Brutalno izrešetan ispred zgrade: Decenija od surove likvidacije ''škaljarca'', ubili ga ''njegovi''? (FOTO)
Podeli vest
Ivan Lopičič (27) koji je označen kao blizak ''škaljarskom klanu'' i prijatelj ubijenog vođe istog klana, Igora Dedovića (42), ubijen je 25. juna pre deset godina na kućnom pragu u Kotoru.
Ubistvo se desilo usred noći, u kotorskom naselju Sveta Vrača. Likvidacija Lopičića, koji je izrešetan sa devet hitaca, do danas nije rasvetljena, a ni istragom nije utvrđeno da li se radi o jednom egzekutoru ili ga je čekala grupa napadača.
Protiv Radoja Živkovića Žutog, Ratka Živkovića Zeme, Milana Vujotića i Zdravka Perunovića, pripadnika ''kavačkog klana'', veće Višeg suda u Podgorici potvrdilo je optužnicu za osnivanje kriminalne organizacije i ubistvo Ljubomira Lainovića, takođe člana ''kavačkog klana''.
Specijalno državno tužilaštvo je nakon završene istrage predalo Specijalnom odeljenju Višeg suda u Podgorici optužnicu protiv Stefana Jankovića, zbog sumnje da je učinio krivična dela stvaranje kriminalne organizacije i teško ubistvo, u saizvršilaštvu.
26.06.2025
07:15
Istraga se vodila u dva pravca - Ivan Lopičić je žrtva ili klanova, ili samo svog, ''škaljarskog klana''.
Njegova porodica je objavila čitulju u jednim crnogorskim novinama, a povodom decenije njegovog ubistva.
- Navršava se deset godina otkada nas je zauvek napuštio naš voljeni sinovac i brat, Ivan Lopičić. Vreme prolazi, ali bol ostaje. Ni godine, ni daljine ne umanjuju našu tugu. Vreme ne briše tragove tvoje dobrote. Večno voljen, nikad zaboravljen - piše u čitulji.
U nastavku suđenja Veljku Belivuku, Darku Šariću i 17 drugih optuženih da su u Atini i na Krfu ubili Igora Dedovića, Stevana Stamatovića, Alana Kožara i Damira Hadžića, prikazani su zapisnici o veštačenju telefona koji su oduzeti od okrivljenog Slobodana Vujačića i Vladimira Mandića.
Osoba koja je na Skaj aplikaciji pisala pod nadimkom Falkone, nudila je svojevremeno optuženima za organizovani kriminal pomoć u istragama koje protiv njih vode crnogorsko, odnosno ukrajinsko tužilaštvo.
20.06.2025
21:24
Foto: privatna arhiva/printscreen pobjeda
Čitulja za Ivana Lopičića
Podsetimo, Ivan Lopičić je ubijen na ulazu u zgradu u kojoj je živeo, oko 3.20 ujutru.
- Istraga je do sada utvrdila da je ubica dugo pratio Lopičića. To pokazuje i činjenica da je znao gde Lopičić živi, kao i da ga je kobne večeri strpljivo čekao da se pojavi na pragu kako bi izvršio likvidaciju - podseća sagovornik Kurira i dodaje:
- Napadač ili više njih, iz zasede su prišli Lopičiću. Istražitelji znaju da je ispaljeno devet metaka jer je nađeno devet čaura, a od devet metaka pet je pogodilo Lopičića.
Nakon ove likvidacije je u Crnoj Gori bilo opsadno stanje danima, a svi su verovali da je žrtva rata koji je počeo 2014. u decembru, kada se raspao do tada ''jedinstveni kotorski klan''.
Prva žrtva rata kavačkog i škaljarskog klana je Cetinjanin Goran Radoman koji je ubijen u februaru 2015. godine u garaži na Novom Beogradu. Ubistvo Lopčičića je bilo drugo, a rat zaraćenih strana dosad je odneo više od 70 života.
- U istrazi ubistva Ivana L opičića učestvovala je i srpska policija, koja je radila na upoređivanju nekoliko DNK tragova otkrivenih na mestu zločina, ali ti tragovi nisu doveli do izvršioca zločina. Iako se u početku verovalo da je on kao pripadnik škaljarskog klana nastradao od strane kavačkog klana, nekoliko godina kasnije otvorila se i mogućnost da je ubistvo Ivana Lopičića izvršeno unutar škaljarskog klana. Ta mogućnost otvara i varijantu da je njegov rođak Savo Lopićić na stranu kavčana i prešao upravo u ime osvete za ubijenog rođaka - objasnio je ranije izvor pomenutih medija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Protiv Radoja Živkovića Žutog, Ratka Živkovića Zeme, Milana Vujotića i Zdravka Perunovića, pripadnika ''kavačkog klana'', veće Višeg suda u Podgorici potvrdilo je optužnicu za osnivanje kriminalne organizacije i ubistvo Ljubomira Lainovića, takođe člana ''kavačkog klana''.
Kako nezvanično saznajemo, nasilnik Miša Bačulov izlazi na slobodu jer mu je Apelacioni sud, tačnije veće u kojem sedi sudija blokader Miodrag Majić, ukinulo pritvor iako se tereti za teško krivično delo i postoji opasnost da će ga ponoviti.
Vujo Ilić sa Instituta za filozofiju i društvenu teoriju gostovao je na opozicionoj televiziji N1 i potvrdio reči predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna godina biti najbolja u istoriji naše države.
Advokat Nikole Selakovića, Vladimir Đukanović, oglasio se na svom Iks nalogu i obratio drugim advokatima koji komentarišu i mešaju se u slučajeve u kojima nisu angažovani da to ne rade!
Kako nezvanično saznajemo, nasilnik Miša Bačulov izlazi na slobodu jer mu je Apelacioni sud, tačnije veće u kojem sedi sudija blokader Miodrag Majić, ukinulo pritvor iako se tereti za teško krivično delo i postoji opasnost da će ga ponoviti.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je da država preduzima preventivne mere za očuvanje stabilnog snabdevanja naftnim derivatima, dok ruski većinski vlasnici NIS-a vode pregovore o prodaji kako bi se rešio problem sankcija.
Građani Srbije imaju još samo dva dana da pripreme dokumentaciju za legalizaciju nelegalnih objekata i pre svega, da se prijave na platformu Agencije za prostorno planiranje i urbanizam RGZ-a.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je danas sa predstavnicima Knez Petrola, Petrola, Naftahema, KB Eurorenta, odnosno malih privatnih benzinskih stanica o snabdevanju tržišta naftnim derivatima u uslovima sankcija Naftnoj industriji Srbije.
Američki OFAC uveo je sankcije venecuelanskoj influenserki i bivšoj glumici Himeni Romini Arai Navaro - „Rositi“, koju Vašington optužuje da finansijski pomaže ozloglašenu bandu Tren de Aragva.
Ruski TV kanal Raša tudej zvanično je danas počeo sa emitovanjem programa za Indiju, a ceremoniji u Nju Delhiju prisustvovali su ruski predsednik Vladimir Putin i glavna urednica Raša tudej Margarita Simonjan.
Francuska ratna mornarica pucala je na više dronova koji su se pojavili iznad visokosigurnosnog vojnog kompleksa u Bretanji u kome se čuvaju nuklearne podmornice
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Dramatična reakcija jednog psa nakon što čuje svoje ime tokom ključne scene u popularnoj seriji "Stranger Things" nasmejala je milione korisnika TikToka.
Netfliks je izašao kao pobednik u trci za preuzimanje Warner Bros. i HBO, objavivši dogovor koji bi mogao da ujedini dve velike striming sile sa jednim od najvažnijih studija u filmskoj i TV industriji. Ako se dogovor postigne, to bi značajno promenilo izgled Holivuda u trenutku kada je zabavna industrija već uzdrmana.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar