Bivšoj ministarki prosvete Crne Gore Vesni Bratić ukinut je pritvor.
„Zbog velikog interesovanja, obaveštavamo javnost da je krivično veće Višeg suda u Podgorici uvažilo žalbe branilaca osumnjičene Vesne Bratić, advokata Mitra Šušića, Aleksandra Rmuša i Aleksandra Delevića, pa je preinačeno rešenje sudije za istragu ovog suda Kris br. 12/26 od 17.02.2026. godine, na način što je odbijen predlog za određivanje pritvora Specijalnog državnog tužilaštva Kt-S.br. 268/22 od 17.02.2026. godine, pa je osumnjičenoj Vesni Bratić ukinut pritvor“, navedeno je iz podgoričkog Višeg suda.
Predsednik Crne Gore Jakov Milatović, umesto praznih priča i floskula, trebalo bi odmah da abolira Vesnu Bratić, bivšu ministarku nauke, kulture i sporta u vladi Zdravka Krivokapića, koja je uhapšena i provešće u pritvoru do 30 dana.
Bivšoj crnogorskoj ministarki prosvete, nauke, kulture i sporta Vesni Bratić, nakon saslušanja, određen je pritvor.
17.02.2026
21:47
Kako pojašnjavaju, u stavu II rešenja, osumnjičenoj Vesni Bratić izrečena je mera nadzora zabrana napuštanja stana i prostorija koje su u funkcionalnoj vezi sa stanom, u kojem osumnjičena mora boraviti dok traje ova mera i za koje se vreme ne sme udaljavati van prostorija mesta stanovanja, a koja se ima kontrolisati elektronskim nadzorom i mera nadzora zabrana pristupa i sastajanja sa svedocima na udaljenosti manjoj od 50 metara.
„Navedene mere nadzora će izvršavati Uprava Policije - Centar bezbednosti Podgorica. Osumnjičena Vesna Bratić se upozorava, da ukoliko prekrši izrečene mere nadzora, protiv nje može biti određen pritvor. Izrečene mere nadzora će trajati dok za to bude postojala potreba, a najduže do pravosnažnog okončanja krivičnog postupka", saopštili su iz Višeg suda.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Crne Gore Jakov Milatović, umesto praznih priča i floskula, trebalo bi odmah da abolira Vesnu Bratić, bivšu ministarku nauke, kulture i sporta u vladi Zdravka Krivokapića, koja je uhapšena i provešće u pritvoru do 30 dana.
Albanska deca, među kojima ima i sasvim malih, poređana su u stroj kao pravi vojnici i ponosno paradiraju u uniformama zločinačke Oslobodilačke vojske Kosovo (OVK).
Albanska deca, među kojima ima i sasvim malih, poređana su u stroj kao pravi vojnici i ponosno paradiraju u uniformama zločinačke Oslobodilačke vojske Kosovo (OVK).
Danica Vučenić, novinarka televizije N1, u emisiji koju vodi "N1 diretkno" pokušala je da kritikuje rad predsednika Srbije, ali je izazvala kontraefekat.
Ljiljana Smajlović, poznata novinarka i bivša urednica lista Politika, kao i Branko Pavlović, advokat, gostovali su na TV Prva, gde su govorili o aktuelnim političkim temama.
Vlada Španije hitno se oglasila i naredila da sa grobnice zloglasnog zapovednika ustaškog logora Jasenovac, zločinca Vjekoslava Maksa Luburića na gradskom groblju Karkajšent u Valensiji, moraju da se uklone ustaški simboli.
Sveštenik koji je napao dečaka Viktora samo zato što hekla i to objavljuje na svojim društvenim mrežama, oglasio se u novoj objavi i pokušao da ublaži prethodne izjave.
Danas u 16 časova i 29 minuta izdata je 100.000 potvrda po Zakonu "Svoj na svome", čime je ostvaren izuzetan rezultat u roku od svega dva meseca od završetka podnošenja prijava.
Na društvenim mrežama pojavio se uznemirujući snimak iz Novog Sada zabeležen kamerom iz automobila u Stražilovskoj ulici kada je dostavljač prošao kroz crveno svetlo.
"Citroën ami" jedno je od najneobičnijih vozila upravo zbog svojih karakteristika, jer pripada kategoriji lakih četvorotočkaša, što ga čini idealnim izborom za gradsku vožnju.
U nedavnom razgovoru o svom životu i profesionalnom putu, akademik i direktor Instituta za kardiovaskularne bolesti "Dedinje" Milovan Bojić, govorio je o teškim periodima kroz koje je prolazio, kao i o svom sinu Filipu koji je, uprkos 120 operacija i izuzetno teškoj borbi za život, uspeo da se izbori i ostane snažan oslonac i primer svoje porodice.
Nemačka privreda prolazi kroz radikalnu transformaciju. Berlin u jeku ekonomske krize polaže sve karte na odbrambeni sektor, sa ambicijom da zemlju pretvori u glavnu "fabriku oružja" Evrope.
Najmanje jedna osoba poginula je danas u pucnjavi na arheološkom lokalitetu Teotivakan nedaleko od Meksiko Sitija, a više osoba je ranjeno, dok je napadač izvršio samoubistvo, saopštile su lokalne vlasti.
Veselin Dželetović kaže da su pojedini glumci odustajali su od uloga u filmu "Žetva" jer su otvoreno strahovali za sopstvene živote, a ne samo za karijere.
Priganice su mekane, vazdušaste loptice od dizanog testa koje se prže u dubokom ulju ili masti. Isprobajte ovaj recept i uživajte u tradicionalnom specijalitetu.
Muzičar Nikola Kostić, javnosti poznatiji pod pseudonimom Li Men, prisetio se perioda kada je sa svojim bendom "Jack Daniels" sarađivao sa pevačicom Zoricom Marković.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar