"Rekao mi je da je u džaku dete!" Brat optuženog za ubistvo male Danke preminuo tokom saslušanja
Podeli vest
Dalibor Dragijević, brat Dejana Dragijevića, jednog od dvojice optuženih za ubistvo dvogodišnje Danke Ilić 26. marta u Banjskom Polju, nakon hapšenja je dao iskaz u Policijskoj upravi u Boru, a u tužilaštvu nije saslušan jer je preminuo 07. aprila 2024. godine tokom policijskog zadržavanja.
Dalibor Dragijević preminuo je 07. aprila 2024. godine od posledica infarkta. On je samo dan pre smrti bio uhapšen, zajedno sa ocem Radoslavom, pod sumnjom da je pomogao bratu Dejanu da premesti telo ubijene Danke Ilić.
Dejan Dragijević (50) iz sela Zlot kod Bora, i njegov kolega Srđan Janković (50) koji su osumnjičeni da su 26. marta ubili malu Danku Ilić (2) učestvovali su u potrazi za devojčicom iako su prethodno počinili zločin.
Na današnji dan pre godinu dana uhapšeni su Srđan Janković (51) i Dejan Dragijević (51), osumnjičeni za ubistvo Danke Ilić (2) iz Bora, koja je bila nestala 26. marta te godine u Banjskom Polju.
04.04.2025
22:55
Dalibor je saslušan 6. aprila i rekao je da je njegov brat Dejan Dragijević kobnog 26. marta bio na poslu u "Vodovodu", gde je radio u prvoj smeni od sedam do 15 sati, a da je tog dana kući došao u 15.30 sati.
-Primenio sam promene u njegovom ponašanju, bio je uznemiren. Nije mi rekao šta je razlog tome, a kasnije sam na televiziji čuo da je neko dete nestalo u Banjskom Polju- rekao je on tada i dodao:
Koliko se sećam, 28. aprila posle 16 sati, Dejan je svojim "pežoom 307 plave boje došao kući i tada sam u gepeku njegovog automobila video džak bele boje. Pitao sam ga šta je u džaku, a on mi je rekao da se u njemu nalazi dete. Nije mi bilo dobro, pitao sam ga šta to radi, kakvo je to dete, a on mi je rekao da su dete zgazili autom, pa pokupili. Tada je tu bio i naš otac Radoslav Dragijević, on je takođe video džak u gepeku - ispričao je Dragijević.
Kako je ispričao u policiji, pitao je brata Dejana šta će da rade, a onda su se dogovorili da džak sa detetom zajedno odnesu u napuštenu kuću na novom Zlotskom putu, da su tada otišli automobilom i ostavili džak u prizemlju te kuće, tako što su ga samo spustili na pod, a da su se nakon toga vratili kući.
- Ne sećam se koji je dan bio, ali znam da je bilo pre nešto što je moj brat Dejan uhapšen. Brat mi je rekao da je uzeo džak sa telom deteta iz kuće gde smo ga ostavili i svojim "pežoom" i da ga je prevezao i zakopao negde u blizini Brestovačkog mosta - zaključio je Dragijević.
Podsetimo, Apelacioni sud u Nišu po drugi put je ukinuo optužnicu protiv Srđana Jankovića i Dejana Dragijevića, koje Više tužilaštvo u Zaječaru tereti da su 26. marta prošle godine u Banjskom Polju kod Bora ubili malu Danku (2)!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dalibor Dragijević (40), mlađi brat Dejana Dragijevića koji je osumnjičen za ubistvo dvogodišnje Danke Ilić, preminuo je od infarkta, a pretpostavlja se od posledice stresa prilikom ispitivanja i saslušanja u policijskoj stanici. On je bio ključni svedok istrage kada je reč o ubistvu male Danke Ilić.
Zaječarski Viši sud po drugi put potvrdio je pre mesec dana optužnicu Višeg javnog Tužilaštva u Zaječaru, koja je podignuta protiv Dejana Dragijevića iz sela Zlot i Srđana Jankovića iz sela Luka za ubistvo male Danke Ilić, kao i protiv Radoslava Dragijevića za krivično delo neprijavljivanje krivičnog dela i pomoć u premeštanju tela na drugu lokaciju.
Dejan Dragijević (50) iz sela Zlot kod Bora, i njegov kolega Srđan Janković (50) koji su osumnjičeni da su 26. marta ubili malu Danku Ilić (2) učestvovali su u potrazi za devojčicom iako su prethodno počinili zločin.
Sjedinjene Američke Države mogle bi već narednih dana da se povuku iz mirovne inicijative za Ukrajinu ukoliko ne dođe do konkretnog napretka, upozorio je američki državni sekretar Marko Rubio nakon sastanka sa evropskim partnerima u Parizu.
Ukrajina i Sjedinjene Američke Države potpisale su memorandum o razumevanju koji bi trebalo da prethodi konačnom sporazumu o saradnji u oblasti eksploatacije i prerade ruda, saopštila je ukrajinska ministarka ekonomije Julija Sviridenko.
Kad su kretali iz Novog Sada ka Strazburu, pričalo se o podvigu decenije - 80 studenata na biciklima, 1.400 kilometara, znoj, žuljevi i borba za ideale. A sada? Vratili se brže nego što su otišli! Navodno - umorni, iscrpljeni, ali... misteriozno sveži.
Ljuban Karan, potpukovnik kontraobaveštajne službe i Zoran Spasić iz Centra za međunarodnu i bezbednosnu politiku gostujući u Info jutru komentarisali su izveštaj FSB o korišćenju zvučnog topa na protestima blokadera 15. marta.
Gosti Info jutra Miroslav Čučković, član Predsedništva SNS i Predrag Jeremić, urednik informative Pink.rs komentarisali su sednicu Skupštine Srbije, ali i druge aktuelne teme. Dve srednje škole počinju sa radom posle praznika.
Večeras od 19 sati na Informer televiziji, domaćin otvorenog studija, Igor Ćurčić, ugostiće prof. dr Miću Živojinovića, pukovnika u penziji, kao i Sulejmana Spaha, predsednika udruženja Srba muslimanske veroispovesti.
Za medicinsku sestru Omiljenu Drulović, koja radi u domu zdravlja u Čačku, oni koji je poznaju kažu da je ime najbolje opisuje, uprkos tome što je nesvakidašnje i što većina ljudi pomisli da se radi o nadimku.
Na Veliki petak farbaju se jaja i vrše pripreme za Vaskrs, a u čačanskom naselju Ljubić, od ranog jutra traje radna atmosfera, pa je mami Mirijani najveća pomoć krerkica Đurđina.
Evropski mediji ne prestaju da bruje o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera, a dodatno ulje na vatru dolila je stara priča vezana za nekadašnjeg asa i njegovu koleginicu Ester Sedlaček. Nakon finala Svetskog prvenstva 2022. godine, Bastijan je pred kamerama pitao atraktivnu voditeljku kada ide na dvonedeljni odmor. Naravno, sve je bila šala, ali nakon priča o razvodu priča dobija novu dimenziju.
Američki košarkaš Bajerna iz Minhena Karsen Edvards neće biti u stanju da pomogne ekipi u meču plej-ina protiv Real Madrida večeras (20.45 Arena 1 premijum).
Neverovatne scene viđene su na utakmici razigravanja za sedmo mesto u turskom prvenstvu, kada je temperamentni brazilski odbojkaš Joandi Leal u naletu besa oteo žuti i crveni karton glavnom sudiji Jasinu Okumušu i nastavio da pravi haos na terenu.
Izvesno je da će srpski fudbaler Dušan Vlahović (25) napustiti Juventus u predstojećem prelaznom roku, samo je pitanje da li će karijeru nastaviti na Ostrvu, u Španiji ili možda u Francuskoj, pošto sve veće interesovanje za njega pokazuje Pariz Sen Žermen.
Carine koje je uveo američki predsednik Donald Tramp koštaće nemačku privredu 290 milijardi evra do 2028. godine. Uticajni nemački poslovni list Handelsblatt ocenio je da bi to odgovaralo 1,6 odsto bruto domaćeg proizvoda (BDP) godišnje.
Rusija je koncentrisala 60 hiljada vojnika na Sumskom pravcu. Ovo je izjavio predsednik Ukrajine Zelenski. Prema njegovim rečima, resursi kojima Ukrajina danas raspolaže nisu dovoljni da zaustave napredovanje Oružanih snaga Rusije.
Moldavska policija blokirala je pristupne saobraćajnice međunarodnom aerodromu u Kišinjevu uoči leta kojim bi arhiepiskop Markel trebalo da odleti u Jerusalim na doček Blagodatnog ognja.
Ministar spoljnih poslova Sudana Ali Jusef al-Šarif, koji je ranije ovog meseca saopštio da ta zemlja priznaje nezavisnost tzv. Kosova, razrešen je dužnosti, javlja sajt Al-Sudani pozivajući se na izvor.
Zamenik ministra ekonomije i trgovinski predstavnik Ukrajine Taras Kačka saopštio je danas da će sledeće nedelje u Sjedinjenim Američkim Državama početi nova faza pregovora o zemljištu, a trenutno se razrađuju tehnička pitanja i formulacije u vezi sa radom budućeg investicionog fonda.
Srpska glumica navodno je bila u tajnoj vezi sa mužem holivudske dive, afera je izbila tokom snimanja popularne serije i zamalo uništila jedan od najdugovečnijih brakova u svetu slavnih.
Marko Todorović je odlučio da napravi pauzu od snimanja serijala "Žikina dinastija", a razlog za tu odluku bio je njegov kolega Dragomir Bojanić Gidra.
Džasatin Biber je šokirao fanove nakon što je na Instagramu podelio video u kojem je poljubio poznatu reperku Sexxy Red, a mnogi su primetili da je izgledao srećnije s njom nego što je to obično slučaj sa suprugom Hejli.
Borba sa opakom bolešću ne zaobilazi ni javne ličnosti, a Anabela Atijas, Mira Škorić, Verica Šerifović, Dejan Pantelić i Nada Obrić svoj publicitet su iskoristili za širenje svesti o kanceru kojeg su pobedili!
Starleta Stanija Dobrojević i njen partner Asmin Durdžić naišli su na probleme u vezi, a on se sada oglasio i otkrio da je njegova ljubomora uzrok njihovih svađa.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar