"Dafina me prevarila za dva miliona evra": Saša Popović ostao bez ičega, evo kako je povratio bogatstvo
Podeli vest
Kreativni direktor "Granda" ispričao je kako je bio žrtva prevare Dafine Milanović, vlasnice propale "Dafiment" banke.
Saša Popović, osnivač, bivši suvlasnik i bivši direktor diskografske kuće "Grand produkcija", trudom i radom stekao je milione. Danas je kreativni direktor "Grand produkcije", a i dalje živi izuzetno luksuznim životom, o čemu svedoče njegove brojne nekretnine, kao i vozni park koji se sastoji od skupocenih automobila o kojima mnogi mogu samo da sanjaju.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica sinoć je održala koncert u Džordžiji, a zbog
19.05.2024
12:28
Međutim, tokom karijere je imao brojne finansijske uspone i padove, a u jednom trenutku je ostao "bez prebijene pare" kada mu je u "Dafiment" banci "nestao" novac. Naime, prevarila ga je Dafina Milanović i to za dva miliona evra po današnjem kursu.
Foto: printskrin/youtube
- Tačno 1993. godine ostao sam bez ičega. Iznajmio sam garsonjeru na Novom Beogradu, zadnji sprat, nije imala ni klimu, ništa, bar da imam gde da se stacioniram. Šta ću, išao sam autobusom do "Doma sindikata". Tamo nam je bila firma. I tako sam godinu dana išao trolejbusima, tramvajima... Kada sam ponovo kupio auto, nikad više nisam seo u prevoz.
Da li je to najviše što ste izgubili u životu, što se materijalnih stvari tiče?
Foto: ATA Images
- To je životna lekcija. U to vreme su svi davali pare. To su bile neke velike kamate i ja nisam posumnjao. Pogotovo kada mi je istekao ugovor. Otišao sam u banku i oni su mi isplatili pare. Do poslednje marke. Taman da uzmem svoj novac, pojavi se Dafina. Neko ju je pozvao i rekao da ja podižem novac. Došla i kaže: "Jeste li mu sve isplatili?" Kažu: "Jesmo". Obraća se meni: "Sale, jesi li zadovoljan? Bravo!". Uzmem novac, a ona kaže: "Ima Dafina za tebe ponudu, pa ti odluči... Ali, to je ponuda koju ćeš teško da odbiješ. Vidi, samo ti uzmi ove pare, nije nikakav problem, ali ova ponuda se ne odbija". Ja sam imao 405.000 maraka, to je kao danas četiri miliona evra. Kaže ona: "Izdržao si devet meseci, evo ti još tri". Na sve to sam dizao velike kamate, trošio, mislio da će to ići ko zna dokle. I ona kaže: "Evo, još tri meseca - 700.000 imaš fiksno, potpiši". Pristanem i vratim pare u banku. To je bio 28. februar, a 5. marta je Dafina pukla. Ona je to znala, zato mi je i dala tu ponudu.
Foto: Prntscreen Pink
Kako je bilo kad ste saznali da ste prevareni?
- Nisam verovao. Mislio sam da mogu da izvadim pare. Obećavali su mi ljudi. Prošlo mesec dana, vidim ja nema tu ništa. Sretnem ja Dafinu posle godinu dana kod moje krojačice i jao... Kažem ja njoj: "Šta je bilo, Dafina"? Kaže: "Ništa, Sale, ne sekiraj se, ima Dafina za tebe novu ponudu." Rekoh: "Šta je sad?". A ona kaže: "Ja sam za tebe ostavila stan, eto, dobićeš od mene, dođi sutra na tu i tu adresu". Ja sav srećan došao i na adresi nema ništa, neka stara građevina. Posle toga nisam je više ni video ni čuo. To je tako prošlo. Naredne 1994. preuzeo sam "Zam" i doveo preko 200 pevača, počeo da radim i zarađujem, nešto sam uštedeo, kupio prvu kuću na Bežanijskoj kosi i sve ostalo je istorija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Favorizovanje Albanije u procesu proširenja EU je potpuno neprihvatljivo, kaže šef poslaničke grupe Slobodarske stranke Austrije (FPO) u bečkom parlamentu Maksimilijan Kraus i ukazao da EU na Srbiju vrši pritisak jer ne želi da se priključi "ludilu sankcija".
Napadi na sve koji podržavaju aktuelnu politiku, napredak Srbije, rad institucija, nastavak školovanja đaka i studenata i prestanak svih blokada nastavljaju se, jer oni, kao tzv. "ćaciji", predstavljaju suprotnost "blokaderima".
U Šidu se održava veliki skup građana protiv blokada gde se trenutno nalazi preko dve hiljade ljudi ali taj broj se konstantno povećava, dok je sa druge strane okupljeno jedva 100 aktivista blokaderskog pokreta koji se razilaze i broj se vidno smanjuje.
Tajno novinarsko udruženje Informera uspelo je da uđe u trag i lažnom revolucionaru Aleksandru Jovanoviću Ćuti koga smo uhvatili na jednom protestu, gde je samozadovoljno pozirao pred TV kamerama.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Na društvenim mrežama osvanula je objava Srbina iz Amerike, koji se po povratku u domovinu začudio zašto su kafići u Srbiji gotovo stalno puni uprkos uobičajenom radnom vremenu.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
Nenad K. (30) koji je pogođen sa više hitaca u restoranu "Durmitor" na Novom Beogradu prebačen je sa teškim povredama u operacionu salu u Urgentnom centru!
U Beogradu su večeras uhapšeni Vladimir Ulama (32) i Igor Tomašević (28), članovi visokorizične organizovane kriminalne grupe iz Crne Gore "škaljarci" za kojima je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodne poternice, saopštila je Uprava policije.
Predsednik SAD Donald Tramp kritikovao je novinarku Kejtlin Kolin iz Si-En-Ena zbog pitanja o povećanju troškova nove Balne dvorane Bele kuće, nazivajući je „glupom i gadnom“ i označivši Si-En-En kao „lažne vesti“.
Grčka policija i lokalne vlasti razotkrile su organizovanu mrežu koja je žene iz Ukrajine, Rumunije, Moldavije, Gruzije i Albanije eksploatisala kao donorke jajnih ćelija i surogat majke, pod lažnim obećanjima o boljem životu.
Berlinskoj policiji će biti dozvoljeno da tajno ulazi u privatne domove radi instaliranja špijunskog softvera, nakon što je Predstavnički dom odobrio izmene gradskog zakona o policiji.
Penzionisani britanski državni službenik Derek Riči (63) suočava se sa prinudnim povraćajem 28.640 evra preplaćenih penzijskih davanja, koja je primao u prethodnih 11 godina na osnovu pogrešnog obračuna iz 2014. godine, saopštile su nadležne službe.
Na ulicama Atine i Soluna održani su marševi i skupovi u znak sećanja na Aleksandrosa Grigoropulosa, tinejdžera ubijenog 2008. godine od strane policijskog specijalca.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Iako kalendarska zima još nije stigla, dani su već izuzetno hladni, što osećaju i naši kućni ljubimci, uprkos svom krznu, a stručnjaci su posebno izdvojili pet rasa.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar