Uhapšen poznati fudbaler kao deo "Pink Panter" grupe: Razbucana auto-mafija
Podeli vest
USKOK je, na osnovu krivične prijave Policijske uprave zagrebačke, pokrenuo istragu protiv petorice osumnjičenih koji su na području Zagreba otuđili najmanje 10 automobila vrednih više od 160.000 evra, namenjenih preprodaji u Bosni i Hercegovini i Srbiji.
Kako je ranije pisano među uhapšenima je i Dario Šušak, nekada perspektivan fudbaler koji je najpre posrnuo u domaćoj aferi nameštanja utakmica, a potom su ga i švajcarske vlasti privele zbog sumnje da je povezan sa jednom od najzloglasnijih bandi kradljivaca - Pink Panterima.USKOK ga sada tereti za organizovanje krađa vozila u Zagrebu i njihovu preprodaju prenose hrvatski mediji.
Muškarac u sivom odelu sa naočarima i hirurškom maskom dovezao se zelenim trotinetom jednog julskog popodneva 2012. godine do juvelirnice „Chaumet" u najelitnijem delu Pariza i zamolio zaposlene da mu pokažu najvredniji nakit sa draguljima. Samo nekoliko trenutaka kasnije potegao je pištolj i rekao radniku da mu da ključeve od vitrina.
Pokušaj ubistva Predraga Vujoševića, poznatijeg kao Marko Crnogorac, istražitelji iz Španije procenjuju kao nastavak obračuna kavačkog i škaljarskog klana.
05.08.2025
20:00
Ko je sve osumnjičen?
Prma nezvaničnim saznanjima među osumnjičenima je i Šušak, po čijem nalogu su automobili navodno kradeni. Sa njim je osumnjičen i Jozo C., koji je već ranije prijavljivan zbog organizovanih krađa automobila, a u lanac su povezani i Bojan M., Ivan B. i Mateo N. Krali su uglavnom automobile marki Ford, Mazda, VW, Renault i Nissan. Pronalazili bi pogodno mesto i odgovarajuće vozilo, a zatim ga otvarali provalničkim alatom.
Potom su na automobile stavljali nepripadajuće registarske tablice i odvozili ih u BiH i Srbiju. Otkriveno je da su skrovišta za čuvanje automobila pre prodaje imali i u Dalmaciji.
Nekadašnji organizator filmskih pljački širom Evrope, danas škaljarac sa višegodišnjom robijom zbog kokaina - Predrag Vujošević (51), ranjen je 3.avgusta, oko ponoći, na terasi jednog lokala u Barseloni.
U bolnici u Barsloni od teškog ranjavanja oporavlja se Predrag Peđa Vujošević (50) zvani Marko, dobro poznat svetskim policijama kao jedan od vođa čuvenih "Pink Pantera".
04.08.2025
19:38
Prema zasad dostupnim informacijama, istražitelji još nisu uspeli da identifikuju sve kupce Šuškove grupe, ali se sumnja da su on i njegovi saradnici od aprila ove godine ukrali najmanje deset automobila i napravili štetu od oko 160.000 evra.
Veze sa Pink Panterima
Inače, Šušak je već dobro poznat hroničarima domaćeg kriminalnog miljea.
Bio je 2016. godine uhapšen u Švajcarskoj zbog sumnje da je povezan sa kriminalnom grupom Pink Panther, poznatom po pljačkama luksuznih draguljarnica širom sveta. Tada je protiv njega u Hrvatskoj već vođen sudski postupak zbog niza oružanih razbojništava.
Prema nalazima švajcarske policije, Šušak je sa još nekoliko osumnjičenih učestvovao u planiranju nove pljačke. Policija je grupu uhapsila tokom sastanka u jednom kafiću u Sent Galenu, nakon čega su svi završili u pritvoru. Šušak, prema informacijama do kojih smo došli, poriče da je učestvovao u pripremama pljačke.
Foto: Shutterstock
Rotacija
Od fudbalske karijere do kriminala
Pitanje koje se nameće jeste kako se Šušak, tada 29-godišnji fudbaler čija je tržišna vrednost na Transfermarktu svojevremeno bila procenjena na oko 250.000 evra, našao u društvu jedne od najpoznatijih kriminalnih grupa na svetu.
Njegov advokat Milko Križanović tada je tvrdio da je Šušak u Švajcarsku otišao kako bi pronašao posao. „Moj klijent se tamo zaposlio i čekao nastavak suđenja pred Županijskim sudom u Zagrebu.“ U tom procesu Šušku se sudilo zajedno sa Željkom Vrbatom. Vrbat je godinama bio pod optužbama za više razbojništava i važio je za najboljeg vozača za pljačke u Hrvatskoj.
Tužilaštvo ih je, zajedno sa još dvojicom saizvršilaca, teretilo za niz pljački počinjenih tokom 2012. i 2013. godine na području Zagreba. Među njima je bilo i razbojništvo u poslovnici Splitske banke u Ulici grada Vukovara. Prema optužnici, Vrbat je dovezao Šuška i Darka L. do banke, nakon čega su razoružali zaštitara, zapretili zaposlenoj i iz sefa ukrali oko 1,5 miliona tadašnjih kuna.
Bili su optuženi i za oružani napad na poštanski kombi iz kojeg su odneli dve vreće sa oko 87.000 kuna, razbojništvo u zlatarni Glasnović, gde su ukrali zlato vredno gotovo 200.000 kuna, kao i za krađu torbe zaposlenoj u poslovnici za otkup zlata.
Darko Lučić je u postupku priznao krivicu i detaljno opisao pljačke, dok su Vrbat i Šušak sve negirali. Afera nameštanja utakmica
Šušak je 2011. godine osuđen i u poznatoj aferi Offside, u kojoj je više fudbalera bilo povezano sa nameštanjem utakmica. Afera Offside bila je prvi slučaj u istoriji hrvatskog fudbala u kojem je sud dokazao nameštanje utakmica. Nakon nagodbi i priznanja dela optuženih, donete su presude za manipulaciju fudbalskim rezultatima.
Tokom suđenja preslušavani su tajno snimani telefonski razgovori u kojima su se detaljno dogovarali ishodi utakmica, raspodela novca i uloge pojedinih igrača. Optuženi su koristili šifrovani jezik kako bi prikrili dogovore, pa su se u snimcima pojavljivali izrazi poput „soljenje janjaca“, „kuleni“ i druge naizgled nepovezane reči. Na snimcima se čulo kako se dogovara ko mora da pogreši, kada treba „pustiti“ gol i koliko će ko dobiti nakon klađenja.
Među organizatorima su bili bivši trener Dinamove omladinske škole Vinko Šakić, kao i posrednici Dino Lalič i Admir Suljić. Optužnicom su bili obuhvaćeni i brojni igrači Croatije Sesvete, Varteksa i Međimurja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Alek
pre 3 nedelje
Šušak. Čist (školski) primer kad upadneš u loše društvo. Baš su ga pokvarili?
Muškarac u sivom odelu sa naočarima i hirurškom maskom dovezao se zelenim trotinetom jednog julskog popodneva 2012. godine do juvelirnice „Chaumet" u najelitnijem delu Pariza i zamolio zaposlene da mu pokažu najvredniji nakit sa draguljima. Samo nekoliko trenutaka kasnije potegao je pištolj i rekao radniku da mu da ključeve od vitrina.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević uživo u emisiji Kolegijum odgovorio je na prozivke blokaderskog novinara u pokušaju Nemanje Šarovića koji je izneo napao redakciju Informera zbog pevača Dragan Ašanina koji je pevao na božićnoj proslavi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je novi snimak na svom Instagram nalogu @avucic koji je u trenu izazvao salve reakcija korisnika ove društvene mreže.
Blokaderi već danima ne prestaju da lešinare na vremenskoj nepogodi koja je zadesila Srbiju, pokušavajući na sve načine da okrive vlast i predsednika Aleksandra Vučića zbog otežanih uslova za kretanje i nestanke struje, pritom u potpunosti zanemarujući da je situacija mnogo teža u drugim zemljama.
Blokaderi i njihovi simpatizeri koji su u manjini, danima za vremenske nepogode optužuju predsednika Srbije Aleksandra Vučića, iako je stanje na putevima prohodno i država nije u kolapsu, kao što je to bio slučaj u vreme dok su oni koji sada blokiraju bili vlast. Međutim, narod Srbije sve pamti...
U trenutku dok blokaderi vode besomučnu kampanju protiv srpskih vlasti zbog situacije u zemlji koja je nastala usled vremenskih neprilika, tačnije zbog snega i izuzetno niskih temperatura, na društvenoj mreži Iks objavljeno je sa čim se ovih dana suočavaju Švajcarci, stanovnici jedne od najbogatijih evropskih država.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je novi snimak na svom Instagram nalogu @avucic koji je u trenu izazvao salve reakcija korisnika ove društvene mreže.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Proteklih sedmica u Informerovoj hit emisiji “Na merama” otkrili smo vam, između ostalog, kako penzionerske dane provode nekadašnji državni zvaničnici Vuk Drašković i Vojislav Koštunica, šta rade lažni revolucionari Miša Bačulov i Aleksandar Jovanović Ćuta kad misle da nema kamera, sa kime nazdravlja predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić, kako izgleda “sladak život” glumca blokadera Miloša Timotijevića…
Istoričar Aleksandar Raković gostujući u Info jutru komentarisao je napade na predsednika Srbije Aleksandra Vučića i napravio paralelu između smene vlasti u Crnoj Gori i pokušajima smene u našoj državi.
Prva epizoda Exatlona, najvećeg sportsko-takmičarskog spektakla na svetu, premijerno je prikazana u sredu, a svi koji su propustili da je pogledaju, imaće prilike da to učine danas od 13 časova, kada će na TV Informer biti emitovana repriza.
Tokom povlačenja 1915. godine srpska vojska, pritisnuta od strane brojčano najmoćnijeg neprijatelja, povlačila se ka jugu zemlje očekujući pomoć saveznika, ali pomoć nije stizala, osim jedne male, ali dovoljne formacije vojske Irske!
Majka i dete, inače strani državljani, izgubili su se tokom šetnje na Fruškoj gori zbog čega su intervenisali vatrogasci - spasioci koji su ih pronašli.
Miodrag Jovanović iz Leskovca, čiji je nestanak prethodnih dana prijavila supruga, pojavio se u Policijskoj upravi u Leskovcu, gde je dao izjavu da nije bio nestao, već da je, kako se nezvanično saznaje, svojevoljno napustio porodični dom zbog narušenih odnosa sa suprugom.
Napad hipersoničnom raketom „Orešnik“ izveden je demonstrativno u blizini granice sa Evropskom unijom i predstavlja jednaku poruku i upozorenje za Poljsku, Rumuniju i Mađarsku, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski.
Iranski opozicioni lider Reza Pahlavi, sin pokojnog poslednjeg iranskog šaha, uputio je otvoreni apel američkom predsedniku Donaldu Trampu, pozivajući ga da bude spreman da interveniše i pomogne iranskom narodu usred novih protesta.
Odluka Iraka da nacionalizuje naftno nalazište Zapadna Kurna-2, u kome je ruska kompanija Lukoil od 2009. godine imala 75 odsto vlasništva, izazvala je snažne reakcije i otvoreno nezadovoljstvo u ruskim političkim i finansijskim krugovima.
Avion E-4B Najtvoč, poznat kao takozvani „avion sudnjeg dana“, uočen je u četvrtak na nebu iznad Los Anđelesa, što je odmah izazvalo talas spekulacija na društvenim mrežama.
Nakon raketnog udara „Orešnikom“ koji je izveden tokom protekle noći, Ukrajina bi mogla da ostane praktično bez gasa tokom zime, upozorio je vojni ekspert Viktor Litovkin u intervjuu za ruski list Izvestija.
Milja Vujanović, nekadašnja Mis Srbije i filmska diva imala je život dostojan filma. Nakon uspeha u glumi napušta taj poziv zbog astrologije ali tragično strada nakon što ju je verenik upucao, ostavivši je paralizovanu do smrti 2005. godine.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar