Ranku Raduloviću (64), navodnom vođi "nikšićkog klana", koji je bio ogranak zloglasnom "škaljarskom klanu", sudija Višeg suda u Beogradu odredio je ekstradicioni pritvor.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu uhapsili državljanina Crne Gore za kojim je raspisana međunarodna poternica za krivično delo silovanje.
26.03.2025
16:35
- Zahtev sa pratećom dokumentacijom će biti upućen danas službenim putem Ministarstvu pravde Republike Srbije - kazao je juče izvor Vijesti iz Ministarstva pravde.
“Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu uhapsili su državljanina Crne Gore R. R. (1960) za kojim je raspisana međunarodna poternica za krivično delo silovanje. Policija je uhapsila R. R. na teritoriji Čukarice, u stanu koji je iznajmio. R. R. biće sproveden dežurnom sudiji za prethodni postupak radi određivanja ekstradicionog pritvora”, rekao je tada Dačić.
Ranko Radulović iz Nikšića uhapšen je u Beogradu po poternici Crne Gore.
26.03.2025
14:41
Foto: Foto: Dan
Ranko Radulović
Iz Uprave policije Crne Gore saopštio je istovremeno da je u Beogradu uhapšen vođa ogranka i član jedne organizovane kriminalne grupe.
“R. R. se potražuje po naredbi Osnovnog suda u Nikšiču radi izdržavanja kazne zatvora u trajanju od dve godine i tri meseca na koju je osuđen zbog izvršenog krivičnog dela napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti i preostalog dela kazne zatvora u trajanju od tri meseca na koju je osuđen zbog izvršenog krivičnog dela ugrožavanje sigurnosti”, saopšteno je.
Radulović se, dodali su, shodno naredbama Višeg suda u Podgorici potražuje radi obezbeđenja njegovog prisustva u krivičnim postupcima koji se vode zbog sumnje da je izvršio krivična dela stvaranje kriminalne organizacije, teško ubistvo putem podstrekavanja, zelenaštvo i silovanje.
“U toku je komunikacija između organa za sprovođenje zakona Crne Gore i Republike Srbije u cilju izručenja predmetnog lica Crnoj Gori”, rečeno je iz tada policije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ranku Raduloviću (64), navodnom vođi "nikšićkog klana", koji je bio ogranak zloglasnom "škaljarskom klanu", sudija Višeg suda u Beogradu odredio je ekstradicioni pritvor.
Blokader i propali košarkaš Vladimir Štimac više od godinu dana preti uredniku Informera i medijima, a sada, kada je u Palati pravde u Beogradu sreo Dragana J. Vučićevića, pobegao je glavom bez obzira.
Tužilac za Visokotehnološki kriminal (VTK) Boris Majlat danas je u Palati pravde glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću priznao da sprovodi obojenu revoluciju u Srbiji!
Proslavljeni reditelj Predrag Gaga Antonijević poručio je da su lažna afera "Generalštab" i sve ono kroz šta prolazi ministar Nikola Selaković gadost, ludost i bezobrazluk!
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić odgovorila je Draganu Đilasu na uvrede na Iks mreži, ističući razliku između korupcije i percepcije korupcije.
U utorak od 21 čas emituje se 27. epizoda Exatlona u kojoj ćete moći da gledate uzbuđenja na kakva ste navikli u najekstremnijem sportskom rijalitiju na svetu.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Novi ChatGPT trend koji podrazumeva izradu karikature na temelju onoga što o korisniku zna, zaludeo je svet. Imuni nisu ostali ni zaposleni u Informeru.
Ruski stručnjaci najavili su početak izrade personalizovane vakcine protiv raka, koja bi mogla da donese novu nadu pacijentkinji iz Srbije oboleloj od melanoma.
Nagli pad prihoda od izvoza nafte i gasa primorava ruske vlasti da povećavaju poreze i da se sve više zadužuju kod domaćih banaka kako bi održale stabilnost državnih finansija, dok se ekonomski pritisak na Moskvu pojačava kako se rat u Ukrajini približava četvrtoj godini.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da je spreman na vojnu akciju protiv Irana ukoliko ne bude postignut dogovor, navodeći da bi u tom slučaju postupio kao tokom dvanaestodnevnog rata u junu prošle godine.
Rusija aktivno radi na formiranju arhitekture ravnopravne i nedeljive bezbednosti u Evroaziji, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov, ističući da je reč o dugoročnom strateškom procesu koji ima za cilj stabilnost i saradnju na celom evroazijskom prostoru.
Izraelske odbrambene snage (IDF), četiri meseca nakon stupanja na snagu primirja sa palestinskim militantnim pokretom Hamasom, izrađuju planove za moguću novu ofanzivu u Pojasu Gaze.
Lako je gledati filmove, naročito kada domaća kinematografija decenijama unazad pruža vrhunsko umetničko zadovoljstvo. Mnogo je teže, međutim, setiti se kada su ta dela zapravo nastala.
Glumac Nikola Pejaković je na panel-diskusiji na Zlatiboru rekao da Filmski centar Srbije zajedno sa producentima mora naći razlog zašto se dogodio problem da se 53 filma nisu snimila, a dat je novac za njihovo sufinansiranje.
Glumac i producent Lazar Ristovski kaže da je zbog filma "Belo odelo" prodao stan i ostavio porodicu na ulici kako bi u potpunosti mogao da finansira pomenuto ostvarenje.
Poznati srpski komičar i kuvar Miloš Nedeljkov, publici poznatiji kao Balkandad, nedavno je boravio u Australiji, gde je gostovao u popularnoj jutarnjoj emisiji "Sun rise on 7".
Otkrijte kako da uz nekoliko jednostavnih navika produžite životni vek svog pametnog telefona. Pravilna briga o bateriji, pametno upravljanje memorijom i optimizacija performansi mogu vam pomoći da telefon radi pouzdano godinama.
Mnogi se u kuhinji susreću sa istim pitanjem, da li je potrebno prati sirovu piletinu pre nego što se stavi da se kuva ili peče? Iako je ova navika veoma rasprostranjena, stručnjaci za bezbednost hrane upozoravaju da ona može doneti više štete nego koristi.
Kombinacija sastojaka koja daje izuzetno dobru marinadu koja je idealna za junetinu, piletinu, ali i divljač. Uz nju meso ostaje mekano, sočno i punog ukusa, bez obzira na način pripreme.
Bivša učesnica "Zadruge" Marija Ana Smiljanić progovorila je o odnosu sa fudbalerom Vladimirom Volkovom, koji je u to vreme bio u vezi sa pevačicom Sandrom Afrikom.
Bivša rijaliti učesnica Sandra Rešić optužila je pop divu Jelenu Karleušu da ju je maltretirala tokom učešća u emisiji "Zvezde Granda", što je izazvalo lavinu negativnih komentara na društvenim mrežama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar