"Živimo zajedno mesec dana": Oglasio se nasilnik koji je šamarao ženu na Zvezdari
Jeziv incident zabeležili su građani jutros kod Cvetkove pijace, kada je muškarac zadao nekoliko udaraca ženskoj osobi. Nakon hapšenja, on se oglasio.
22.06.2025
15:28
Shutterstock
Vesti
Pored zatvorske kazne, izrečena mu je i mera zabrane prilaska, komuniciranja i sastajanja sa žrtvom u trajanju od dve godine.
Kako je utvrđeno tokom suđenja, Branislav T. je bivšoj partnerki pretio pištoljem, fizički je napao i proganjao, zbog čega je optužen za dva krivična dela – ugrožavanje sigurnosti, za koje je dobio 11 meseci, i proganjanje, za koje mu je izrečena kazna od 9 meseci.
U obrazloženju presude, sudija je istakla da nije imala nikakvu dilemu kada je reč o krivičnom delu ugrožavanja sigurnosti, koje je Branislav T. i priznao, a koje je dodatno potkrepljeno video-snimcima sa sigurnosnih kamera.
Dilema je postojala, kako je navela, u vezi sa krivičnim delom proganjanja, ali je na osnovu prepiski i svedočenja više osoba utvrđeno da je okrivljeni uporno pokušavao da uspostavi kontakt sa žrtvom i fizički joj se približi, što je kod nje izazvalo strah. U sudnici je pročitan i ključni iskaz svedoka koji je prisustvovao incidentu 13. marta. On je naveo da je ušao u kafić i zatekao Branislava T. kako, praktično, sedi na žrtvi i zadaje joj udarce, dok ga je ona molila za pomoć.
Svedok je potom obavestio vlasnika lokala, koji je tamo odmah otišao, a žrtva je ubrzo u šoku istrčala iz kafića, a za njom i okrivljeni, koji je stavio pištolj za pojas i tvrdio da telefon koji drži u ruci "nije njegov".
Vlasnik kafića u kojem se napad desio takođe je svedočio, te naveo da je okrivljeni od njega tražio da pregleda kamere i da mu kaže sa kim oštećena komunicira.
Tokom završnih reči, tužilaštvo je ocenilo da je Branislav T. u potpunosti izvršio krivična dela za koja je optužen, uz napomenu da je posebno zabrinjavajuće to što se radi o policijskom službeniku, ovlašćenom za nošenje oružja. Te je predlog kazne korigovan, pa je umesto po 7 meseci koliko su prvobitno tražili, zatražena jedinstvena kazna od godinu i deset meseci zatvora, uz trogodišnju zabranu prilaska žrtvi.
Punomoćnik oštećene složio se s predlogom tužilaštva, istakavši da se radi o teškom krivičnom delu, koje u startu nije bilo adekvatno kvalifikovano, ali da je korigovan predlog kazne korektan.
Branilac okrivljenog osporio je deo optužnice koji se odnosi na proganjanje, tvrdeći da su poruke koje su razmenjivane u tom periodu bile slične onima tokom njihove četvorogodišnje veze, te da nije dokazano da je okrivljeni imao nameru da je uznemirava.
Kada je u pitanju krivično delo ugrožavanje sigurnosti odbrana je navela da je okrivljeni priznao krivicu, da je u postupku izražavao kajanje, te da nije osuđivan ranije, već da je nagrađivano službeno lice i da je otac maloletnog deteta, pa je zatražila blažu kaznu.
Branislavu T. je ukinut pritvor u kojem se nalazio više od tri meseca, ali će mera zabrane prilaska ostati na snazi naredne dve godine. Okrivljeni ima pravo da na presudu uloži žalbu u roku od osam dana.
Podsetimo, na snimku koji se u martu proširio mrežama vidi se kako žrtva na početku moli nasilnika da je pusti da ode. On to odbija. Kada pokušava da pobegne, Branislav T. je sustiže, nasrće na nju, baca je na stolice u separeu, udara je više puta.
Potom nasilnik vadi pištolj, repetira ga i prislanja joj ga na glavu. Tokom svega, žrtva ga moli da prestane i vrišti.
On joj još jednom prislanja pištolj, a zatim joj preti i da će ubiti njenog desetogodišnjeg sina.
Inače, Branislav T. je odmah po hapšenju 13. marta ove godine, istog dana privremeno udaljen iz Ministarstva unutrašnjih poslova, kada mu je određen i pritvor. Protiv Branislav T. je podneta inicijativa za pokretanje disciplinskog postupka zbog učinjene teške povrede službene dužnosti, a oficir za kontrolu rada Ronilačke jedinice Žandarmerije je preuzeo njegovo službeno naoružanje i službenu legitimaciju.
Jeziv incident zabeležili su građani jutros kod Cvetkove pijace, kada je muškarac zadao nekoliko udaraca ženskoj osobi. Nakon hapšenja, on se oglasio.
22.06.2025
15:28
Nasilnik M.K. (47) uhapšen je zbog sumnje da je pijan brutalno pretukao majku V.K. (72), a potom je tako pretučenu vukao po podu u kući u Mirijevu.
12.06.2025
14:02
Nasilnik V.M. (31) uhapšen je zbog sumnje da je pretukao svoju sedam godina stariju trudnu nevenčanu suprugu O.J.
12.06.2025
10:24
U beogradskom naselju Mirijevu, došlo je do teškog porodičnog nasilja, a policija je odmah po pozivu intervenisala.
10.06.2025
18:11
112. 08. 2026. u 10:25
212. 08. 2026. u 10:25
Hrvatski teror ne prestaje, pa su tako Srpkinju Nikolinu Bačkonju osudili na kaznu zatvora samo zato što je objavila fotografiju na društvenim mrežama svog sedmogodišnjeg deteta sa Badnjakom i podignuta tri prsta!
12.08.2026
12:04
Kompilacija uličnog cirkusa je pokazala potpunu sramotu i rasulo blokaderskog pokreta – od lažiranja uličnih napada, preko ponižavanja rektora Đokića, pa sve do međusobnog vređanja.
12.08.2026
09:25
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa ambasadorom Narodne Republike Kine Li Mingom, sa kojim je razgovarao o novim zajedničkim inicijativama, pripremama za EXPO 2027, kao i o situaciji na Kosovu i Metohiji.
12.08.2026
12:12
Dejan Ljevnaić, jedan od ključnih ljudi u razvoju skijaškog turizma u regionu, stručnjak za ski-biznis i strateški direktor kompanije "Luštica beja", našao se na meti ozbiljnih pritisaka u Crnoj Gori.
12.08.2026
11:58
Predsednica Odbora za Kosovo i Metohiju Skupštine Srbije Danijela Nikolić poručila je da je svaka rana na telu Nenada Raškovića, kojeg su juče pretukli pripadnici Kosovske policije u Drenu u Zubinom Potoku, optužnica protiv sistema koji je dozvolio takvu torturu i upitala sve međunarodne predstavnike na Kosovu šta još treba da se dogodi jednom Srbinu da bi nasilje nazvali pravim imenom.
12.08.2026
11:35
Kada se dnevna vreva na Zlatiboru stiša, a poslednji zraci sunca polako nestanu iza planinskih vrhova, pogled se sa Tornika seli - pravo u nebo. Evo o čemu je reč.
12.08.2026
11:50
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da se nastavlja borba sa gašenjem požara u Srbiji, pre svega u Deliblatskoj peščari i na Stolovima kod Kraljeva, i istakao da za sada nisu ugroženi ljudski životi i naselja.
12.08.2026
11:15
U ovom periodu u vazduhu su najzastupljeniji poleni korovskih biljaka, a polen ambrozije za sada se registruje u nižim koncentracijama, izjavila je danas Ana Ljubičić iz Agencije za zaštitu životne sredine.
12.08.2026
10:00
Prema podacima objavljenim u 8 časova, najtoplije je u Beogradu, Somboru, Novom Sadu, Negotinu, Zrenjaninu i Sremskoj Mitrovici sa 24 stepena, a najsvežije je u Sjenici, gde je izmereno 15 stepeni Celzijusa.
12.08.2026
08:28
U uslovima dugotrajne suše koja je izazvala nestašice vode u nekim delovima naše zemlje, pripadnici Vojske Srbije ne miruju
12.08.2026
08:00
Direktor rumunske nuklearne elektrane Černavoda, Romeo Urjan izjavio je danas da će drugi reaktor te elektrane biti isključen u četvrtak u 07 časova zbog niskog vodostaja Dunava, kao i da neće moći da se ponovo pokrene u narednih deset dana, zbog kontinuiranog smanjenja nivoa vode Dunava.
12.08.2026
11:30
Američki preduzetnik Ilon Mask našalio se na društvenoj mreži Iks povodom satirične objave da je kupio Veliku Britaniju, upitavši koliko bi takva kupovina koštala.
12.08.2026
11:17
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas tokom posete raketnoj krstarici "Varjag", na kojoj je posmatrao završnu fazu vežbi Tihookeanske flote, da NATO povećava vojno prisustvo u Pacifiku i da time raste potencijal za sukob u regionu.
12.08.2026
10:46
Ukrajina je pauzirala napade dronovima na naftne tankere koji koriste rusku crnomorsku luku Novorosijsk, nakon zahteva američkog potpredsednika Džej Di Vensa, saopštili su danas ukrajinski zvaničnici.
12.08.2026
10:24
Stručnjakinja za ponašanje životinja je objasnila zašto su neke rase pasa izbirljivije od drugih kada je u pitanju hrana, kao i koje rase pasa važe za najizbirljivije.
12.08.2026
10:00
Osnivač i izvršni direktor Mete Mark Zakerberg poručio je da je širi pristup AI modelima ključan za bezbednost i razvoj industrije.
12.08.2026
11:30
Lubenica, koja sadrži 92 odsto vode, može da pomogne hidrataciji, zdravlju srca i bubrega, a povezuje se i sa boljom cirkulacijom.
12.08.2026
09:30
Ukoliko vam Smart TV uspori, aplikacije se zamrzavaju ili meni ne reaguje, na pojedinim modelima nekoliko sekundi držanja dugmeta pokreće restart.
12.08.2026
09:00
Majčina dušica povezuje se sa ublažavanjem kašlja, podrškom disajnim putevima, imunitetu i varenju, ali nije zamena za terapiju.
12.08.2026
08:00
Na društvenoj mreži TikTok osvanuo je snimak muzičke zvezde Jelene Karleuše koji je momentalno izazvao lavinu reakcija i komentara.
12.08.2026
12:20
Pevačica Mala Cana udovica Andrije Bajića tvrdi da je ćerke pokojnog supruga uvek poštovala o čemu svedoči i slika njihove majke koju čuva u ormaru.
12.08.2026
11:13
Bivša rijaliti učesnica Mina Vrbaški objavila je fotografije na kojima mazi i ljubi zmije, a šokirani pratioci zasuli su je pitanjima.
12.08.2026
11:56
Fudbaler Kristijano Ronaldo i njegova dugogodišnja partnerka Georgina Rodrigez zvanično su se venčali, a prva im je čestitala srpska pevačica Andreana Čekić.
12.08.2026
10:24
Učesnica "Elite 9" Jovana Tomić Matora govorila je o emotivnom odnosu sa partnerkom Draganom Stojnčević i planovima za potomstvo.
12.08.2026
08:21
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.