OTKRIVAMO PIKANTERIJE SA SNIMANJA "KAMIONDŽIJA": Pavle Vuisić mrzeo Čkalju, odbijao da snima sa njim, a razlog zbog kojeg ga nije voleo je neverovatan!
Podeli vest
Pavle za života nije otkrio zbog čega je sve vreme bio kivan na svog kolegu, ali jeste njegova supruga Mirjana Vuisić.
Nestala pevačica Katarina Rautek Omazić bila je žrtva porodičnog nasilja! Nekadašnja članica grupe "E. T. ", kojoj se otkako je napustila bolnicu u Zagrebu u sredu gubi svaki trag, optužila je bivšeg muža za zlostavljanje.
25.05.2023
22:35
Retko se događa da sa nekim poslovno sarađujete, a da privatno niste u dobrim odnosima. U tome su nas demantovali Pavle Vuisić i Miodrag Petrović Čkalja koji se tokom celog snimanja serije "Kamiondžije" (1972) nisu podnosili, a na malim ekranima su savršeno dočarali uloge najboljih ortaka Paju u Jareta. Pavle za života nije otkrio zbog čega je sve vreme bio kivan na svog kolegu, ali jeste njegova supruga Mirjana Vuisić.
Foto: Printscreen You Tube
Pavle Vuisić
- Čkalja je imao prenaglašenu glumu koja je Pavlu smetala i zbog koje je ključao. Čkalja je bio stopostotni glumac i do krajnjih granica je išao u svojoj glumi, dok Pavle uopšte nije bio glumac. Znao je da kaže: "Ja se ispred kamere samo ponašam". I istina je, celog života se ponašao i glumio prirodno. Moj suprug je tu ulogu prihvatio samo da bi publika videla razliku između njih dvojice, odnosno da pokaže kako treba da se glumi - ispričala je jednom prilikom Mirjana.
Foto: Printscreen You Tube
Miodrag Petrović Čkalja
Kada je Televizija Beograd desetak godina posle premijere prve sezone odlučia da snimi nastavak kultne serije pod nazivom "Kamiondžije opet voze" Pavle nije hteo ni da čuje za to.
- U prvom momentu nije bilo šanse da zajedno sa Čkaljom ponovo stane ispred kamere. Ubeđivali su ga godinu dana. Na kraju je presudio honorar. U tom trenutku smo počeli da gradimo neko imanje. Premerio je plac i izračunao da će ograda koštati 110.000 dinara, tražio je taj iznos za honorar. Producenti su poludeli jer je maksimalni honorar za glavne glumce tada iznosio 12.000 dinara i nije postojala zakonska mogućnost da mu daju više. Samo je odmahnuo rukom. Onda su pronašli način da naprave video-kasete koje će se prodavati gastarbajterima i osigurali mu traženi novac - objasnila je Mirjana.
Foto: Printscreen You Tube
Čkalja i Pavle u seriji "Kamiondžije"
Ona je dodala da je njen suprug bio kavaljer pa nije dozvolio da njegov kolega radi za mali honorar i onda je producentima postavio još jedan uslov.
- Zatražio je da i Čkalji podignu honorar bar na 50 hiljada dinara. Pristali su i na to i tako je snimljen nastavak "Kamiondžija".
Serija je imala ogromnu popularnost u celoj bivšoj Jugoslaviji pa su zbog toga snimljeni i filmovi "Paja i Jare" (1973) i "Kamiondžije ponovo voze" (1984) takođe sa Pavlom Vuisićem i Miodragom Petrovićem Čkaljom u glavnim ullogama.
OVO SIGURNO NISTE ZNALI
*Gordan Mihić je scenario za "Kamiondžije" napisao po delimično istinitim događajima. On je jednom upoznao čoveka koji je bio vozač i morao je vanredno da polaže neke predmete u školi. To nije mogao u mestu u kojem je živeo pa je otišao u Bosnu i tamo je završio školu
*Kako bi što bolje napisao scenario Mihić je razgovarao sa vozačima kamiona da bi imao što više informacija
*Čkalja i Pavle su tokom snimanja zadavali brojne probleme producentima i režiseru jer su se stalno nešto svađali i kočili snimanje
*Serija je snimana crno-belom tehnikom
*Snimalo se na lokacijama u Beogradu (Petlovo brdo, Đeram pijaca i Kalemegdan)
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nestala pevačica Katarina Rautek Omazić bila je žrtva porodičnog nasilja! Nekadašnja članica grupe "E. T. ", kojoj se otkako je napustila bolnicu u Zagrebu u sredu gubi svaki trag, optužila je bivšeg muža za zlostavljanje.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je ekskluzivno tokom prvog Kolegijuma naše televizije da su blokaderi na jednom od svojih plenuma doneli odluku da na izborima imaju dvojicu kandidata.
Američki predsednik Donald Tramp odbio je da komentariše izborni poraz Viktora Orbana, ignorišući pitanja novinara i napustivši konferenciju bez odgovora.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je čestitku svim pripadnicima Odreda Vojne policije specijalne namene "Kobre" povodom 14. aprila – Dana jedinice.
Blokadersko glasilo N1 nastavlja da udara na Srbiju i naš narod kad god mu se za to ukaže prilika. Međutim, ovog puta su otišli korak dalje u svojim prljavim namerama.
Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) pozvalo je na skup podrške antisrpskoj "N1" u utorak, 14. aprila. Najava da će na skupu podrške redakciji N1 govoriti blokaderska tužiteljka Bojana Savović izazva je burne reackije. Njoj će pridružiti glumica Seka Sablić, koja je poznata po tome što redovno posećuje blokaderske skupove.
Dražen Živković, glavni i odgovorni urednik TV Prva za Crnu Goru i osnivač portala Borba objavio je novu kolumnu s naslovom "Politika je šah, a ne copy-paste: Srbija je "mađarski scenario" razbila 15. marta prošle godine".
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam šta je ovog puta radio poslanik blokader Dobrica Veselinović, zašto je najnoviji nadimak tajkuna političara Dragana Đilasa "Gagi Benč", kuda se kreće košarkaški trener Željko Obradović, o čemu priča političarka blokaderka Biljana Stojković, poznatija kao "Dabrica"...
Ekipa Informera sutra će tokom celog dana izveštavati iz Budimpešte, tokom parlamentarnih izbora koji se održavaju u Mađarskoj. Imaćemo ekskluzivni sadržaj, brojna uključenja sa lica mesta, izjave, fotografije sa birališta i ulica glavnog grada Mađarske.
Pozdrav "Hristos vaskrse" - "Vaistinu vaskrse" koristi se punih 40 dana nakon Hristovog vaskrsenja, sve do Spasovdana. Broj 40 važan je u hrišćanstvu zato što se veruje da je Isus posle vaskrsenja ostao na zemlji još toliko dana.
Uhapšen Albanac u Kolumbiji po Interpolovoj poternici, koju je za njim raspisala Španija, zbog sumnje da je učestvovao u ubistvu Srbina, Aleksandra Kolundžića, u Marbelji.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srbije objavilo je snimak Jedinice za obezbeđenje određenih ličnosti i objekata (JZO), koji prikazuje visoki stepen stručnosti tokom svih aktivnosti.
Policija u Nikšiću, uhapsila je Nikšićanina D. J. (23) i Podgoričane D. K. (24) i N. L. (23), jer je pretresom njihovog automobila kod njih pronađeno 41 pakovanje kokaina.
Deo drvene skele sa vrha tržnog centra u Novog Sada, u Bulevaru Mihajla Pupina, pao je danas oko 14 časova na ženu (55), koja je tom prilikom zadobila i povrede.
Američki predsednik Donald Tramp odbio je da komentariše izborni poraz Viktora Orbana, ignorišući pitanja novinara i napustivši konferenciju bez odgovora.
CK One, kultni parfem iz devedesetih, ponovo je u centru pažnje i doživljava veliki povratak zahvaljujući trendu minimalizma i obnovljenom interesovanju za stil Kerolajn Beset-Kenedi.
Milioni ljudi svake godine posećuju popularne gradove poput Pariza, Barselone ili Rima, postoji i sasvim drugačija strana putovanja mesta koja ostaju gotovo neprimećena na turističkoj mapi.
Ljubavni trougao između Stanije Dobrojević, Asmina Durdžića i Maje Marinković ne prestaje da potresa rijaliti, a sinoćnja scena dodatno je podigla tenziju među učesnicima.
Jutjuber Bogdan Ilić, poznatiji kao Baka Prase, ponovo je izazvao buru na društvenim mrežama nakon što je u svom lajvu ugostio oca, sveštenika Nenada Ilića.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar