U velikoj akciji policije "pali" krijumčari iz BiH: Pokušali da prebace robu vrednu preko 2 miliona dinara, među njima i pripadnici vojske (FOTO/VIDEO)
Podeli vest
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije Uprave kriminalističke policije, u saradnji sa policijskim službenicima Regionalnog centra granične policije prema Bosni i Hercegovini, a po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, uhapsili su trojicu državljana BiH zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo krijumčarenje.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa policijskim službenicima RCGP prema Republici Bugarskoj i carinskim službenicima CI Dimitrovgrad, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Nišu, uhapsili su M. A. (1980), zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo krijumčarenje.
Carinski službenici su tokom proteklog vikenda na aerodromu Nikola Tesla, u saradnji sa policijom, sprečili pokušaj dvojice putnika da u prtljagu prokrijumčare satove marke ''Rolex'', čija je ukupna vrednost oko 30.000 evra.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave granične policije, u saradnji sa Policijskom upravom Sremska Mitrovica, uhapsili su L. D. (37) zbog sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
09.05.2025
06:00
Oni se sumnjiče da su na Graničnom prelazu Bajina Bašta, na izlazu iz Srbije prema BiH, izbegavajući mere carinskog nadzora prebacivali arome za nargilu iz automobila marke BMW, bosanskih registarskih oznaka, u čamac koji se nalazio na obali reke Drine, na jezeru Perućac, na teritoriji Srbije, gde su ih policijski službenici zatekli sa 82 paketa ove akcizne robe, u vrednosti od oko 2.094.085 dinara.
Policijski službenici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za suzbijanje korupcije, nastaviće dalji rad na suzbijanju korupcije na teritoriji Republike Srbije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa policijskim službenicima RCGP prema Republici Bugarskoj i carinskim službenicima CI Dimitrovgrad, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Nišu, uhapsili su M. A. (1980), zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo krijumčarenje.
Napadač koji je otvorio vatru tokom svečane večere Udruženja dopisnika Bele kuće, kojoj je prisustvovao američki predsednik Donald Tramp, bio je pristalica Kamale Haris i donator demokratske kampanje, pišu američki mediji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poslao je juče iz Francuske moćne poruke koje su odjeknule u čitavom svetu, posebno one koje se tiču sramnih dvostrukih standarda međunarodne zajednice, pre svega Zapada, kada je u pitanju naša zemlja i Kosovo i Metohija (KiM).
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do snimka s tajnog plenumaškog sastanka održanog na Medicinskom fakultetu, koji otkriva sve o blokaderima i tome kako ne prestaju da vade oči zbog funkcija, ali i novca.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, boraveći u Francuskoj, da neko kaže da "studenti" pobeđuju, ali da oni uzvraćaju - Srbija pobeđuje.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić poručila je u subotu, posle razgovora sa građanima u Glogonjskom ritu, da je suština politike neposredan kontakt sa ljudima, slušanje njihovih potreba i razumevanje problema sa kojima se suočavaju. Osim Brnabićeve u ovom naselju je sa stanovnicima razgovarao i urednik Informera - Dragan J. Vučićević.
Direktor Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujon objavio je da prihvata poziv na debatu sa generalnim sekretarom Evropske demokratske partije Sandrom Gocijem.
Huan Karlos Pino (56) napravio je svetsku senzaciju nakon što je svoju staru "Peglicu" modifikovao tako da umesto benzina troši običan ćumur – i to iz čiste muke.
Gastroenterolog dr Vojislav Perišić upozorava da jedna od omiljenih navika Srba, crni luk uz roštilj, može potpuno da vam upropasti praznik, zbog brojnih tegoba koje potencijalno izaziva.
Za stazu dugu šest i po kilometara u blizini manastira Vujan, već mnogi znaju jer to, kažu, nije samo put kroz prirodu već tiha veza između vere, zdravlja i unutrašnjeg mira.
Akcije Hezbolaha prete primirju postignutom između Izraela i Libana, izjavio je danas izraelski premijer Benjamin Netanjahu i obećao da će "snažno i odlučno" udariti na taj pokret koji ima podršku Irana.
Ministar spoljnih poslova Irana Abas Arakči stigao je u Islamabad nakon jednodevne posete Omanu, saopštilo je iransko Ministarstvo spoljnih poslova, a očekuje se da će mu se u glavnom gradu Pakistana večeras pridružiti drugi članovi delegacije za pregovore sa Sjedinjenim Američkim Državama, javlja Irna.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da se pokušaji predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog da postane "zaštitnik" Evrope neće dobro završiti.
Glumac Miodrag Miki Krstović retko govori o privatnom životu, ali je jednom prilikom odlučio da podeli iskustvo koje mu je, kako kaže, potpuno promenilo pogled na zdravlje.
Koliko puta vam se desilo da dobijete napad gladi kasno uveče? Iako znate koliko je nezdravo, prvo čega se uhvatite uglavnom su grickalice, čipsevi, brza hrana.
Više od decenije nakon smrti Božen Žumbor, vlasnice čuvene linije kozmetičkih proizvoda, i dalje ostaje nepoznato kome je pripalo njeno bogatstvo, koje su mediji svojevremeno procenjivali na desetine miliona evra.
Pevač Darko Lazić održao je emotivni koncert u čast nastradalog brata Dragana Lazića u lokalu u kojem je on često pevao, te je tom prilikom progovorio o njemu.
Zadrugarka Sofija Janićijević danima je glavna tema u Eliti a sve zbog navodne veze sa starijim muškarcem Danetom, a kako se navodi sada on je bio spreman da joj ostavi nasledsvo.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar