Policija nema milosti! Priveden gradonačelnik Kočana i njegova dva prethodnika! Sutra će se sve saznati
Podeli vest
Makedonska policija privela je gradonačelnika Kočana u ostavci Ljupča Papazova i dva njegova prethodnika Nikolčeta Ilieva i Ratka Dimitrovskog u istrazi požara u diskoteci "Puls", javili su lokalni mediji.
Navode da je u toku akcija policijskih ekipa po nalogu osnovnog javnog tužilaštva u Kočanima u vezi za postupkom za požar u klubu "Puls" u Kočanima, u kojem je poginulo 59, a teže povređeno oko 200 osoba.
Devetnaestogodišnji Jovan Kostadinov iz Vinice postao je simbol hrabrosti i nesebičnosti nakon što je u požaru u diskoteci "Puls" u Kočanima, koji je odneo 59 mladih života, uspeo da spasi njih 20.
Kočani. Grad koji je okovan tugom od noći između subote i nedelje kada je u stravičnom požaru u diskoteci "Puls" nastradalo 59 mladih, dok je 196 povređeno od ove tragedije nikada neće moći da se oporavi. U požaru su život izgubila deca, a najmlađa žrtva je imala samo 14 godina. Zbog toga, postavlja se pitanje - ko je maloletnicima, kojima inače nije dozvoljen ulazak, dozvolio ulazak u noćni klub u kojem se sipa alkohol?!
20.03.2025
07:45
Akcija tokom cele noći
Državno tužilaštvo Severne Makedonije je saopštilo da će akcija privođenja osoba sumnjičenih za umešanost u taj događaj nastaviti tokom cele noći i da će više informacija obelodaniti sutra po okončanju akcije.
Severnu Makedoniju je pogodila nezapamćena tragedija – 59 mladih poginulo je u požaru u diskoteci „Puls“ u Kočanima. Sva dešavanja o ovom stravičnom događaju pratite u našem blogu uživo!
Nakon tragedije u diskoteci u Kočanima, bivšem ministru privrede Severne Makedonije Krešniku Bektešiju određen je pritvor od 48 sati, kao i bivšem direktoru Tržišne inspekcije, nakon što je sud prihvatio zahtev tužilaštva.
18.03.2025
08:19
Gradonačelnik Kočana Ljupčo Papazov objavio je 16. marta da je podneo neopozivu ostavku zbog tragičnog požara, koji se desio dan ranije u diskoteci „Puls“ i istakao da se u potpunosti stavlja institucijama na raspolaganje.
Papazov je 17. marta saslušan kod tužioca u javnom tužilaštvu u Kočanima, a po okončanju saslušanja, iz tužilaštva je saopšteno da će biti doneta odluka o njegovom daljem statusu u postupku.
Ratko Dimitrovski je bio gradonačelnik Kočana od 2009. do 2017. godine, a Nikolče Iliev od 2017. do 2021. godine.
Požar u diskoteci „Puls“ u Kočanima, gradu oko 100 kilometara istočno od Skoplja, izbio je u nedelju 16. marta u 2.30, zbog upotrebe pirotehničkih sredstava na koncertu grupe DNK, a u diskoteci je u tom trenutku bilo oko 500 osoba, iako je prodato 250 karata.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Devetnaestogodišnji Jovan Kostadinov iz Vinice postao je simbol hrabrosti i nesebičnosti nakon što je u požaru u diskoteci "Puls" u Kočanima, koji je odneo 59 mladih života, uspeo da spasi njih 20.
Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko pozvao je stanovnike da napuste grad ako imaju tu mogućnost, zbog teške energetske krize, masovnih prekida grejanja i sve većeg opterećenja infrastrukture usled ekstremno niskih temperatura koje su zahvatile ukrajinsku prestonicu.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
M.J.R.M, viši savetnik i rukovodilac grupe za informacione tehnologije u Visokom savetu tužilaštva Branka Stamenkovića, za koga je otkriveno da je bio blizak prijatelj sa likvidiranim Živkom Bakićem, zloupotrebio je svoju poziciju u privatne svrhe, kako bi se obračunao sa svojom komšinicom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na svom Instagram nalogu, uputivši snažnu poruku građanima koji, kako je istakao, veruju u razvoj, stabilnost i napredak Srbije.
Profesor Pravnog fakulteta u Beogradu Vladan Petrov istakao je da je svaka odluka Ustavnog suda opšteobavezujuća i da svi moraju da je poštuju, što važi i za Visoki savet tužilaštva (VST) i odluku koja je doneta povodom rešenja Saveta kojima su odbijeni prigovori izjavljeni u vezi sa tužilačkim izborima za nove članove VST.
Plavi tim je još jednom pokazao koliku netrpeljivost gaji prema Sanji Kalinović, a ovoga puta je tema razgovora bila kako bi ona bila loš kapiten da je bila izabrana.
Ukoliko ste propustili 10. epizodu najvećeg sportskog rijalitija na svetu - Exatlona reprizu imate prilike da gledate od 13 časova na televiziji Informer.
Učesnica Exatlona Sanja Kalinović je progovorila o odnosima unutar Plavog tima, otkrivši da smatra kako je takmičari ne žele na poziciji kapitena jer bi, kako kaže, mogla da raskrinka njihove prljave igre.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Mnogi domaćini se pitaju da li može da se koristi sveća od prošle slave ili je neophodno zapaliti novu. Protonamesnik inž. Željko Hadži Jovanović kaže da danas nije nestašica voska, kao što je nekada bilo, i da svako može da kupi novu sveću za slavu.
U najnovijoj epizodi "Političkog kviza" na Informer televiziji sjajna pitanja voditelja Branislava Lečića držala su gledaoce kraj malih ekrana do samog kraja!
Asocijacija novinara Srbije (ANS) najoštrije osuđuje brutalne napade, uvrede i targetiranje kojima je na društvenoj mreži Redit izložen Aleksandar Baošić, novinar i voditelj televizije Informer.
Italijanske vlasti zaplenile su teretni brod koji je prevozio oko 33.000 tona crnih metala, a koji je prethodno uplovljavao u rusku luku Novorosijsk, objavili su zvanični izvori, prenose ruski mediji.
Rusija razmatra mogućnost udara na podstanice nuklearnih elektrana u Ukrajini kako bi primorala Kijev da prihvati uslove kapitulacije, saopštila je Glavna obaveštajna uprava Ukrajine.
Američki predsednik Donald Tramp najavio je uvođenje i postepeno povećanje carina evropskim saveznicima sve dok Sjedinjenim Državama ne bude omogućena kupovina Grenlanda.
Vrhovni vođa Irana, ajatolah Ali Hamnei, prvi put je danas javno priznao da su tokom nedavnih protesta u toj zemlji ubijene hiljade ljudi, navodeći da su „neki stradali na nehuman, divljački način“.
Pola Kinski, ćerka poznatog nemačkog glumca Klausa Kinskog, čekala je više od 30 godina da svetu kaže šta je, prema njenim tvrdnjama, preživljavala kao dete.
Jugoslovenska glumica Edita Majić napustila je blistavu glumačku karijeru kako bi se zamonašila, a potom potpuno povukla iz sveta i postala pustinjakinja, živeći u samoći na nepoznatoj lokaciji.
Emilija Klark, zvezda serije "Igre prestola", otkrila je da je tokom snimanja nove serije "Ponies" povredila rebro, i to dok je snimala eksplicitnu scenu.
Salata sa pirinčem je jedna od onih za koju se uvek traže kašika više. Lagana, kremasta i osvežavajuća, a dovoljno zasitna je savršen prilog uz pečenje.
Emi Friman iz Australije je podelila jednostavan trik za otvaranje plastične ambalaže koji je privukao globalnu pažnju. Njen savet postao je viralan na TikToku.
Salčići su starinski kolači koji nas vraćaju u detinjstvo. Hrskavi spolja, punjeni pekmezom koja se topi u ustima, spajaju jednostavnost sastojaka sa bogatstvom ukusa.
Bokser Veljko Ražnatović, sin pevačice Cece Ražnatović, uputio se na kardio trening, i iskoristio priliku da zabeleži trenutak i pokaže koliko je hladno.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar