Juče rano ujutru, oko 5.30 časova, u Ulici Ivana Fistrovića u Sisku dogodila se saobraćajna nezgoda sa materijalnom štetom, saopštila je Policijska uprava sisačko-moslavačka.
Do sudara je došlo kada je 21-godišnji vozač automobila sa sisačkim registarskim tablicama, pod dejstvom alkohola od 1,59 promila, započeo preticanje.
Tom prilikom udario je u prednji deo teretnog vozila kojim je upravljao 45-godišnji muškarac.
Kako je utvrđeno uviđajem, vozač teretnog vozila je takođe načinio prekršaj, jer je u isto vreme započeo skretanje ulevo na mestu gde je to zabranjeno saobraćajnim znakom.
Zbog učinjenih prekršaja, protiv 21-godišnjeg vozača biće podnet optužni predlog, dok je 45-godišnjem vozaču izrečena novčana kazna.
Dve tinejdžerke teže su povređene kad je na njih naleteo "fiat" nakon što su pale sa sanki koje je njihov drug vukao automobilom po zavejanoj ulici u selu kod Kraljeva.
Osnovno javno tužilaštvo u Rumi vodi krivični postupak protiv N.V. (49) iz Borče, vozača mašine sa valjkom, zbog saobraćajne nesreće koja se dogodila krajem prošle godine na putu Ruma-Irig.
D. T. (22) iz Uba zadobio je teške telesne povrede opasne po život, kada su ga, kako se sumnja, trojica nepoznatih počinilaca prvo verbalno napala, nakon čega ga je jedan od njih sekirom izudarao u glavu.
Pešak je izgubio život u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u Karakaju, na delu magistralnog puta Zvornik-Tuzla, saopšteno je iz Policijske uprave Zvornik.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dve tinejdžerke teže su povređene kad je na njih naleteo "fiat" nakon što su pale sa sanki koje je njihov drug vukao automobilom po zavejanoj ulici u selu kod Kraljeva.
Tajvan je "nezavisna nacija", saopštila je vlada u Tajpeju, odgovarajući na upozorenje predsednika SAD Donalda Trampa da ostrvo ne proglašava formalnu nezavisnost od Kine.
Blokaderi sprovode teror širom Srbije. Ipak, možda najjezivije što koriste decu u političke svrhe, mada to nije sve. Često viđamo i blokadere u alkoholisanom i drogiranom stanju.
Laži blokadera da je vlasnik restorana Andrej Vučić, direktor policije Dragan Vasiljević jasno je demantovao, dok je predsednik Srbije Aleksandar Vučić jasno ukazao da su u pitanju lažovi.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je studente Univerziteta Harvard i Masačusetskog instituta tehnologije (MIT), koji borave u Srbiji u okviru studijske posete Balkan Trek.
Petar Đurić, propali aktivista koji se istakao tokom protesta prethodnih godina kada je izgovorio čuvenu rečenicu "Ćale, ovo je za tebe", širi lažne vesti na društvenim mrežama navodeći da je Aleksandar Vučić imao moždani udar.
Loznica, Valjevo, Šabac, Sremska Mitrovica i Novi Sad trenutno se nalaze pod direktnim udarom snažnog grmljavinskog sistema koji je u Srbiju stigao sa zapada.
Objava dr Saše Kneževića, koordinatora za transplantaciju u Urgentnom centru, na Instagram stranici "donirajzivot" digla je javnost na noge, otkrivajući surovu istinu da imamo vrhunske lekare i opremu, ali da organe nažalost bacamo dok stotine pacijenata, među kojima su i deca, čekaju na spas.
Planiranje vikend putovanja po Srbiji ne mora da isprazni novčanike, jer postoje prave oaze mira i prirode gde smeštaj možete naći po ceni jedne večere u Beogradu, a mi vam otkrivamo tačno gde.
U naselju Ratajska, na putu Prijepolje – Brodarevo, dečak se kroz šiber popeo na krov autobusa tokom vožnje, a sada je objavljen jezivi snimak incidenta.
Zbog paprenih stanova iznad 100.000 evra, kupci u Beogradu masovno kupuju kuće na periferiji poput Obrenovca, gde za isti novac dobijaju veću kvadraturu i dvorište.
Izraelske odbrambene snage (IDF) saopštile su da je u vazdušnom napadu u gradu Gaza ubijen lider Hamasa u Pojasu Gaze i šef vojnog krila te grupe, Iz al-Din al-Hadad.
Hiljade pčela preplavile su travnjak Bele kuće, nakon što je pre nekoliko nedelja prva dama Sjedinjenih Američkih Država Melanija Tramp proširila pčelinje kolonije na imanju.
Vrhovni antikorupcijski sud Ukrajine izrekao je bivšem šefu predsedničke kancelarije Andriju Jermaku preventivni pritvor od 60 dana, sa mogućnošću plaćanja kaucije u iznosu od oko 4,3 miliona evra.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Domaća pileća pašteta je odličan izbor kada želite brz, ukusan i lagan obrok koji možete da poslužite za doručak, večeru ili kao namaz uz tost i sveže povrće.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar