• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

13.02.2026

08:44

Uhapšen biznismen Vesko Barović!

ATA Images

Region

Uhapšen biznismen Vesko Barović!

Podeli vest

Biznismen Veselin Vesko Barović(73) uhapšen je sinoć, oko 23 časa, zbog sumnje za utaju poreza i posedovanje oružja bez dozvole.

Uprava policije (UP) Crne Gore saopštila je da se Barović sumnjiči da je utajio porez u iznosu od skoro 332.000 evra, a da su od njega, tokom izvršenih pretresa na lokacijama koje koristi u tri grada, oduzeta dva pištolja, municija i okvir sa municijom za automatsko oružje u ilegalnom posedu, pišu Vijesti. 

Policija sumnja se da je Barović počinio krivično delo na način što je tokom 2018. godine, kao fizičko lice, u cilju izbegavanja plaćanja poreza i drugih propisanih dažbina, odnosno poreza na kapitalnu dobit od prodaje udela u pravnom licu, nije prijavio zakonito stečeni prihod koji je od uticaja na utvrđivanje ovih obaveza i da je prikrio podatke koji se odnose na utvrđivanje.

Službenici Uprave policije sinoć su pretresali stanove, kuće i objekte, koje koristi Barović.

Foto: ATA Images

Vesko Barović

Barović je, nakon pretresa kuće u Bandićima, pozvan da u zgradi Sektora za borbu protiv kriminala Uprave policije da zvaničnu izjavu.

Druguje sa Milom, na čelu crnogorske košarke....

Barović preko 30 godina važi za jednog od najbližih prijatelja bivšeg predsednika države Mila Đukanovića.

Pominjao se u optužnici italijanskog tužioca Đuzepea Šelzija kao jedan od bosova "duvanskog šverca", koji je tokom 90-ih godina išao preko Crne Gore.

Barović je bio glavna figura crnogorske košarke skoro tri decenije i predsednik KK Budućnost u vreme najvećih uspeha kluba u bivšoj državi ali i predsednik Košarkaškog saveza u nekoliko mandata.

BONUS VIDEO

 

 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Ko je sve na merama? Otkrivamo večeras od 20h
Live TV

Ko je sve na merama? Otkrivamo večeras od 20h

Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...

28.02.2026

10:55

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set