Gorg Darmanović (58), inače tajni agent Južnoafričke Republike, likvidiran je na današnji dan pre 7 godina na parkingu zgrade u blizini tadašnjeg Prvog osnovnog suda u Beogradu. On je tom prilikom teško ranjen, ali je ubrzo preminuo u zemunskoj bolnici.
Tajni agent Južnoafričke Republike, Gorg Darmanović, bio je poznat po nadimcima Mesar, Đavo, Boris, Gorgije, Gorg i Đorđe, koje je dobio po svirepostima koje je činio. Za bliske prijatelje, koji nisu znali čime se neupadljivi Darmanović bavio, bio je jednostavno Boris, Gorgije, Gorg ili Đorđe. Za njih je bio običan čovek, suvlasnik više firmi za konstalting, informacione tehnologije i bezbednost koje je osnivao u republikama bivše Jugoslavije.
U njega su s leđa ispaljena četiri hica, od kojih su ga dva pogodila u glavu. Upravo takav način likvidacije doprineo je da se veruje da je ubica bio profesionalac i da mu je cilj bio isključivo likvidacija Darmanovića.
Foto: Informer
Mesto likvidacije Gorga Darmanovića
Iako su pojedini izvori tvrdili da je Darmanović bio višestruki kontraobaveštajac i špijun, institucije za koje je navodno radio ostale su tihe povodom njegovog ubistva. Agencija za državnu bezbednost Južne Afrike, kancelarija Interpola u Johanesburgu, kao i lokalna južnoafrička policija nisu se zvanično oglasile o ovom slučaju.
Za ubistvo bio osumnjičen Dejan Stanković
Sreten Matejić i Saša Đurđanović pravosnažno su oslobođeni optužbi da su pomogli prilikom ubistva Gorgije Darmanovića 2018. godine, saopštio je Apelacioni sud u Beogradu. Za ubistvo je bio osumnjičen kruševački kriminalac Dejan Stanković zvani Ždrokinac, ali je ubijen dok je trajala istraga protiv njega.
Prema nezvaničnim informacijama koje su kružile u medijima, likvidaciju je naručio jedan od šefova južnoafričkog kriminalnog podzemlja, navodno zbog nestanka pošiljke kokaina. Darmanović je označen kao meta nekoliko meseci pre ubistva, a posrednik između naručioca i izvršioca bio je Ždrokinčev sin.
Samo dan nakon likvidacije u Novom Beogradu, u Kruševcu je ubijen Vojin Stanković, sin Dejana Stankovića. Mesec dana kasnije, Dejan Stanković je pronađen mrtav.
Darmanović bio izvor informacija
Javnosti je poznato da je Darmanović bio izvor informacija za knjigu o poreskim aferama bivšeg predsednika JAR Džejkoba Zume, ali i povezan sa Nafizom Modakom, glavnim u podzemlju u toj državi.
Bio je ključni igrač i neverovatno dobro povezan sa obe strane zakona, uprkos tome što je tokom četiri godine pre nego što je ubijen živeo u Beogradu i radio iz glavnog grada Srbije.
Prema rečima onih koji su ga dobro poznavali, Darmanović je koristio najmanje sedam mobilnih telefona. Samo tokom 2012. godine izdato mu je čak 11 dozvola za različite vrste oružja. Pored toga, poznato je da je bio ljubitelj fotografije i da je često pravio selfije, što je bio neobičan kontrast njegovom špijunskom životu.
Nezvanično se govorilo i da je učestvovao u sprečavanju šverca i uzgajanja veoma retkih i skupih džinovskih školjki koje rastu samo u Južnoj Africi.
Volodimir Zelenski se opire miru u Ukrajini iz straha da će biti krivično odgovoran za ubistva ljudi, rekao je poslanik Vrhovne rade Aleksandar Dubinski na Telegramu.
Nikola Kačarević, muž starlete Tamare Đurić, koji je optužen da je pripadnik takozvanog vračarskog klana, prema optužnici Javnog tužilaštva za organizovani kriminal, napravio je čet-grupu na Skaju sa Nikolom Vušovićem, zvanim Džoni sa Vračara i Dariom Đorđevićem Deksterom, na kojoj su dogovarali u koji restoran u Beogradu da namami pokojnog Aleksandra Šarca, kog je kriminalna grupa planirala da ubije.
Beograđanin Igor Vukotić, našao se u opasnosti kada je jedan portal objavio njegovu fotografiju, pogrešno povezujući ga s istoimenim bratom ubijenog Jovana Vukotića, navodnog vođe škaljarskog klana, koji je likvidiran 2022. godine u Istanbulu. Iako sa kriminalnim miljeom nema nikakve veze, samo ime i prezime su mu godinama zadavali ozbiljne probleme. Zbog čestih nesporazuma i opasnosti po bezbednost, odlučio je da zakonski promeni ime i prezime.
Braća Vukotić, Jovan i Igor, svojevremeno su dali čitulje za ubijenog oca, Veselina Vukotića, koji je likvidiran na današnji dan pre šest godina ispred svoje kuće u jednom kotorskom naselju. Jovan je čitulju ocu dao iz zatvora, dok je Igor dao iz bekstva u kom se i dalje nalazi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Volodimir Zelenski se opire miru u Ukrajini iz straha da će biti krivično odgovoran za ubistva ljudi, rekao je poslanik Vrhovne rade Aleksandar Dubinski na Telegramu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u poseti Kini, posetio je Muzej posvećen Prvom kongresu Komunističke partije Kine u Šangaju, sastao se sa visokim zvaničnicima Komunističke partije, kao i sa predstavnicima šangajskih kompanija.
Istražni komitet Ruske Federacije saopštio je da je došao do novih informacija i dokumenata koji, prema njihovim tvrdnjama, svedoče o razvoju komponenti biološkog oružja na teritoriji Ukrajine, a pod pokroviteljstvom i uz direktno finansiranje Ministarstva odbrane SAD (Pentagona).
Službenici ministarstva ekonomije privremenih prištinskih institucija, uz asistenciju pripadnika tzv. kosovske policije upali su danas i preuzeli objekte Železnice Srbije u Zvečanu, Leposaviću, Lešku i Ibarskoj Slatini, odakle su skinuli natpise na ćirilici i postavili latinične natpise ispisane na srpskom i albanskom jeziku.
Blokaderi nasilnici su sinoć u Novom Sadu pretukli predsednika mesnog odbora SNS Miroslava Stojiljkovića Bistrica 2 i člana odbora Stefana Stanojevića.
Severna Makedonija će do 2031. godine spojiti brzu prugu sa Srbijom do granice sa Grčkom, pa će naši ljudi uskoro do mora ići brzim vozom, što će im značajno skratiti vreme putovanja.
Najmanje četiri osobe povređene su u napadu nožem na železničkoj stanici u gradu Vintertur, nedaleko od Ciriha u Švajcarskoj, preneli su lokalni mediji.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov, komentarišući izjavu diplomate Evropske unije Kaje Kalas o zahtevima za ograničavanje ruskih Oružanih snaga ako počnu pregovori o Ukrajini, izjavio je da ne komentariše "idiotske izjave“.
I samo letimičan pogled na vremensku mapu Evrope ovih dana jasno stavlja do znanja da je pola kontinenta obojeno u "crveno", odnosno da su temperature znatno više od uobičajenih.
Nezavisni Balkanski festival filmske režije, koji se ove godine održava od 10. do 14. juna, sa ponosom proglasio je jugoslovenskog sineastu Lordana Zafranovića za 15. dobitnika počasne nagrade "Živojin Žika Pavlović", za promociju kinematografije Balkana u svetu, saopštili su organizatori festivala.
Apsolutni promašaji i najgori filmovi koje je Netfliks ikada snimio, zvanično su "Diana: The Musical", "Naked", "Hillbilly Elegy", erotski serijal "365 Days" i natprirodna komedija "We Have A Ghost".
Policija u Budimpešti uhapsila je momka iz Jordana zbog sumnje da je ukrao podatke sa bankovne kartice Džonija Depa i potrošio skoro pola miliona funti, što je oko 619.500 evra.
Južnokorejska kompanija Samsung electroniks planira da investira oko 1,5 milijardi dolara (oko 1,3 milijardi evra) u izgradnju fabrike za testiranje poluprovodnika u Vijetnamu, objavio je danas Rojters.
Zlata Petrović se nekada borila za potomstvo, ali je tek nedavno u emisiji otkrila da je zahvaljujući Ceci i Željku Ražnatoviću uspela da postane majka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar