Više javno tužilaštvo u Nišu: 20 godina za pokušaj ubistva
Podeli vest
Više javno tužilaštvo u Nišu zatražilo je danas da se Filipu Petroviću (32) optuženom za teško ubistvo u pokušaju, izrekne najmanje 20 godina zatvora jer je pre skoro tri godine nožem usmrtio Stefana Stefanovića (26), a njegovom prijatelju Milanu Cvetkoviću naneo teške telesne povrede opasne po život.
Krvavi obračun dogodio se 13 avgusta 2022. godine u kafiću "Proces" u centru Niša kada je Filip nakon što su ga, kako tvrdi tužilaštvo, Stefan, Milan i Andrija Petrović, napali, potegao nož i ubio jednog, a teško povredio drugog mladića.
Suđenje Nišliji Filipu Petroviću (31) optuženom za teško ubistvo Stefana Stefanovića danas je odloženo zbog odsustva svedoka Aleksandra Aritonovića koji na suđenje nije pristupio iz zdravstvenih razloga i Aleksandre Mladenović koja se sudu obratila sa molbom da ne bude ponovo saslušavana.
Saslušanjem radnika kafića „Proces“ Miloša Brankovića i sina vlasnika ovog ugostiteljskog objekta Marka Brankovića danas je pred Višim sudom u Nišu nastavljeno suđenje Filipu Petroviću (31) optuženom da je 13. avgusta 2022. godine nožem ubio Stefana Stefanovića (26) a njegovom drugu Milanu C. naneo teške telesne povrede opasne po život.
18.12.2023
13:22
S obzirom na to da zakon predviđa da onaj ko sa umišljajem ubije ili pokuša da ubije više lica, odgovara za teško ubistvo ili pokušaj ovog krivičnog dela, Filipu preti kazna zatvora od 10 godina do doživotne robije.
Viši javni tužilac Vladimir Pavlović u završnoj reči pred Višim sudom u Nišu kazao je da je dokazima utvrđeno da je Filip počinio teško ubistvo u pokušaju dok su Milan i Andrija izvršili krivično delo nasilničko ponašanje.
- Kako je između tuče u kojoj je Filip bio povređen i napada nožem prošlo tri minuta, ne može se govoriti da je zločin počinjen u afektivnom stanju. Njegove radnje nakon izvršenja krivičnog dela su bile organizovane, pozvao je taksi, pobegao i sakrio se kod druga što takođe ukazuje da je bio svestan svojih radnji i njihovih posledica. Zbog toga tražim da mu sud izrekne kaznu zatvora od najmanje 20 godina i da mu se produži pritvor. Za Milana Cvetkovića i Andriju Petrovića predlažem kazne zatvora u trajanju od najmanje dve godine - kazao je tužilac Pavlović.
Suđenje Filipu Petroviću (31) okrivljenom da je 13. avgusta prošle godine u noćnom klubu u ulici 7. jula u Nišu ubio Stefana Stefanovića (26) i teško ranio njegovog druga Milana Cvetkovića odloženo je danas u Višem sudu u Nišu zbog bolesti predsednice Sudskog veća i biće nastavljeno 18. decembra.
"Stajao sam sa drugaricom za pultom, osetio sam odjednom bol i toplinu nadlaktnom delu leve ruke. Nisam znao šta se desilo. Onda sam pogledao na levo i video momka kako krvari iz grudi. Počeo je da pada a drugovi koji su bili pored njega su pokušavali da ga zadrže."
30.10.2023
17:38
Filipov branilac advokat Dragan Jovanović istakao je da nije dokazano da je počinjeno teško ubistvo u pokušaju jer nema dokaza da je on Stefanu zadao smrtonosni ubod nožem.
- Tužilac je bio dužan da dokaže da je postojao umišljaj kod Filipa prilikom napada na dva lica da bi moglo postojati teško ubistvo u pokušaju što nije učinio. Na osnovu izveštaja veštaka jasno je da je Filip s obzirom na to da da su ga Stefan, Milan i Andrija tukli bez ikakvog povoda, bio u stanju afekta besa i straha što je dovelo do njegove privremene duševne poremećenosti. Zbog toga se u odnosu na Milana može govoriti o pokušaju ubistva na mah dok niti snimkom video nadzora niti izjavama svedoka nije dokazano da je on Stefana ubo nožem, pa od suda očekujem da to uzme u obzir - rekao je Jovanović.
Foto: Ubijeni Stefan Stefanović /printscreen
Otac ubijenog mladića Bratislav Stefanović prvi put se danas javno oglasio jedva savladavajući suze.
- Stefan je bio veseo i dobar mladić, cenjen i poštovan od kolega. Imao je velike planove, tek je započeo život sa svojom verenicom. Činio je dobra dela, bio je obezbeđenje u Urgentnom centru i nije mu bilo teško da usred noći ode i da pomogne komšiji ili nekom prijatelju da dobije zdravstvenu pomoč - kratko je kazao ovaj Nišlija.
Majka Olivera i sestra Saška nisu imale snagu da se obrate sudu mada su na to takođe imale pravo. U njihovo ime govorio je punomoćnik porodice, advokat Vladimir Cenić.
- Ova tragedija promenila je život porodice pokojnog Stefana i to nijedna kazna ne može da izmeni. Stefan neće imati priliku da proživi lepe trenutke niti da ih podeli sa svojom porodicom. Njegova majka Olivera ne može da ga zagrli, otac Bratislav živi u tišini koju njedna reč ne može da ispuni a njihova ćerka Saška više nema brata da je voli i savetuje. Stefanov život ugašen je nasilnim i nepromišljenim činom a to što je Filip bio pod uticajem alkohola i narkotika ne ublažava njegovu krivicu. Stefanova porodica traži pravdu i za sve druge roditelje koji strepe za bezbednost svoje dece. Njega ne možemo vratiti ali možemo dokazati da pravda postoji izricanjem maksimalne kazne - kazao je Cenić.
Tokom iznošenja završnih reči Filip je gledao u pod sudnice.
- Žao mi je zbog svega, to nije smelo da se desi, nikada nisam ulazio u svađe i rasprave, radio sam u državnoj firmi i vodio normalan život - kratko je kazao optuženi koji je u sud doveden iz pritvorske jedinice KPZ gde se nalazi od hapšenja.
Sudu su se obratili i advokati Momčilo Kovačević i Biljana Antić koji brane Milana Cvetkovića i Andriju Petrovića. Oboje su istakli da se radnjama njihovih klijenata pridaje preveliki značaj u ovom događaju te da bi u krajnjoj liniji moglo da im se sudi samo za učestvovanje u tuči a ne za nasilničko ponašanje.
Biljana Antić je istakla da treba uzeti u obzir da je Milan u ovom obračunu zadobio teške telesne povrede a da je, prema njenim rečima, samo želeo da smiri situaciju i razdvoji sukobljene strane.
Sudija Višeg suda Aleksandra Mojašević Krstić zakazala je objavljivanje presude za 9. maj.
Suđenje Filipu Petroviću (31) okrivljenom da je 13. avgusta prošle godine u noćnom klubu u ulici 7. jula u Nišu ubio Stefana Stefanovića (26) i teško ranio njegovog druga Milana Cvetkovića nastavljeno je saslušanjem svedoka tog tragičnog događaja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Suđenje Nišliji Filipu Petroviću (31) optuženom za teško ubistvo Stefana Stefanovića danas je odloženo zbog odsustva svedoka Aleksandra Aritonovića koji na suđenje nije pristupio iz zdravstvenih razloga i Aleksandre Mladenović koja se sudu obratila sa molbom da ne bude ponovo saslušavana.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević komentarisao je otkaz koji je dobila Aleksandra Subotić, dugogodišnja direktorka "Junajted medije" i jedna od glavnih saradnica tajkuna Dragana Šolaka, otkrivši pritom detalje zbog čega se to dogodilo.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravio je danas u Zaječarskom i Borskom okrugu, a potom je u Kladovu razgovarao sa građanima tog mesta, ali i sa mnogim drugima koji su tamo došli kako bi ga videli i pozdravili.
Dugogodišnja direktorka "Junajted medije" i jedna od najbliskijih saradnica tajkuna Dragana Šolaka, Aleksandra Subotić, dobila je otkaz na toj funkciji.
Skupština u Prištini usvojila je budžet za 2026. godinu koji iznosi blizu četiri milijarde evra ali analizom tog budžeta ustanovljeno je da ni jedno ministarstvo nije izdvojilo novac za deset opština sa srpskom većinom, što poslanik Srpske liste Igor Simić tumači kao frontalni pritisak na Srbe kako bi se proterali sa prostora Kosova.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Skupštine Srbije i narodni poslanik SNS, dr Uglješa Mrdić, konstatovao je da je danas na protestu ispred Javnog tužilaštva za organizovani kriminal (JTOK) govorio i Vladimir Prijović, tek izabrani predsednik Advokatske komore Beograda.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević poslao je snažnu poruku u svojoj objavi na Iks mreži a koja se tiče današnjeg razgovora predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa meštanima Kladova i okolnih sela.
U emisiji Exatlon Specijal bivša učesnica Exatlona Tijana Jović, otkrila je kako su je takmičari ogovarali iza leđa i da joj je smetalo što joj se niko nije direktno obratio.
Bračni par Erski otkrio je da je prelomni momenat u Exatlonu bio odlazak Jovana Radulovića Jodžira, kao i da je za njih veliku prepreku predstavljala činjenica da se nalaze zajedno u istom timu.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Na društvenim mrežama osvanula je objava jednog korisnika koji bez zadrške tvrdi da je "mazda3" praktično najbolji izbor u klasi do 25.000 evra - a možda i najbolji auto na svetu za one koji znaju šta traže.
Potraga za nestalim ribolovcima, Slavišom Antićem (47) i Stefanom Krstićem (38) traje već tri dana. Ronioci žandarmerije su pristigli i pretražuju jezero Barje nadomak Leskovca.
Nemački trgovci uveli su nove mere - ako u radnji pitate za savet i isprobavate se da bi isti proizvod naručili onlajn, to će vas, verovali ili ne, koštati 25 evra.
Pad cena mleka nije nastao u Srbiji, već je deo širih evropskih tržišnih kretanja, pa svi proizvođači u regionu osećaju pritisak konkurencije i viškova, što jasno pokazuje da Srbija ne može biti izuzeta od globalnih tržišnih pravila.
Rusija će nastaviti napade na energetsku infrastrukturu Ukrajine i nakon završetka zime, izjavila je ukrajinska premijerka Julija Sviridenko, navodeći da vlada već priprema sistem za narednu grejnu sezonu.
Scene kao iz noćne more odigrale su se u supermarketu u Altenburg-Nordu u Nemačkoj, kada je nepoznati muškarac ušao u prodavnicu i za manje od 15 minuta napravio potpunu pometnju.
Američka podrška ključna je za ratne napore Ukrajine, izjavio je gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko, dodajući da ponekad ne razume poruke predsednika Donalda Trampa u vezi sa mirom.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski ocenio je da je moguće postići konkretne rezultate na sledećem sastanku sa predstavnicima Ruske Federacije i Sjedinjenih Američkih Država.
Američka glumica Lisa Monkjur, koju domaća publika pamti po ulozi strane novinarke u filmu "Lepa sela lepo gore" a poljupca sa likom Velje, kog je igrao Nikola Kojo upamtila je zbog njegovog zadaha.
Kada je shvatila da od ljubavi sa Petrom Trećim nema ništa, Katarina Velika mu se osvetila tako što je osvojila srca ruskog naroda i podarila im zakonsku reformu.
U novoj domaćoj dramediji "Biće novih leta" Olga Odanović igra Branku, taštu koja ne pristaje da se odrekne ni komfora ni imovine zarad sreće sopstvene porodice koja upada u finansijske probleme.
U svetu nege kože kolagen već godinama zauzima centralno mesto. Kreme, serumi, suplementi – svi proizvodi obećavaju mladalački izgled zahvaljujući ovom proteinu. Ipak, stručnjaci ističu je prirodna barijera kože jako važna.
Koh sa orasima je kolač kome se uvek rado vraćamo. Orasi daju blagu punoću i orašastu notu koja od običnog mlečnog kolača pravi desert koji miriše na detinjstvo.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar