Da li će biti zakazano suđenje za ubistvo male Danke ili se slučaj vraća na početak? Sve oči uprte u Apelacioni sud u Nišu!
Podeli vest
Nakon godinu dana od nestanka Danke Ilić iz Bora koji je potresao čitavu javnost i podigao na noge sve u Srbii i dalje je misterija gde je telo devojčice.
Čitav slučaj je pod velom tajni i ono što se očekuje iz dana u dan hoće li se pojaviti informacija koja će razjasniti najmisteriozniji slučaj u Srbiji do sada.
Tela Danke Ilić (2), koja je prema optužnici ubijena pre tačno godinu dana još uvek nema, a ona je tog kobnog dana nestala iz dvorišta kuće svoje majke Ivane.
Pre tačno godinu dana, 26. marta 2024. godine prvi put u Srbiji aktiviran je sistem "Pronađi me" zbog nestanka Danke Ilić (2).
26.03.2025
10:40
Telo Danke Ilić još uvek nije pronađeno, niti jedan dokaz nakon detaljne istrage kojim se ukazuje da je učinjeno krivično delo teško ubistvo. Osumnjičeni Dejan Dragijević iz Zlota i Srđan Janković iz Luke još uvek su u pritvoru.
Optužnica protiv njih kao i Radoslava Dragijevića oca Dejana Dragijevića, koji se tereti za pomaganje u izvršenju pomenutog krivičnog dela, po drugi put je potvrđena od strane Prvostepenog suda u Zaječaru 18. februara i ono na šta čeka čitava javnost jeste kakav će epilog ovoga puta biti.
Ima li osnova za njeno potvrđivanje i zakazivanje suđenja okrivljenima ili će Sudsko Veće Apelacinog suda u Nišu po drugi put doneti odluku da se rešenje Zaječarskog Višeg suda
Tačno godinu dana je prošlo otkada se Srbija digla na noge zbog nestanka devojčice Danke Ilić (2). Njen otac Miloš Ilić veruje da je ona živa.
26.03.2025
07:57
ukine i čitav slučaj vrati na početak.
- Za sada još uvek iz Apelacionog suda nije stiglo ništa, niti u usmenoj niti pisanoj formi. Za to treba vremena, bez obzira što se svakog trenutka očekuje da se na sajtu objavi odluka suda u Nišu , ali dok se to vrati Višem sudu u Zaječaru treba vremena, pa tek onda dobijamo mi, pravni zastupnici okrivljenih koji smo na potvrđenu optužnicu Višeg suda u Zaječaru po drugi put, priložili žalbe, rekao je za Informer Milinko Jovanović, branilac Radoslava Dragijevića.
Foto: facebook.com
Danka Ilić
Gotovo identčno nam je rekla i Vanja Živković, advokat osumnjičenog za ubistvo Danke Iilić, Dejana Dragijevića.
- Informacija koja se pojavila u pojedinim medijima je obrazloženje i objava na sajtu Apelacionog suda vezano za ukidanje optužnice od strane Apelacije koju je Viši sud u Zaječaru prvi put potvrdio. Zaječarski sud je nakon vraćanja optužnice na dopunu i dalju razradu, ponovo doneo potvrđujuću odluku, ali ovoga puta od stane Apelacinog suda u Nišu, još uvek ništa nije stiglo po pitanju njihovog izjašnavanja, potvrdila je i advokat Vanja Živković.
Na zvaničnom sajtu Apelacinog suda u Nišu trenutno stoji objava da
,,Postupak povodom izjavljenih žalbi protiv rešenja Višeg suda u Zaječaru o potvrđivaju optužnice u krivičnom predmetu protiv okrivljenih D.D. i S.J. i dr, zbog krvičng dela iz člana 114.st.1.tač. 9 u vezi čl.33. KZ oštećene D. I. je u toku . Pisano izrađena odluka biće objavljena na sajtu Apelconog suda u Nišu u odeljku ,,vesti,,, .
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dejanu Dragijeviću i Srđanu Jankoviću koji su osumnjileni za ubistvo Danke Ilić danas je produžen pritvor za još mesec dana, tako da se Dragijević i Janković već 20 meseci nalaze iza rešetaka.
Tela Danke Ilić (2), koja je prema optužnici ubijena pre tačno godinu dana još uvek nema, a ona je tog kobnog dana nestala iz dvorišta kuće svoje majke Ivane.
Na koncertu Ane Bekute povodom Srpske nove godine u Čačku sinoć je došlo do incidenta, kada je nekolicina okupljenih blokadera gađala pevačicu grudvama.
Tretman koji je legendarna pevačica Snežana Đurišić imala u Zagrebu samo zato što je pevala pesmu "Vidovdan", i divljački napad blokadera na Anu Bekutu u Čačku, još jednom je pokazao da će antisrpski ekstremisti vrlo lako naći zajednički jezik.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da ima odlične odnose sa sinom američkog predsednika Donaldom Trampom Juniorom i dodao da ga očekuje uskoro opet u Beogradu.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je policija identifikovala 11 osoba koje su osumnjičene da su pevačicu Anu Bekutu gađale ledenicama i drugim predmetima tokom kocerta na dočeku Srpske nove godine u Čačku.
Voditeljka Kristina Vasić je u najvećem sportskom rijalitiju na svetu posetila Crveni tim i videla kulinarske sposobnosti Boška Marinkovića i Marka Milovanovića.
Večeras je u prvoj borbi za medalju u Exatlonu pobedu odneo tim plavih rezultatom 5:4, dok su u borbi za nominacije pobedu odneli Crveni rezultatom 10:6.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Austrija je od početka 2026. godine uvela znatno strože kazne za vožnju auto-putevima bez važeće vinjete, pa tako ukoliko je nemate, možete dobiti kaznu od čak 200 evra. Ovo pravilo važi i za vozače iz Srbije.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju Srpsku novu godinu, ali i praznik svetog Vasilija Velikog, pa se veruje da od današnjeg vremena zavisi kakva će nam biti godina.
Tokom izvođenja radova na izgradnji kompleksa stanice "Novi Beograd", sa rekonstrukcijom mostovske konstrukcije u Ulici Antifašističke borbe, doći će do promena u radu linija javnog prevoza.
Iranske zalihe raketa povećane su od 12-dnevnog rata sa Izraelom prošle godine, izjavio je komandant Vazduhoplovnih snaga Revolucionarne garde Madžid Musavi, preneli su državni mediji.
Predsednik SAD Donald Tramp učestvovaće naredne nedelje na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu, gde će predvoditi najveću američku delegaciju u istoriji ovog skupa, saopštio je direktor Foruma Borge Brende.
Danski ministar spoljnih poslova Lars Loke Rasmusen danas boravi u Beloj kući, gde će pokušati da smanji tenzije oko Grenlanda, arktičkog ostrva čiji je status doveden u pitanje nakon oštrih izjava američkog predsednika Donalda Trampa.
Izaslanici predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa, Stiv Vitkof i Džared Kušner, žele uskoro da otputuju u Moskvu kako bi se sastali sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, preneli su izvori upoznati sa situacijom, objavio je Blumberg
Glumica Radmila Živković osam godina pred smrt nije glumila i dobijala uloge, a kako je jednom prilikom otkrila, razlog tome je što mnogima nije odgovarala.
Malo ko zna da se naš legendarni glumac Bata Paskaljević zapravo zvao Mihajlo Zojić, a ime pod kojim je ušao u istoriju jugoslovenskog glumišta uzeo je po dedi Paskalju Zojiću.
Glumica Lidija Vukićević kaže da slavni scenarista Siniša Pavić nije voleo seriju "Bolji život" jer su mu govorili da su mu sve ostale serije ličile na to kultno ostvarenje.
Sraman napad blokadera na Anu Bekutu u Čačku nije sprečio pevačicu da kao pravi profesionalac završi koncert i svojim postupkom nasilnicima održi lekciju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar