljene kamere širom zemlje, uključujući i one u kotorskom naselju Kavač, za koje tvrde da su u vlasništvu Tamare Zvicer, supruge odbeglog vođe kavačkog klana Radoja Zvicera.

06.04.2026

13:54

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin