Aleksandar Papić pušten iz pritvora: Određena mu mera zabrane napuštanja stana
Podeli vest
Drugostepeno veće Apelacionog suda u Beogradu ukinulo je pritvor biznismenu Aleksandru Papiću, koji je uhapšen zbog sumnje da je zajedno sa ostalim osumnjičenima oštetio preduzeće “Elektroprivreda Srbije“ (EPS) za više od 100 miliona dinara.
Njemu je pritvor ukinut 11. juna i određena mu je mera zabrane napuštanja stana uz elektronski nadzor, potvrđeno je za Tanjug u Višem sudu u Beogradu.
Okrivljeni Aleksandar Papić (44) saslušan je danas u Prvom osnovnom javnom tužilaštvu zbog dela koje mu je 25. aprila stavljeno na teret, a, kako se navodi u saopštenju, on je negirao izvršenje krivičnog dela.
Aleksandar Papić uhapšen je 12. februara u akciji policije i Višeg javnog tužiaštva u Beogradu zbog sumnje da je oštetio Javno preduzeće EPS, a novom istragom koja je pokrenuta protiv njega, sumnjiči se i da je prevario ruskog državljanina za 125.000 evra tako što mu je obećao da može da mu ''završi'' državljanstvo Srbije.
26.04.2025
10:16
Pored ovog postupka, protiv njega se vode još dva u osnovnom tužilaštvima, jedan zbog sumnje da je prevario ruskog državljanina obećavajući mu državljanstvo za novčanu nadoknadu, a drugo zbog sumnje da je izvršio još jednu prevaru u vezi sa prodajom jahte.
Papić je u ovom postupku osumnjičen da je, zajedno sa predsednikom opštine Obrenovac i bivšim vd direktorom EPS-a Miloradom Grčićem i još nekoliko osoba, od 2018. do 2021. godine izvršenjem različitih krivičnih dela oštetio JP EPS za više od 100 miliona dinara, u kom iznosu su sebi i drugima pribavili imovinsku korist, koju su zatim ubacivali u legalne novčane tokove.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Okrivljeni Aleksandar Papić (44) saslušan je danas u Prvom osnovnom javnom tužilaštvu zbog dela koje mu je 25. aprila stavljeno na teret, a, kako se navodi u saopštenju, on je negirao izvršenje krivičnog dela.
Dr Emir Ugljanin, blokader bivši asistent na Državnom Univerzitetu u Novom Pazaru (DUNP), izneo je skandalozne zaključke u emisiji Utisak nedelje na tajkunskoj Novoj S govoreći o događajima od jula ove godine u Novom Pazaru kada su blokaderi ekstremisti brutalno napadali policiju.
Blokaderi su za 28. decembar, za nedelju, neposredno pred doček Nove godine najavili novi skup i prikupljanje nekakvih potpisa za izbore, ali izostavili su da spomenu zbog čega su izabrali baš taj datum.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa visokom delegacijom Svetske banke na čelu sa Čarlsom Kormijeom, direktorom za regionalnu infrastrukturu za Evropu i Centralnu Aziju.
Blokaderi iz neformalne grupe "Student u svakom selu" najavili su juče akciju pod nazivom "Dolazimo do vaših vrata" koja će trajati od ponedeljka 15. decembra do četvrtka, 25. decembra.
Kukuruz se sve više koristi u kotlovima i može značajno smanjiti troškove grejanja domaćinstava, iako ima nešto nižu toplotnu vrednost u odnosu na pelet, ali i duplo nižu cenu.
U selu Velika Reka kod Malog Zvornika pet porodica koje žive od zemlje, ujedinile su svoje snage, i ovim načinom rada, postižu a i zarađuju mnogo više.
Od 16. decembra uvodi se nova autobuska linija koja će saobraćati na relaciji Čukarička padina - Savski venac - Voždovac - IKEA / TC "Ava šoping park".
Energetski sistem Ukrajine nalazi se na ivici kolapsa, a nastala oštećenja prete da u potpunosti izbace iz funkcije sisteme prenosa električne energije sa zapada na istok zemlje.
U Rumuniji su potvrđena dva slučaja lepre, dok su još dve osobe hitno hospitalizovane zbog bliskog kontakta sa obolelima, saopštile su zdravstvene vlasti.
Razgovori ukrajinske delegacije koju je predvodio predsednik te zemlje Volodimir Zelenski i američke delegacije na čelu sa američkim specijalnim izaslanikom Stivom Vitkofom i zetom američkog predsednika Donalda Trampa Džaredom Kušnerom, a povodom plana za okončanje rata u Ukrajini okončani su danas, preneo je Gardijan.
Nemački proizvođač automobila Folksvagen će sutra prestati sa proizvodnjom u fabrici u Drezdenu, što predstavlja prvi slučaj u istoriji kompanije dugoj 88 godina da zatvara pogon u Nemačkoj.
Beograd je zvanično ušao među pet najboljih filmskih lokacija Evrope zato što se na ulicama srpske prestonice snimala američka serija "Bibliotekari: Sledeće poglavlje" ("The Librarians: The Next Chapter").
Iako je dugo bio izvan glavnih trendova, tamno ljubičasti karmin vratio se na velika vrata, a ove zime i za Novu godinu postao je apsolutni favorit na usnama.
Pevač Željko Joksimović i njegova supruga, voditeljka Jovana Joksimović, pojavili su se na sahrani Jovana Terzića, oca funkcionera Crvene zvezde Zvezdana Terzića.
Ana Sević objavila je prošle noći fotografiju iz porodičnog doma na kojoj se vidi čak pet toplomera kojima je pevačica i voditeljka merila temperaturu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar