• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer

04.04.2025

10:15

Potvrđena optužnica za surovo ubistvo tinejdžera u Leskovcu! Nemanja ubio druga zbog devojke

Društvene mreže

Vesti

Potvrđena optužnica za surovo ubistvo tinejdžera u Leskovcu! Nemanja ubio druga zbog devojke

Podeli vest

Viši sud u Leskovcu potvrdio je optužnicu protiv Nemanje A. (19) kome se na teret stavlja krivično delo teško ubistvo jer je prošle godine nasmrt pretukao Andriju I.(17) ispred srednje Hemijske škole u Leskovcu.

Podsetimo, Andrija I. (17) ubijen je 27. novembra u Leskovcu, kada ga je, kako se sumnja, pretukao Nemanja A. (19). Osumnjičeni je ubrzo uhapšen, a sa njim u društvu je bio i V. T. (16), koji nije učestvovao u tuči i on je svedok.

Foto: Rešetka.rs/Instagram

Na ovom mestu je ubijen Andrija I.

 

Nemanja A. se sumnjiči da je rukama i nogama udarao A.I. u glavu, a kada je pao nastavio da ga šutira i naneo mu teške telesne povrede opasne po život, od kojih je tinejdžer preminuo u Opštoj bolnici u Leskovcu.

I Nemanja A. i V. T. su privedeni, ali je samo Nemanja A. optužen za ubistvo

Više javno tužilaštvo u Leskovcu okončalo je istragu povodom ubistva sedamnaestogodišnjeg Andrije I. 12. marta i nakon sprovedene istrage Nemanja je optužen.

Foto: Društvene mreže

Ubijeni Andrija I.

 

 

- Obaveštavamo vas da je 12. marta 2025. godine Više javno tužilaštvo u Leskovcu podiglo optužnicu protiv Nemanje A. zbog krivičnog dela ubistvo iz čl 113. Krivičnog zakonika - navedeno je u odgovoru ove pravosudne institucije koji je potpisala glavni javni tužilac Ljiljana Zlatanović Janković.

Foto: Društvene mreže

Optuženi Nemanja A.

 

Krivični zakonik za krivično delo ubistvo propisuje kaznu zatvora u rasponu od pet do 15 godina. S obzirom na to da je Nemanja A. u vreme izvršenja krivičnog dela imao samo 18 godina, kao mlađe punoletno lice ima mogućnost da mu kazna bude ublažena ali da li će se to zaista desiti, odlučiće Viši sud kada bude odmeravao olakšavajuće i otežavajuće okolnosti na strani izvršioca ubistva.

Do užasnog zločina je došlo nakon svađe dvojice drugova zbog devojke, sa kojom su se obojica zabavljali u različitom period, a to je potvrdio i hranitelj ubijenog mladića, Goran Veličković. 

Tragično nastradali dečak pohađao je treći razred Škole za tekstil i dizajn čiji je đak donedavno bio i osamnaestogodišnjak koji ga je usmrtio. Sa starijim bratom odrastao je u domu Gorana i Zorice Veličković koji su im postali hranitelji kada je imao samo šest godina. Veličkovići su planirali da mu 17. decembra prošle godine proslave 17. rođendan.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

''Udar na ustavnost i zakonitost'': Po nalogu Marinike Tepić TOK nezakonito i politički proganja Selakovića
Politika

''Udar na ustavnost i zakonitost'': Po nalogu Marinike Tepić TOK nezakonito i politički proganja Selakovića

Pravni tim Saveta za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost, nakon analize javno dostupnih podataka, zaključuje da Javno tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK), pod rukovodstvom Mladena Nenadića i Zagorke Dolovac, nezakonito i politički proganja ministra Nikolu Selakovića i to na osnovu naloga Marinike Tepić, opozicione narodne poslanice.

05.12.2025

11:28

TV

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set