Luki Bojović na sudu pokazane fotografije: Evo šta je rekao za pola sata u prepunoj sudnici (FOTO/VIDEO)
Podeli vest
U Višem sudu u Beogradu danas je Luka Bojović rekao da se ne pridružuje krivičnom gonjenju četvorice optuženih za planiranje njegovog ubistva i da ne ističe imovinsko pravni zahtev.
Sudija je danas Luki Bojoviću predočila nekoliko fotografija sa telefona optuženog Nikole Pavlovića, na kojima se vidi crni automobil marke “audi A8” i jedan muškarac.
Luka Bojović (52) došao je danas u Viši sud u Beogradu, gde je pozvan da svedoči na suđenju grupi koja je planirala njegovu likvidaciju u Beogradu. Ubrzo zatim, on je, kako Informer saznaje, napustio Palatu pravde.
Luka Bojović došao je danas u Viši sud u Beogradu, gde je pozvan da svedoči na suđenju grupi koja je planirala njegovu likvidaciju u Beogradu.
04.07.2025
10:23
Luka Bojović je za automobil rekao da liči na njegov, ali da ne može sa sigurnošću da kaže da li je to njegov automobil, dok muškarca sa fotografija nije prepoznao.
On je naveo da koristi dva blindirana automobila marke “audi A8”.
Za dve fotografije Bojović je potvrdio da je automobil slikan u njegovoj ulici malo ispred njegove zgrade, piše Tanjug.
Luka Bojović (52), ime od kojeg strepi srpsko podzemlje, od povratka iz Španije u kojoj je odlužio desetogodišnju kaznu zatvora, viđen je samo na beogradskom groblju, a njegovo kretanje znaju samo njemu bliske osobe.
03.07.2025
20:42
Podsetimo, za pripremu Bojovićevog ubistva sudi se Nikoli Pavloviću, Milanu Iliću, Filipu Karaveliću, Saši Kuzmanoviću i Bogdanu Pantoviću.
Foto: MUP Srbije/tanjug
Svi optuženi su na početku ovog postupka negirali krivicu, dok je Pavlović ipak priznao da je nosio pištolj, za koji nije imao dozvolu.
Međutim, svi su negirali navode optužnice, kojima im je na teret stavljeno da su planirali Bojovićevo ubistvo u centru Beograda.
Pavlović i Kuzmanović terete se i za krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija, a Ilić za krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Kako je ranije saopštilo Više javno tužilaštvo u Beogradu, postoji opravdana sumnja da su ovi osumnjičeni od početka februara do 10. maja 2024. godine zajedno, sa umišljajem, nabavljali sredstva za ubistvo Bojovića, dogovarali se, planirali i organizovali njegovo izvršenje.
Karavelić je, kako se sumnja, okupio ostale osumnjičene i dodelio im tačno određene zadatke u cilju izvršenja krivičnog dela, sa kojima su se svi osumnjičeni složili.
U tom cilju iznajmili su tri "štek stana" na Vračaru, zatim vozilo u rentakar agenciji, opservirali su lokaciju na kojoj je planirano izvršenje krivičnog dela, a Ilić je bio zadužen da prodajom opojne droge kokain pribavi novčana sredstva potrebna za pripremu i organizovanje krivičnog dela.
Foto: Hapšenje optuženih na Vračaru / Printsceen
Nabavili su pištolj marke "Walther Creed" sa izbrušenim serijskim brojem, pa su u Velikom selu, u njivama iza Dunava, 3. maja 2024. godine vršili isprobavanje pomenutog pištolja namenjenog za izvršenje krivičnog dela teško ubistvo.
Osumnjičeni su sprečeni u izvršenju pripremanog krivičnog dela od strane policijskih službenika 10. maja 2024. godiine.
Kod Pavlovića, čiji je zadatak bio da liši života Bojovića, prilikom hapšenja je pronađen pištolj marke "Walther Creed" sa izbrušenim serijskim brojem, namenjen izvršenju krivičnog dela.
U ležištu pištolja se nalazio jedan metak, dok se u okviru nalazilo još 13 komada metaka. U garaži koja se nalazi u dvorištu porodične kuće Ilića pronađeno je 73,26 grama opojne droge kokain, koju je držao neovlašćeno radi prodaje, kao i vagica za precizno merenje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Luka Bojović (52) došao je danas u Viši sud u Beogradu, gde je pozvan da svedoči na suđenju grupi koja je planirala njegovu likvidaciju u Beogradu. Ubrzo zatim, on je, kako Informer saznaje, napustio Palatu pravde.
Izrael je pristao na prekid vatre između Sjedinjenih Američkih Država i Irana, preneo je Si-En-En, ali se situacija na terenu i dalje ne smiruje, pošto Izrael i Iran upravo razmenjuju udare, dok protivvazdušna odbrana deluje iznad Jerusalima.
Na društvenoj mreži Iks, jedan od gledalaca Informer televizije podelio je isečak večerašnjeg izveštavanja našeg reportera Vladimira Savića koji se nalazio ispred tajkunske televizije N1, zbog protesta zaposlenih, a koji je tom prilikom sreo propalog političara Srđana Milivojevića.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom prvog Kolegijuma naše televizije komentarisao situaciju u tajkunskim medijima, gde je nastala prava histerija među zaposlenima zbog dolaska novih vlasnika i direktora Junajted medije, a potom je izneo ponudu za dugogodišnju voditeljku N1 Natašu Miljlović.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
U Nemačkoj tokom Vaskrsa, mir i odmor građana strogo su zaštićeni, pa i naizgled bezazlene stvari, poput pravljenja buke, mogu se kazniti i do 50.000 evra.
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) je u jučerašnjem izveštaju istakla da približno 20 odsto slučajeva tuberkuloze u Evropi ostaje nedijagnostikovano ili neprijavljeno, dok je i u Srbiji zabeležen rast.
Ministar odbrane Bratislav Gašić najavio je da bi ponovno uvođenje obaveznog vojnog roka u Srbiji moglo da počne krajem ove ili početkom naredne godine, uz trajanje služenja od 75 dana.
Velika Britanija je naredila hitnu evakuaciju vojnog osoblja iz Iraka, dok Francuski predsednik Emanuel Makron sazvao je za sutra ujutru hitnu sednicu Saveta za nacionalnu odbranu kako bi se razmotrila eskalacija krize u Persijskom zalivu.
Sjedinjene Države su trenutno usred žestokih pregovora o Iranu, dok se ultimatum Teheranu približava datumu isteka, izjavio je američki predsednik Donald Tramp, a prenose mediji.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Stručnjaci objašnjavaju zbog čega nije dobra ideja uklanjati sede vlasi čupanjem, koje posledice to može imati i kako je bolje reagovati kada ih uočite.
Datum 15. april označava trenutak kada novac stiže za Bikove, Škorpije i Jarčeve baš onda kada je najpotrebniji, pomažući da se zatvore dugovi i reše porodične brige.
Tiramisu spada u one poslastice koje su uvek aktuelne, lagan je, kremast i izuzetno ukusan. Odličan je izbor i za svečane prilike, ali i za trenutke kada želite da sebi i bližnjima priuštite nešto posebno.
Mobilni telefon često ostaje prazan u ključnim trenucima, ostavljajući nas da čekamo pored utičnice, ali postoji pet saveta koji mogu da ubrzaju proces punjenja.
Rijaliti učesnice Maja Marinković i Stanija Dobrojević ušle su u žestok sukob, kada je Stanija zbog uvreda poručila Maji da će njenog oca Takija Marinkovića strpati u zatvor.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar