Marihuana, heroin, kokain je bio njihov biznis: Podignuta optužnica za organizovani kriminal
Podeli vest
Sud Bosne i Hercegovine potvrdio je optužnicu protiv pet osoba, Aleksandra Kojića, Mladena Todorovića, Rastka Bošnjaka, Dragane Ristić i Mihajla Đorđića, koje se terete za organizovani kriminal u vezi prodavanja opojnih droga.
Aleksandar Kojić se dodatno suočava s optužbom za nedozvoljenu proizvodnju i promet oružja ili eksplozivnih materija.
Policija u Sarajevu uhapsila je N. K. (25), zbog sumnje da je prodavao drogu. Prilikom pretresa, pronađena je veća količina suve materije koja asocira na marihuanu.
Okružni sud u Doboju osudio je Milana Paravca (30), koji je prošle godine uhapšen u akciji "Smagler", na pet godina zatvora zbog trgovine drogom.
11.03.2026
18:42
Prema optužnici, od početka 2023. do početka 2024. godine, optuženi su formirali kriminalnu grupu koja je delovala na teritoriji Bosne i Hercegovine, ali i u Srbiji, Austriji, Nemačkoj i drugim državama.
Grupa je planirala i izvršavala međunarodni transport i promet opojnih droga, uključujući marihuanu, heroin i kokain u većim količinama.
Ovim delovanjem stekli su protupravnu imovinsku korist u iznosu od najmanje 112.570 evra.
Preslušavanjem glasovnih i čitanjem tekstualnih poruka na Skaj aplikaciji između okrivljenih u Višem sudu u Podgorici nastavljeno suđenje optuženom Vladanu Radomanu, koji se nalazi u bekstvu, za stvaranje kriminalne organizacije i ostalim optuženim za šverc 509 kilograma kokaina.
Na po tri godine zatvora osuđeni su Josip Ć., Boris Č., Dario P. i Dario T. iz Teslića, dok je Denis N. iz Banjaluke osuđen na tri i po godine zatvora.
06.03.2026
02:00
Delovali su organizovano i u koordinaciji s drugim kriminalnim mrežama, a sve u cilju sticanja nelegalne finansijske dobiti. Optuženi su svesno i namerno učestvovali u planiranju i izvršenju krivičnih dela, dok su se aktivnosti protezale i izvan granica Bosne i Hercegovine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Policija u Sarajevu uhapsila je N. K. (25), zbog sumnje da je prodavao drogu. Prilikom pretresa, pronađena je veća količina suve materije koja asocira na marihuanu.
Suviše sam Srbin i suviše volim Srbiju da bih bio po volji moćnicima! Mene zanima podrška građana Srbije, a ne u tuđim kabinetima i zemljama, koju očigledno imaju blokaderi i političar Vladan Đokić!
Aleksej Kišjuhas, blokader sa dna kace, novinar tajkunskog niskotiražnog lista Danas i profesor sociologije na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, koji je uhvaćen u švercu velike količine seksualnih pomagala, boravio je u Hrvatskoj ove nedelje.
Slučajno ili namerno blokaderska glumica sa dna kace, Borka Tomović, raskrinkala je strašnu podmetačinu svojih zgubidana i njima naklonjenih tajkunskih medija, koji već danima šire izmišljotine da se na Radio-televiziji Srbije (RTS) dešava cenzura.
Kako je nekada RTS označavan kao "propagandni servis", danas se slična retorika ponovo čuje, ali ovog puta od blokadera na račun Informera. Postavlja se pitanje, da li još neko mora da strada kako bi oni bili zadovoljni?
Direktor Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Vlade Srbije Arno Gujon oglasio se na društvenoj mreži Iks i uputio oštar odgovor evropskom političaru Sandru Gociju.
Neobična scena dogodila se u Nišu kada je jedan od stanara koji živi u prizemlju, verovali ili ne, uključio svoju veš mašinu ispred prozora svoje zgrade.
U Tuzli je juče poslepodne zabeležen nesvakidašnji incident koji je uznemirio stanare jednog naselja, kada je nepoznati muškarac potpuno demolirao parkirani automobil.
Bivši visoki zvaničnici SZO predlažu da se postavi globalni cilj "bez dima do 2040", koji će se postići kombinovanjem tardicionalnih mera sa regulisanim bezdimnim alternativama.
Ukrajina bi u narednim decenijama mogla da se suoči sa dramatičnim manjkom radne snage, zbog čega se u Kijevu sve ozbiljnije razmatra mogućnost dovođenja miliona stranih radnika, pre svega iz Afrike, objavio je Evropski konzervativ.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da će sporazum sa Iranom biti postignut samo kada bude, kako je naveo, "prikladan i dobar" za Sjedinjene Američke Države.
Aerodrom Shiphol u Amsterdamu objavio je da će avio-kompanijama ponuditi popust na aerodromske takse kako bi ublažio teret viših troškova goriva zbog rata na Bliskom istoku.
Rat između Austrije i Pruske koji se pominje u seriji "Katarina Velika" zapravo je poznat kao Rat za bavarsko nasleđe, manje poznat, ali politički izuzetno značajan sukob u evropskoj istoriji 18. veka.
Američka rediteljka, glumica, scenaristkinja i producentkinja Megi Džilenhol biće predsednica međunarodnog žirija glavnog takmičarskog programa 83. Venecijanskog filmskog festivala, saopštili su danas organizatori.
Proleće je ključno vreme za negu ruža, ali i period kada su posebno podložne bolestima. Jedna jednostavna, prirodna metoda može pomoći da ih zaštitite i sačuvate njihov lep izgled.
Zeljanica je tradicionalna pita koja osvaja jednostavnim sastojcima i bogatim ukusom. Hrskava spolja, a mekana i sočna iznutra, savršen je izbor za svaki obrok.
Afera između učesnice "Elite 9" Sofije Janićijević i Daneta Angelovskog (70) iz Severne Makedonije šokirala je javnost, a on se sada oglasio za medije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar