Novčana kazna pa privođenje za razrednu iz Ribnikara koja je stajala na vratima "učionice smrti"!
Podeli vest
Svedok Dragana Tomić, razredna odeljenja u koje je išao dečak osumnjičen za masakr u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" danas se nije pojavila na suđenju!
Inače, razredna odeljenja VII2, u kom je ubijeno najviše dece, novčano je kažnjena sa 30.000 dinara, jer po peti put nije došla u sud da svedoči.
Parnični postupak protiv roditelja dečaka ubice, njihovog sina koji je pucao u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", škole i Republike Srbije, a po tužbi porodice Dukić, trebalo bi da se nastavi danas u Višem sudu u Beogradu nakon skoro četiri meseca pauze.
Viši sud u Beogradu doneo je odluku kojom je obavezao roditelje dečaka ubice iz OŠ "Vladislav Ribnikar", kao i dečak ubica, ali i sama Osnovna škola u kojoj se dogodio masakr da isplate novac porodicama ubijenih. Ovom presudom u parnici, na koju imaju pravo žalbe, osuđeni su dužni da isplate ukupno 344.100.000 dinara!
19.03.2025
22:09
- Svedok Dragana Tomić ponovo nije došla. Ona je sudu poslala da je sprečena, priložila je medicinsku dokumentaciju i navela da joj se pogoršava psihičko stanje zbog postupka i medija. Smatram da njen izostanak nije opravdan i da ona mora da svedoči - rekao je sudija.
On je dodao da će Dragana Tomić biti pozvana na naredno ročište i da će biti kažnjena sa 30.000 dinara zbog nedolaska. Takođe je naveo da, ukoliko ne dođe naredni put, sledi još jedna novčana kazna, a da će, ukoliko tada ponovo ne dođe, biti naloženo njeno privođenje u sud. Takođe je istakao da će u tom slučaju biti urađeno veštačenje njenog psihičkog stanja, kako bi bilo utvrđeno da li je sposobna da svedoči.
Parnični postupak za masovno ubistvo u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", protiv dečaka koji je pucao, njegovih roditelja i same škole, počeo je danas u 10 časova u Višem sudu u Beogradu. Na današnjem ročištu veštaci se izjašnjavaju o dopunjenom veštačenju, a deo u kom veštačenje obrazlažu zatvoreno je za javnost.
Anđelko Aćimović, otac ubijene Angeline, uoči izricanja presude za Vladimira i Miljanu Kecmanović istakao je da je zadovoljan brzinom kojom je proces vođen, ali je oštro kritikovao odbranu roditelja dečaka ubice, kao i same roditelje. Kako je istakao, Kecmanovići nisu pokazali nikakvu empatiju, kao ni milosrđe tokom celog procesa.
25.12.2024
19:11
- Razumem da joj teško pada da svedoči, ali u ovom postupku je svima teško. Nije njoj najteže - rekao je sudija na prethodnom ročištu.
Sudija je takođe istakao da će razrednoj VII2 svi učesnici u postupku postavljati pitanja.
Punomoćnica porodice Dukić Snežana Dunjić rekla je pred sudom da insistiraju na saslušanju Dragane Tomić.
Veštak Milena Stanković, specijalista forenzičke psihijatrije, odgovarajući na pitanja suda, rekla je da je majka Adriane Dukić, Biljana Paunović od kada je čula za pucnjavu u školi, naredna dva sata, odnosno od devet do 11 sati, trpela strah umerenog intenziteta.
- Kada nije našla Adrianu, od 11 sati, taj strah je prešao u strah visokog intenziteta - došlo je do osećaja panike i užasa, a sama je tokom veštačenja rekla da "kao da nije bila svoja" i da nije znala šta se dešava. Kada je u pitanju Dane Dukić, od samog starta bio je u pitanju strah jakog intenziteta, osećaj očaja i potpune nemoći i neverice. Dane Dukić rekao je da je "sve bilo kao u filmu" i da se "svega seća kao kroz maglu" - rekla je Stanković.
Dodala je da je i njihovo drugo dvoje dece, koja su u tom momentu bila u Crnoj Gori, trpelo strah.
- Od kada je Biljana saznala da joj je dete nastradalo, trpela je duševni bol jakog intenziteta. Usled duševnog bola, svim članovima porodice životna i radna sposobnost umanjena je za 40 odsto. Kako su u pitanju članovi porodice, strah se pojačava kroz instinktivnu sferu. Članovi porodice imaju strah jedni za druge - dodala je.
Naredno ročište zakazano je za 5. jun, kada je ponovo pozvana razredna odeljenja VII2 Dragana Tomić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS), prof. dr Vojislav Šešelj, osvrnuo se na ukidanje presude Vladimiru i Miljani Kecmanović, roditeljima dečaka-ubice.
Parnični postupak protiv roditelja dečaka ubice, njihovog sina koji je pucao u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", škole i Republike Srbije, a po tužbi porodice Dukić, trebalo bi da se nastavi danas u Višem sudu u Beogradu nakon skoro četiri meseca pauze.
Ruski predsednik Vladimir Putin obratio se javnosti danas u Moskvi u okviru velike godišnje konferencije sa pitanjima građana i medija. Govorio je o ratu u Ukrajini, odnosima sa Zapadom i ključnim unutrašnjim pitanjima.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić obratila se danas javnosti Srbije nakon što su 4 člana Regulatornog tela za elektronske medije (REM) podneli ostavke.
Zakon o ovlašćenjima za nacionalnu odbranu, koji je potpisao predsednik SAD Donald Tramp, ne ometa buduće pokretanje strateškog dijaloga sa Srbijom, jer ne sadrži pravno obavezujući jezik kojim se takav proces zahteva i ne vrši pritisak na Srbiju, niti pravno obavezuje na priznanje Kosova, saopštila je večeras Pupin inicijativa u osvrtu na usvojeni akt i komentare koji su usledili.
Sudija Apelacionog suda u Beogradu Milimir Lukić, koji je bio jedan od govornika na skupu blokaderskih sudija i tužilaca 7. decembra ispred Ustavnog suda u Beogradu, studirao je punih sedam godina u Prištini i fakultet završio sa prosečnom ocenom 6,07.
Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije najoštrije osuđuje odluku Komonvelta Bahama da prizna jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova, kojom je grubo i svesno narušen međunarodnopravni poredak utemeljen na Povelji Ujedinjenih nacija, upravo u godini u kojoj se obeležava 80 godina od njenog usvajanja.
Mađarski premijer Viktor Orban zagrmeo je kako je "Srbija ključna zemlja za odbranu Evrope", što je izjava koju nikada nećete ni čuti ni videti na tajkunskoj N1.
Jednostavniji automobili, posebno stariji modeli i neki japanski i evropski automobili, često se pokazuju pouzdanijim i dugovečnijim od savremenih, tehnološki složenih vozila.
Jedna od vodećih hrvatskih banaka našla se u centru skandala nakon što je regulator otkrio da je bez pravnog osnova prikupljala lične podatke klijenata, što predstavlja ozbiljno narušavanje njihove privatnosti.
Danas pola Srbije slavi, a pola ide na slavu, pa su se mnogi dosetili kako da zarade na današnji dan i olakašaju roditeljima koji imaju malu decu. Verovali ili ne, napravili su specijalne slavske pakete u takozvanim čuvaonicima.
Ugovor za projektovanje i izgradnju saobraćajnog sistema za Liniju 1 fazu 1 beogradskog metroa, kao i Finansijski protokol između Vlade Srbije i Vlade Francuske o saradnji u oblasti finansiranja faze 1 projekta beogradskog metroa, potpisani su danas u Vladi Republike Srbije.
Kina je otkrila svoje prvo podmorsko nalazište zlata, ispod dna Žutog mora, najveće u Aziji, kod poluostrva Đijaodong u provinciji Šandong, piše hongkonški list Saut čajna morning post.
Tvrdnje da Rusija namerava da napadne Evropu su gluposti koje služe da bi Rusija izgledala kao neprijatelj, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na godišnjoj konferenciji za novinare.
Američki predsednik Donald Tramp se bacio na praznično preuređenje Bele kuće, postavivši nove pločice ispod portreta bivših predsednika na takozvanoj „Predsedničkoj stazi slavnih“.
General Jovan Milanović rekao je da snimanje serije "Moj rođak sa sela" nije nastavljeno jer je smetalo tadašnjem državnom vrhu naše zemlje i bivšoj Haškoj tužiteljki Karli del Ponte.
Muzej afričke umetnosti u Beogradu poziva ljubitelje avanture i putopisne literature na razgovor o knjizi "U srcu Afrike - Ekspedicija Kragujevac-Kilimandžaro 1975", autora Milana Rakočevića. Događaj će se održati u ponedeljak, 22. decembra u 18 časova.
Ako ste u braku sa Lavom, zvezde vas guraju u najintenzivniji emotivni period do sada – ali uz pravi pristup, kriza može postati snažnija strast umesto razlaza.
Pevačica Marija Šerifović snimila je sina Maria dok peva, a na sve je odreagovala pevačica Verica Šerifović koja je sigurna da će njen unuk naslediti talenat za muziku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar