NIJE VIŠE KAO ŠTO JE NEKAD BILO: Novak Đoković priznao: Organizatori Australijan opena o tome odlučuju, ne ja...
119. 01. 2026. u 16:21
219. 01. 2026. u 16:21
Estrada
Da li ste očekivali da će javnost, posle donošenja sudske odluke, u tolikoj meri stati na Severininu stranu?
- Nisam baš razumeo ovo pitanje. Posao kojim se bavim ne zavisi od mišljenja javnosti, niti ona odgaja moju decu, pa zato nema razloga da ono ulazi u moje biznis planove. Zanima me odakle vam to da je javnost stala na Severininu stranu? Od raznih medija koji se bave ovom temom dobijam suprotne informacije. Nisu javnost javne ličnosti koje u medijima daju podršku Severini. Šta je sa svim očevima i majkama kojima javnost nije dostupna, a koji zajednički odgajaju svoju decu, u miru i harmoniji. Oni najbolje znaju koliko je važna uloga i jednog i drugog roditelja u životu svakog deteta i mir među njima. Nemojte da me provocirate da vam komentarišem te javne ličnosti koje su stale na Severininu stranu.
Mislila sam na komentare na društvenim mrežama, u kojima su vam žene uputile veoma mnogo uvreda.
- Dobio sam mnogo više čestitki, a uvrede su uglavnom dolazile s nekih "levih" profila, od čudnih osoba. Mogu da zamislim odakle stižu. U svakom slučaju, sve je to nebitno, jer svako imam pravo na svoje mišljenje.
Da li ste na bilo koji način uticali na odluku Opštinskog građanskog suda iz Zagreba da izda saopštenje, kojim se praktično demantuje da ste "sve njih kupili", što se često čuje?
- Bože, šta vi mene pitate?! Kakve ja imam veze sa Opštinskim građanskim sudom u Zagrebu i njihovom politikom rada?
Da li je vaš slučaj presedan ili u Hrvatskoj i očevi koji nisu toliko poslovno uspešni uspevaju da dobiju starateljstvo nad decom, ali javnost to ne zna?
- Ovaj slučaj nije presedan. Sudovi u Hrvatskoj, poslednjih nekoliko godina, učestalo donose ovakve presude. Tu se ne radi o uspešnosti očeva, već o tome šta je za dete najbolje u svakoj situaciji. Ako stručnjaci procene da je bolje da dete živi sa ocem, oni daju takvo mišljenje i sud ga, uglavnom, uvaži.
Da li pre izjave za novine ili, još više, dogovora s advokatom da preduzme neki korak, prvo pomislite kako će se to odraziti na Aleksandra ili na njegovu majku?
- Moje izjave su, prvenstveno, usmerene na demantovanje laži koje Severina, njeni punomoćnici i PR ekipa plasiraju. U svakom slučaju, trudim se na sve moguće načine da zaštitim privatnost našeg sina.
Pre par dana ste rekli: "Mesta za dogovor je uvek bilo i biće, ali sada su pravila malo drugačija, majka će morati da poštuje ono što je za dobrobit deteta". Da li, uopšte, možete zamisliti situaciju u kojoj biste vas dvoje seli i rekli – hajde da probamo da se ipak dogovaramo?
- Situaciju mogu da zamislim, ali ne mogu da zamislim da se Severina pridržava dogovora, osim kad se on zove - presuda nekog suda. Postoje vrlo jaki razlozi zbog kojih ova priča, i pored moje najbolje volje, nikada nije mogla da se završi drugačije. O njima će javnost vrlo brzo saznati. To će biti novo, neizbežno poglavlje u životu jedne dive.
Da li ste pročitali izjavu u kojoj Severina govori o svom prvom vikendu sa Aleksandrom, posle odluke suda?
- Da, vrlo je neodgovorno što majka na taj način manipuliše javnim mišljenjem, zloupotrebljavajući dete. Pročitao sam u nastavku i tekst vaše koleginice, feministkinje Mirjane Bobić Mojsilović. Tu osobu treba izložiti na stub srama zbog diskriminacije polova. U 21. veku, kada imamo situacije "roditelj jedan" i "roditelj dva", neverovatno je da jedna obrazovana osoba sebi dozvoli nešto takvo. Pomenuta gospođa iznosi svoj stav ne znajući pravu priču. Očigledno je nasela na Severinine laži i odlučila da se besplatno “provoza na tuđem repu” zarad malo medijske pažnje.
Nameravate li da Zagreb i u sledećih nekoliko godina bude vaša baza?
- Ne želim da pričam o svojim planovima. Mogu samo da kažem da će Aleksandar nastaviti da ide u školu i živi u Zagrebu kako bi redovno mogao da viđa svoju majku. Preseljenje u drugi grad ili državu otežalo bi njegovo viđanje s majkom, a to nije dobro za dete.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
pre 6 godina
Velika podrska za ovog coveka, i ostale oceve koji uspevaju da odole ovom velikom napadu na oceve,odnosno na muski rod... Kada su u pitanju deca, ne treba ih lisiti oba roditelja, i u svemu ovom vidim samo gresku u zakonu, naravno, nije greska nego namerna doneta odluka da se muski rod satre, i dovede do nivoa da bude prisutan kada treba samo da se zena oplodi i finansijski finansira celo detetovo odrastanje. Ovom mojom izjavom nisam protiv zena, i ne zelim da ih stavim u drugi plan, vec da ukazem na to da treba da stoje u istoj liniji, rame uz rame muskarca, i da ne bude ni ispred a ni pozadi. Dete mora biti i kod majke i kod oca, a sudovi donose odluku da dete pripadne ili majci ili ocu, i onda jedan roditelj bude lisen svog deteta, tj da vidja svoje dete tek jednom u dve nedelje. Stvarno ne ne zam ko je doneo takav glup zakon? Razumem da dete bude kod jednog roditelja sto se tice stanovanja, ali da vidja i drugog roditelja kad god pozeli. Ako se roditelji razvedu, ne vidim razlog da se pri razvodu jedan od roditelja lisi i deteta. Za dete je najbolje du bude sto vise uz oba roditelja, naravno kad su oba roditelja normalna, a gde je jedan od roditelja naslina npr, tu nema price, onda je zakon odlican.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas u Davos, gde će učestvovati na 56. godišnjem sastanku Svetskog ekonomskog foruma (WEF) i prisustvovati nizu skupova i diskusija svetskih lidera.
19.01.2026
17:14
Predsednica parlamenta Ana Brnabić oštro je odgovorila lideru SSP Draganu Đilasu na njegove skandalozne tvrdnje.
19.01.2026
18:51
Nakon brojnih podela širom Srbije, sukobi su izbili i unutar blokaderskih struktura u prestonici. Ovog puta na udaru se našla grupa "Zemun za studente", sa kojom se javno obračunava plenum Poljoprivrednog fakulteta.
19.01.2026
18:22
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS dr Uglješa Mrdić obratio se javnosti povodom današnjeg saopštenja Javnog tužilaštva za organizovani kriminal, koje je prepuno manipulacija i neistina.
19.01.2026
17:38
Lažna ekološkinja, predsednica udruženja „SEOS" i blokaderka Ljiljana Bralović, poznata po antisrpskim, nacističkim i uvredljivim pretnjama, 18.1.2026. u Čačku, na propalom skupu blokadera (150 ljudi), izgovorila je jezive pretnje članovima SNS i reči mržnje kojima bi se ponosili Hitler i Gebels.
19.01.2026
16:54
Boško Marinković i Amela Melegi su se žestoko posvađali oko sada već čuvene čorbe, ali su posle izgladili odnose, da bi po povratku u Srbiju devojka iz Zrenjanina rekla da je njen bivši saigrač idealan muškarac!
19.01.2026
12:49
Jovan Radulović Jodžir toliko glasno hrče da su mu u šali pripretili da će ga izbaciti i naterati da spava van vile. S druge strane, kontraargument je bio da je Lana Stanišić najglasnija dok spava.
19.01.2026
11:02
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
18.01.2026
09:43
Voditelj Exatlona Vuk Vukašinović otkrio je kako izgleda snimanje celodnevnih emisija u teškim uslovima, kao i šta mu najviše fali u Dominikani.
19.01.2026
10:02
Amela Melegi, takmičarka koja je napustila Exatlon zbog povrede kolena, ispričala je voditeljki Kristini Vasić kako je došlo do komplikacije.
19.01.2026
08:03
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
19.01.2026
10:47
Ne propustite, samo na TV Informer!
17.01.2026
09:00
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
16.01.2026
10:34
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
16.01.2026
09:49
Srbija je uspela da poboljša svoju poziciju u NIS-u, i ukoliko američka administracija (OFAC) da odobrenje, naša država će povećati svoje vlasništvo sa 30 na 35 odsto što će omogućiti veća prava u Skupštini akcionara i dodatnu zaštitu interesa građana.
19.01.2026
18:20
Danas se u Podgorici plivalo za Časni krst, a Crnom Gorom odjekivali su glasovi plivača i publike uz poznatu narodnu pesmu "Oj Kosovo, Kosovo".
19.01.2026
17:00
U najnovijoj epizodi "Političkog kviza" na Informer televiziji sjajna pitanja voditelja Branislava Lečića držala su gledaoce kraj malih ekrana do samog kraja!
19.01.2026
18:59
Na jezeru Gazivode ove godine oboren je rekord broja ljudi koji su plivali za Časni krst, a najbrži plivač bio je Mateja Kasalović (17) iz Kosovske Mitrovice, koji je pobedu proslavio uz trubače.
19.01.2026
16:30
Mnogi vernici se nakon slave pitaju šta je ispravno uraditi sa svećom. Protonamesnik inž. Željko Hadži Jovanović objašnjava da je možete upaliti na neki veliki praznik, ali da je nikako ne smete baciti.
19.01.2026
16:00
Danas se navršavaju dve godine od tragične smrti Duška Đorđevića, koji je u januaru 2024. godine stradao kada je sa prijateljem krenuo da pliva za Časni krst.
19.01.2026
18:17
Viši sud u Novom Pazaru osudio je Ahmedina Pepića (59) na zatvorsku kaznu od 14 godina zbog ubistva Esme Tiganj (64) u martu prošle godine u Tutinu.
19.01.2026
16:50
Milica Asanović (25) iz merošinskog sela Balajnac, čije je telo posle sedmodnevne potrage pronađeno 16. januara uz ogradu auto - puta Niš - Leskovac, preminula je prirodnom smrću.
19.01.2026
13:01
Saobraćajna nezgoda dogodila se večeras kod Železničke stanice u Novom Sadu, a prema prvim informacijama, auto je prešlo preko razdelnog ostrva u suprotan smer i udario u drugo vozilo.
19.01.2026
18:56
Nesvakidašnji zločin odigrao se u Sremskoj Kamenici - uhapšen je razbojnik koji je, ni manje ni više, krao tehniku iz vrtića.
19.01.2026
16:56
Predsednik Bugarske Rumen Radev najavio je da podnosi ostavku, a funkciju šefa države privremeno će preuzeti potpredsednica Ilijana Jotova.
19.01.2026
18:46
Evropska unija razmatra snažan odgovor na poteze iz Vašingtona, koji bi mogao da dostigne 93 milijarde evra, piše Financial Times, pozivajući se na evropske zvaničnike.
19.01.2026
19:00
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp potvrdio je da ne odustaje od plana da Grenland pređe pod američku kontrolu, poručivši da je rešen da tu ideju sprovede.
19.01.2026
18:01
Nemačka privreda zapala je u najdublju stagnaciju poslednjih decenija, dok se reforma sistema socijalne pomoći - tzv. Burgergeld - sve otvorenije pokazuje kao skup politički eksperiment bez stvarnih ekonomskih efekata.
19.01.2026
18:00
Glumac Šon Pen pojavio se u Los Anđelesu u društvu svoje trideset godina mlađe partnerke Valerije Nikov, a njihovo zajedničko pojavljivanje brzo je postalo tema burnih rasprava na društvenim mrežama.
19.01.2026
18:45
Još uvek se ispredaju legende o neobičnim dešavanjima u vezi sa grobnim spomenikom velikog srpskog pisca Branislava Nušića.
19.01.2026
18:00
Jedan od najvećih akcionih heroja Holivuda, Tom Kruz se rasplakao tokom snimanja scene seksa za potrebe filma "Rođen 4. jula".
19.01.2026
17:15
Iako je prvobitni plan bio da legendarni glumac Žarko Laušević bude sahranjen u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu, njegova urna ipak nije položena u Srbiji, prenose domaći mediji.
19.01.2026
16:56
Poznata holivudska glumica En Hatavej ponovo je uspela da pomeri granicu glamura i provokacije ponevši izazovnu kožnu crnu haljinu sa korsetom.
19.01.2026
16:30
Italijanski modni dizajner Valentino je preminuo, saopštili su iz njegove fondacije.
19.01.2026
18:08
Za tri znaka Zodijaka, ove godine označavaju vreme velike transformacije.
19.01.2026
19:00
Valentino Garavani je poslednji predstavnik velike tradicije italijanske visoke mode.
19.01.2026
19:01
Za italijansku modnu kuću "Valentino" čuli su i oni koji ne prate trendove, a oni upućeniji znaju da iza ovog, danas jednog od najmoćnijeg, brenda u svetskoj modnoj industriji stajao njen vlasnik i pokretač Valentino Garavani.
19.01.2026
18:40
Samsung, prema nezvaničnim informacijama, priprema novi koncept pametnog telefona pod nazivom Galaxy Z Roll 5G, koji bi na tržištu mogao da se pojavi tokom 2026. godine.
19.01.2026
18:20
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar