• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Kurir.rs

05.03.2025

21:59

Papreno plaćen! Evo koliko je koštao transport tela Saše Popovića

Informer/shutterstock

Estrada

Papreno plaćen! Evo koliko je koštao transport tela Saše Popovića

Telo Saše Popovića dovezeno je u utorak popodne iz Pariza u kapelu na Novom bežanijskom groblju specijalnim pogrebnim kombijem, a samo za prevoz od Pariza do Beograda Sašina udovica morala je da izdvoji 2.650 evra.

Ceo put koji je trajao ukupno 28 sati organizovan je u najstrožoj tajnosti, a kako bi sve prošlo u maksimalnoj diskreciji, porodica Saše Popovića odlučila se za pogrebno preduzeće koje ima neobeležena vozila.

Kako su mediji saznali od dobroobaveštenog izvora bliskom porodici, transport iz Francuske i sva potrebna dokumentacija su papreno plaćeni, što i ne čudi kad se ima u vidu da je ovaj put dug skoro 2.000 kilometara. Suzana je samo za prevoz kovčega luksuznim kombijem-hladnjačom morala da izdvoji 2.650 evra, dok je obimna papirologija bila posebno plaćena.

Foto: Informer

 

Inače, prevoz pokojnika iz Francuske u Srbiju je vrlo složen proces. Prema rečima upućenih, pogrebno preduzeće koje prevozi posmrtne ostatke iz ove zemlje mora biti registrovano u Francuskoj i da ima sve potrebne licence kako bi završili potrebnu dokumentaciju. Vozilo kojim je Sašino telo dovezeno mora proći sve ateste i kontrole.

Kombi sa telom na Bežanijsko groblje ušao je bez ikakve kontrole na ulazu. Odmah se potom uputio na drugi ulaz u krug mrtvačnice, o čemu nisu bili obavešteni ni članovi obezbeđenja. Vozilo je dočekala jedna od radnica s groblja, koja je nekoliko sati ranije bila i u društvu Sašine udovice tokom posete groblju.

Foto: Informer

 

Popovićevo opelo i sahrana biće održani sutra, 6. marta, a prema rečima dobro obaveštenog izvora iz crkvenih krugova, s obzirom da je u toku prva nedelja vaskršnjeg posta, sveštenik koji je razgovarao sa Suzanom i njenom decom objasnio joj je kakva crkvena pravila važe u ovoj situaciji. 

On joj posavetovao da trpeza za pokoj duše (daća) obavezno bude na vodi jer je ova nedelja posta najstrožija, pa stoga takav treba da bude i ručak u čast pokojnika, sa čime se ona odmah i složila.




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Niko nije pošteđen! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Niko nije pošteđen! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam kakav je to javni blam doživeo revolucionar u pokušaju Savo Manojlović, gde voli da sedi advokat blokader Božo Prelević, čime se u slobodno vreme bavi glumac blokader Tika Stanić, na koji način se opušta penzionisani policijski general-pukovnik Goran Radosavljević Guri…

12.06.2026

10:39

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Umro Dejvid Hokni
Showbiz

Umro Dejvid Hokni

Čuveni britanski slikar Dejvid Hokni, jedan od najuticajnijih i najvažnijih umetnika 20. i 21. veka, preminuo je u 88. godini, zvanično je saopštila njegova predstavnica za javnost.

12.06.2026

12:14

Magazin