• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
author image
M.D.

Novinar

31.01.2025

20:21

(ANKETA) Da li biste podržali da Srbiju na Evroviziji predstavljaju dreg kraljice?

YouTube/Srbija Danas

Estrada

(ANKETA) Da li biste podržali da Srbiju na Evroviziji predstavljaju dreg kraljice?

Podeli vest

Ovogodišnja "Evrovizija" održaće se u Švajcarskoj, a među izvođačima koji su se prijavili za takmičenje "Pesma za Evroviziju 2025" našla se i grupa "Harem Girls", koja će se predstaviti numerom "Aladin". "Harem Girls" čine dreg kraljice, što je izazvalo podeljene reakcije javnosti.

Prva javna ličnost, pored stotina korisnika na društvenim mrežama, dreg kraljice je prokomentarisala pevačica Mina Kostić. Ona je u komentaru ispod videa grupe "Harem Girls" napisala: "Oprosti im, ne znaju šta rade."

Istim povodom oglasio se pevač Marko Bulat, koji je u razgovoru za Informer osudio prisustvo dreg kraljica na festivalu "PZE".

Foto: Printscreen/Instagram/harem_girls

 

- Zakonom bih zabranio tu agendu, kao što je Vladimir Putin to uradio. I, nema okupljanja. Što se mene tiče, mislim da ne bi trebalo da učestvujemo na "Evroviziji". Pogledajte i Olimpijske igre... Isti ljudi sponzorišu i "Evroviziju" i Olimpijske igre, a više se ni ne kriju, sve je razotkriveno. Brojni predsednici država su takođe u gej fazonu. Svi oni žele da se nenormalno prihvati kao normalno - rekao je Marko Bulat za Informer.

Vaš stav po pitanju ove teme možete izraziti u anketi ispod.

Anketa

Anketa

Šta su dreg kraljice?

Dreg kraljica je izraz za najčešće muškarca koji oblači žensku odeću i imitira žene radi zabave šire publike. Međutim, preciznije rečeno, ove osobe nastupaju u posebnoj, dreg odeći, koja jednostavno ima tradicionalno ženske karakteristike, ali kakvu žene u principu ne nose. Dreg kraljice ne moraju biti gej muškarci, niti transrodne osobe. Njihovo preoblačenje je, pre svega, performativnog i zabavljačkog karaktera. Njihova odeća, šminka, perike i ostalo obično prenaglašavaju ženstvenost i ženske odlike (velike grudi, jarke boje, prenaglašena šminka).

Šta o učešću dreg kraljica na "Pesmi za Evroviziju" misle estradni veterani Era Ojdanić, Zorica Marković, Slavko Banjac i Milić Vukašinović pročitajte OVDE.

 



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Ovo su zahtevi! Studenti 2.0: Hitno normalizovati stanje u obrazovnim ustanovama!
Politika

Ovo su zahtevi! Studenti 2.0: Hitno normalizovati stanje u obrazovnim ustanovama!

Udruženje ''Studenti 2.0'' uputilo je danas pisma nadležnim institucijama u kojima traži da se u najkraćem roku normalizuje stanje u svim obrazovnim ustanovama Republike Srbije, a imajući u vidu da su ispunjeni svi zahtevi koji su izneti na studentskim protestima. Udruženje smatra da je trenutno stanje štetno, ne samo za obrazovne procese u školama i na fakultetima, već i za budućnost celog društva.

05.03.2025

12:46 >> 16:55

TV

Društvo

Nestala beba u Zaplanju! Misterija duga 17 godina!
Društvo

Nestala beba u Zaplanju! Misterija duga 17 godina!

Nestanak dvogodišnje Dunje Marković iz Uba i dalje se istražuje, a glavno pitanje je kako je tako mala devojčica dospela toliko daleko od svoje porodične kuće uzimajući u obzir njen uzrast. To pitanje sebi postavlja i majka sada sedamnaestogodišnjeg F.F. iz zaplanjskog sela Veliki Krčimir koji je kao osamnaestomesečna beba nestao iz svog porodičnog doma da bi sutradan bio pronađen u šumi na Suvoj Planini.

05.03.2025

15:07

Panel o osiguranju na 32. Kopaonik biznis forumu: Poverenje ‒ ključ rasta u delatnosti osiguranja
Društvo

Panel o osiguranju na 32. Kopaonik biznis forumu: Poverenje ‒ ključ rasta u delatnosti osiguranja

Osiguranje kao jedan od značajnih stubova finansijskog sistema poslednjih godina doživljava pravu ekspanziju zasnovanu na rastućem poverenju stanovništva, istakao je Miloš Milanović, član Izvršnog odbora Kompanije „Dunav osiguranje“ u izjavi za medije po završetku panela o toj delatnosti, koji je pod nazivom „Ljubav, strast, sloboda“ održan 3. marta u okviru 32. Kopaonik biznis foruma.

05.03.2025

13:59

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Sport

Drastične promene u Evroligi! Novi sistem ruši budžete, Partizan i Zvezda oslobođeni! (FOTO)
Košarka

Drastične promene u Evroligi! Novi sistem ruši budžete, Partizan i Zvezda oslobođeni! (FOTO)

Evroliga uvodi novi sistem finansijskog fer-pleja koji će od sezone 2025/26 postepeno ograničavati budžete timova i regulisati troškove na igrački kadar. Cilj je smanjenje finansijskih razlika među klubovima, dok će prekršioci morati da plaćaju posebne kazne. Ova promena neće podjednako uticati na sve – Crvena zvezda i Partizan, kao timovi sa vajld-kartom, imaće nešto drugačija pravila.

05.03.2025

18:00

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin