Danilo Đurović (41), zvani Manjifiko, koji se u policijskim evidencijama vodi kao visokorangirani pripadnik organizovane kriminalne grupe, izručen je danas iz Srbije u Crnu Goru.
Za njim je bila raspisana međunarodna poternica od strane NCB Interpola Podgorica, po nalogu suda, radi vođenja krivičnog postupka pred Višim sudom u Podgorici zbog sumnje da je počinio krivična dela stvaranje kriminalne organizacije i neovlašćena proizvodnja i promet opojnih droga, kako prenosi Telegraf.
Prema navodima iz istrage, označen je kao organizator kriminalne grupe koja je krijumčarila kokain iz Latinske Amerike brodom „Manjifiko“, po kojem je ova grupa i dobila ime u javnosti. U tom postupku osuđen je zajedno sa još sedam osoba, a izrečena kazna bila je najstroža među optuženima.
U trenutku izricanja presude, Đurović se nalazio u bekstvu i bio je nedostupan crnogorskim pravosudnim organima.
Prema optužnici, kriminalna organizacija formirana je krajem 2018. godine u Kolumbiji i Crnoj Gori, a ključnu ulogu u njenom organizovanju imao je upravo Đurović. Tokom postupka, svedočenje jednog od optuženih, Srđana Pavlovića, koji je priznao učešće u utovaru droge po njegovom nalogu, bilo je od presudnog značaja.
Brutalno prebijanje dan pre hapšenja
O Đuroviću se malo znalo sve do njegovog hapšenja u Beogradu, kada je policija proverom identiteta utvrdila da je za njim raspisana međunarodna poternica. Samo dan pre hapšenja, na društvenim mrežama pojavio se snimak na kojem se vidi kako ga grupa muškaraca brutalno prebija u garaži jedne stambene zgrade.
Na snimku se vidi kako napadači, naoružani pajserima i šipkama, udaraju muškarca po telu, dok osoba koja snima dobacuje: "Kolena, kolena". U jednom trenutku čuje se i: "Dosta je braćo, to je to", nakon čega napad prestaje.
Napad nije prijavio policiji, a lekarima je, kako se navodi, rekao da je povrede zadobio padom niz stepenice. Ipak, policija je utvrdila njegov identitet i ubrzo ga uhapsila, nakon čega je pokrenut postupak izručenja.
Službenici NCB Interpola Podgorica, uz asistenciju Posebne jedinice policije, realizovali su danas ekstradiciju crnogorskog državljanina D. Đ. (41) iz Republike Srbije u Crnu Goru.
U eksploziji koja se dogodila u prostorijama crnogorskog Centra za istraživanje svemira (Montenegro Space Research), u Podgorici, povređene su dve osobe.
Student Pomorskog fakulteta u Kotoru, mladić (19) iz Bileće koji je pao sa četvrtog sprata sudentskog doma u tom gradu, preminuo je nakon šest dana borbe za život.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Službenici NCB Interpola Podgorica, uz asistenciju Posebne jedinice policije, realizovali su danas ekstradiciju crnogorskog državljanina D. Đ. (41) iz Republike Srbije u Crnu Goru.
Kramatorsk je pretrpeo jedan od najtežih ruskih udara od početka rata, tvrde zapadni monitoring-kanali koji prate dešavanja na frontu. Prema njihovim navodima, na ciljeve u gradu obrušilo se najmanje 15 vođenih avio-bombi.
Nekadašnja predsednica Vrhovnog suda Crne Gore Vesna Medenica svojevremeno je pred tužilaštvom sopstvenog sina Miloša Medenicu opisala kao čoveka koji se godinama bori sa zavisnošću od kokaina, koji „živi u deluzijama“, jedan dan misli da je Donald Tramp, a drugi Robin Hud, te da je više puta pokušavala da ga odvede na lečenje.
U toku je još jedan udar na predsednika Aleksandra Vučića i Srbiju, koji dolazi od islamističko-albanskog dvojca, što samo potvrđuje ono što odavno znamo.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
U nedelju, 24. maja, u manastiru Tumane svečano će biti obeležena dva velika jubileja – 90 godina od obretenja moštiju Svetog Zosima Tumanskog Čudotvorca i deset godina od obnove velike tumanske litije.
Od davnina su naši stari verovali da kad lasta svije gnezdo pod strehom, dolazi sreća i bogatstvo u taj dom. Zato lastina gnezda ne valja dirati, ali ove ptice selice, svakog proleća se kuće iznova.
Sjedinjene Američke Države razmatraju mogućnost direktne vojne intervencije na Kubi, pošto blokada i ekonomske sankcije nisu slomile vlasti u Havani, piše Politiko pozivajući se na izvore upoznate sa razgovorima u Vašingtonu.
Ruska vojska od 19. do 21. maja održava vežbe za pripremu i upotrebu nuklearnih snaga u uslovima pretnje agresijom, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Nakon misije koja je trajala čak 326 dana, najmoderniji američki nosač aviona na nuklearni pogon Džerald R. Ford (CVN-78), zajedno sa svojom udarnom grupom, konačno se vratio u matičnu luku u mornaričkoj bazi Norfolk u Virdžiniji u SAD.
Bivši oficir Službe bezbednosti Ukrajine (SBU), Vasilij Prozorov, izjavio je da je u američkim biolaboratorijama u Ukrajini razvijano genetski selektivno oružje namenjeno uništavanju Slovena.
Mnogi korisnici interneta smatraju da znaju kako da naprave bezbednu lozinku, ali stručnjaci za sajber bezbednost upozoravaju da su brojna pravila kojih se ljudi godinama pridržavaju danas zastarela i nedovoljna za zaštitu naloga.
Ruže mogu uspešno da se gaje i u saksijama, ali samo uz pravilnu negu i odgovarajuće uslove. Stručnjaci otkrivaju kako da vaše ruže budu bujne i pune cvetova, ali i koje greške obavezno treba izbegavati.
Ljubavni život Anite Stanojlović godinama intrigira javnost, iza nje su brojne turbulentne veze i romanse, a ovo je spisak njenih partnera iz rijalitija.
Aleksandra Mladenović odlučila je da javno progovori o izuzetno teškom periodu kroz koji je prolazila, otkrivši da se godinama unazad borila sa anksioznošću.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar