• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

17.04.2026

09:48

"Pao" manijak iz Plava: Maloletnici slao pornografske poruke, nije se tu zaustavio

Društvene mreže/shutterstock

Region

"Pao" manijak iz Plava: Maloletnici slao pornografske poruke, nije se tu zaustavio

Policija je uhapsila H. H. (68) iz Plava osumnjičenog za krivično delo iskorišćavanje dece za pornografiju.

Osim H. H. prijave za isto krivično delo iskorišćavanje dece za pedofiliju su podnete i protiv dve maloletne osobe stare 15 godina.

"Lišen je slobode H. H. (68) iz Plava i on će u zakonom predviđenom roku biti sproveden postupajućem osnovnom državnom tužiocu u Plavu. Sumnja se da je krivično delo za koje se tereti izvršio na način što je od početka marta do početka aprila tekuće godine upućivao poruke i ostvarivao video pozive sa oštećenom maloletnicom kojom prilikom joj je i slao i prikazivao neprimeren sadržaj, te zahtevao dostavljanje fotografija neprimerenog sadržaja putem društvene mreže 'Instagram'", saopšteno je iz Uprave policije Crne Gore.

U drugom slučaju, dodaje se, sumnja se da je jedna petnaestogodišnjakinja, koristeći lažni profil na društvenoj mreži, navodila oštećeno dete staro 13 godina na izradu fotografija i audiovizuelnih snimaka neprimjerenog sadržaja, koje je potom učinila dostupnim većem broju lica putem društvenih mreža.

Druga petnaestogodišnjakinja je navedeni sadržaj, sumnja se, dalje distribuirala i učinila dostupnim većem broju osoba, takođe putem društvenih mreža.

BONUS VIDEO

 

 

 



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

"Kultura pamćenja je najbolji štit jednog društva": Đurđević Stamenkovski na slavi Svetih surduličkih mučenika (FOTO)
Društvo

"Kultura pamćenja je najbolji štit jednog društva": Đurđević Stamenkovski na slavi Svetih surduličkih mučenika (FOTO)

"Kultura pamćenja je najbolji štit jednog društva. Kultura sećanja čuva imunitet jednog naroda i jedne nacije. Kada znamo ko smo i odakle smo, nećemo pogrešiti pred dilemama sa kojima se kao narod i država suočavamo" poručila je ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski na obeležavanju slave Svetih surduličkih mučenika u Surdulici.

29.05.2026

15:32

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set