ATA Images, Miloš Rafailović, Tanja Andrić, Profimedia, Instagram, Reuters
Estrada
ZNATE LI ŠTA SU "NEPO-BEBE"? Holivud je krcat njima, a ovo su najpoznatije u Srbiji
Podeli vest
Termin koji je preplavio društvene mreže, a ušao je i u svakodnevni govor jeste nepo-beba.
Nepo-beba termin je koji je odnedavno ušao u kulturni leksikon, a predstavlja dete glumca, pevača, producenta ili nekoga ko je imao koristi od slave ili veza svojih roditelja dok je pokretao sopstvenu karijeru.
Ceca Ražnatović oglasila se nakon što je poput bombe odjeknula vest da je njen koncert na trgu u Čelincu otkazan, a da će građanima zapevati Jelena Karleuša.
Pop diva Jelena Karleuša održala je večeras spektakularan koncert u Republici Srpskoj, a oduševljena masa skandirala je njeno ime.
27.07.2024
22:01
Kada je reč u Holivudu, najpoznatiji su svakako Anđelina Džoli - ćerka oskarovca Džona Vojta, Lajza Mineli - naslednica Džudi Garland, otac Majkla Daglasa bio je Kirk Daglas, Kejt Hadson ćerka je oskarovke Goldi Hon, Hejli Biber - mezimica Stivena Boldvina, oskarovka Gvinet Paltrou i producent Brus Paltrou, a otac Kim, Kortni i Kloi Kardašijan bio je Robert Kardašijan, čuveni holivudski advokat.
Manir da deca poznatih krenu putem svojih roditelja takođe je prisutan i u Srbiji, a baš kao i u Americi, mnogi od njih uspeli su da prestignu slavu i uspeh svojih očeva ili majki. Donosimo vam najistaknutije nepo-bebe kada je reč o domaćem šou-bizu.
Ćerka Cece Ražnatović, Anastasija Ražnatović, podelila je snimak sa Ibice, gde boravi sa suprugom Nemanjom Gudeljom.
12.07.2024
14:53
Foto: ATAIMAGES
Verica Šerifović pevačica je folk muzike i smatra se jednim od najboljih vokala u ovom žanru. Može se pohvaliti velikim hitovima poput "Pepeljuge" i "Ne dam bolu da me slomi", a poslednjih godina najpoznatija je kao majka jedine srpske evrovizijske pobednice - Marije Šerifović. Marija je danas jedna od najuspešnijih muzičarki na ovim prostorima i nastupa isključivo po koncertnim dvoranama.
Jelena i Divna Karleuša
Foto: instagram.com/karleusastar
Divna Karleuša bila je jedna od najpoznatijih novinarki i radio voditeljki u Srbiji. Najveći deo svog radnog veka provela je na Radiju Beograd, a mnogo pevača istaklo je da je baš ona bila zaslužna za pokretanje njihovih uspešnih karijera. Između ostalog, Divna je bila majka Jelene Karleuše, najpoznatije pop zvezde na ovim prostorima. JK je u više navrata kazala da je zahvaljujući majci u šou-biznisu "preskočila" takozvano "pečenje zanata", te da je na scenu stupila tek kada je snimila prvi studijski album.
Ilda i Šaban Šaulić
Foto: ATAIMAGES
Šaban Šaulić ili "kralj narodne muzike", kako su zvali pokojnog pevača bio je najpoznatiji i najcenjeniji izvođač tog žanra u Srbiji. Njegova karijera nasilno je prekinuta saobraćajnom nesrećom u Nemačkoj. Šabanova ćerka, takođe pevačica Ilda Šaulić, na scenu je stupila hitom "Stani dušo da te ispratim" i svojim talentom, ali i odmerenim ponašanjem u javnosti uspela je da se izbori za svoje mesto na estradi.
Nikola i Marinko Rokvić
Foto: ATA Images
Marinko Rokvić bio je pevač narodne muzike, a tokom karijere nekoliko je puta rasprodao "Sava Centar". Njegove pesme obožavaju milioni, a sigurno najpoznatije su "Potražiću oči nešto zelenije" i "Zavela me svetla velikog grada". Rokvićev sin jeste Nikola Rokvić, a tokom dvehiljaditih godina, kada je i objavio prvi album "Oprosti mojoj mladosti", bio je jedan od najpopularnijih izvođača među mladima.
Nikolija Jovanović i Vesna Zmijanac
Foto: Masha Bandjur
Vesna Zmijanac, tokom osamdesetih godina, bila je najveća konkurencija Lepoj Breni. Folk legenda pomerala je granice kada je reč o muzici i vizuelnom identitetu, a održala je na stotine velikih koncerata širom Jugoslavije. Vesnina ćerka, koju je dobila sa direktorom marketinga PGP RTS-a, Vladom Jovanovićem, takođe je pevačica, a Nikolija je među vodećim mladim zvezdama trenutno.
Anastasija i Ceca Ražnatović
Foto: ATAIMAGES
Folk diva Svetlana Ceca Ražnatović može da se pohvali karijerom dugom 36 godina, tokom koje je napunila Ušće čak dva puta. Objavila je na desetine hit albuma, a njena životna priča smatra se jednom od najintrigantijih na ovim prostorima. Cecina ćerka je Anastasija Ražnatović, a putem svoje majke krenula je kada je objavila pesmu "Savršen par". Nizali su se i drugi hitovi, a Ražnatovićeva je trenutno pauzirala svoju muzičku karijeri i posvetila se porodičnom životu sa fudbalerom Nemanjom Gudeljom.
Elena i Mile Kitić
Foto: ATAIMAGES
Mile Kitić jedan je od najpoznatijih turbo-folk pevača, a vrhunac slave dostigao je sa sastavom "Južni vetar". Tokom devedesetih i dvehiljaditih snimio je hitove "Kraljica trotoara" i "Šampanjac", a stopama slavnog oca krenula je i njegova mezimica koju je dobio u braku sa Martom Savić, Elena Kitić. Elena je trenutno jedna od najaktuelnijih mladih zvezda, a na platformi Spotifaj ima čak pola miliona slušalaca.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ceca Ražnatović oglasila se nakon što je poput bombe odjeknula vest da je njen koncert na trgu u Čelincu otkazan, a da će građanima zapevati Jelena Karleuša.
U Srbiji je počeo Dan žalosti zbog tragedije koja se dogodila u Severnoj Makedoniji usled požara koji je izbio u diskoteci Puls u Kočanima kada je poginulo 59, a povređeno 155 osoba.
Čitav Balkan potresla je vest o požaru u diskoteci u Kočanima gde je stradalo 59, a povređeno više od 150 ljudi,. Ovo je već četvrta masovna tragedija sa kojom se Severna Makedonija suočila.
Studenti Pravnog fakulteta uputili su pismo rektoru Vladanu Đokiću, dekanu Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu i profesorima, a njegovu sadržinu prenosimo u celosti.
Denis Mahmutović, antisrpski propagandista hrvatskog portala Telegraf, preko hrvatskog RTL-a, pridružio se blokaderima plenumašima, N1 i opoziciji u vređanju studenata koji su mirno protestovali u Pionirskom parku sa zahtevom da se vrate na fakultete.
Opozicionar iz Zeleno-levog fronta i profesor FPN-a Đorđe Pavićević složio se sa pretnjama lidera Novog DSS-a Miloša Jovanovića i poručio da "vreme ističe".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primiće danas predstavnike iz gradske uprave opštine Obrenovac, koje su u ponedeljak, tokom prepodneva, ''brutalno terorisali opozicioni nasilnici''.
Poslanici Skupštine Srbije danas nastavljaju prvu sednicu prvog redovnog zasedanja, a na dnevnom redu je preostalih 13 od 70 tačaka, koliko je ukupno bilo na dnevnom redu.
Srpska pravoslavna crkva danas slavi dan sećanja na Svetog mučenika Konona Isavrijskog, svetitelja iz 2. veka koji je zbog svoje vere i istrajnosti strašno stradao.
Ljupčo Papazov, predsednik Opštine Kočani u ostavci, saslušan je povodom tragedije u diskoteci Puls, u kojoj je u noći između subote i nedelje poginulo 59 osoba, a više od 150 je povređeno.
Čitav Balkan potresla je vest o požaru u diskoteci u Kočanima gde je stradalo 59, a povređeno više od 150 ljudi,. Ovo je već četvrta masovna tragedija sa kojom se Severna Makedonija suočila.
Osumnjičeni za dvostruko ubistvo u Bijelom Polju, Alija Balijagić (65), izručen je danas Crnoj Gori, a priikom ekstradicije koja je izazvala veliku pažnju javnosti rekao je da se dobro oseća.
Kako je juče potvrđeno u Osnovnom javnom tužilaštvu u Vranju, 14. marta, pola sata pre ponoći podmetnut je požar na automobilu marke audi A4, koji je vlasništvo policijskog službenika Policijske stanice Preševo.
Sumnjali su svi kada je Srđan Blagojević (51) zimus imenovan za šefa stručnog štaba FK Partizan, a ispostavilo se da je on uspeo da izvuče maksimum iz igrača, što potvrđuju i sjajni rezultati u drugom delu sezone.
Centar Crvene zvezde Džoel Bolomboj ima dobre vesti za navijače posle povrede na utakmici protiv Olimpije iz Milana (82:80), dobro se oporavlja i nada se da će na parketu biti za nekoliko nedelja.
Na NBA meču između Njujork Niksa i Majami Hita (116:95) poznati komičar Trejsi Morgan (56) koji je sedeo u prvom redu u "Medison Skver Gardenu" izveden je u kolicima sa meča pošto mu je pozlilo.
Nikola Jokić nije igrao za Denver u pobedi protiv Golden Stejta (114:105), najavili su Nagetsi da bi mogao da propusti ovaj duel, a sad svi strahuju da se povreda srpskog centra ozbiljno pogoršala.
Kijev strahuje da će američki predsednik Donald Tramp pristati da preda kontrolu nad lukom u Odesi Rusiji, piše Njujork tajms, pozivajući se na najuži krug oko ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog.
Više od 300 ljudi stradalo je noćas u vazdušnim udarima Izraela na Pojas Gaze nakon što nije došlo do dogovora sa palestinskim ekstremističkim pokretom Hamas o produženju prekida vatre.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp najavio je da će danas razgovarati sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom o ratu u Ukrajini. Tramp je nagovestio dogovor, rekavši da su mnogi elementi konačnog mirovnog sporazuma već dogovoreni, ali da još mnogo toga treba da se uradi.
Nemački Bundestag priprema se za ključnu sednicu na kojoj će se danas glasati o planovima za povećanje državnog zaduživanja, što potencijalni kancelar Fridrih Merc smatra neophodnim za povećanje vojnog budžeta i podsticanje rasta ekonomije.
Ukrajina se suočava sa ozbiljnim nedostatkom raketa za protivvazdušne sisteme Samp-T, koje su joj isporučile Italija i Francuska, piše italijanski list "Corriere della Sera."
Jugoslovenski film "Slučaj Openhajmer", snimljen 1970. godine, nastao je mnogo pre holivudskog filma "Openhajmer", koji je tek decenijama kasnije osvojio svet.
"Pepeljuga", mjzuikl za decu i odrasle, apsolutno je opravdao svoj naziv jer su deca uživala u bajkovitoj priči, dok su se ona, malo starija deca, vratila u detinjstvo.
Emili Ratajkovski (34) ponovo je zapalila mreže - ovoga puta u crnom donjem vešu koji ističe njenu neverovatnu figuru. A na jednoj fotografiji, sve oči su uprte u njen bujni dekolte, zbog kojeg muškarci gube razum!
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar