Ima više života od mačke - Njega su sinoć pokušali da ubiju? Najnoviji detalji pucnjave na Novom Beogradu (FOTO/VIDEO)
Podeli vest
Nepoznati napadač ispalio je više metaka u automobil kojim je, navodno upravljao Nenad Alajbegović Alibeg (44), bivši vođa navijača Partizana, a koga su deseti put pokušali da likvidiraju. Alibeg po svemu sudeći ima više života od mačke, kako se inače u narodu veruje.
Podsetimo, sinoć oko 20.10 sati u Ulici Narodnih heroјa na Novom Beogradu, nepoznata osoba ispalila јe više proјektila u pravcu automobila kojim je kako se sumnja upravljao Alibeg.
U Ulici Narodnih heroja na Novom Beogradu večeras oko 20.10 časova, nepoznata osoba ispalila je više projektila u pravcu muškarca (44) koji se nalazio u automobilu.
U Ulici Narodnih heroјa na Novom Beogradu večeras oko 20.10 časova, nepoznata osoba ispalila јe više proјektila u pravcu četrdesetčetvorogodišnjeg muškarca koјi se nalazio u automobilu, na mestu vozača, saopštio je večeras MUP.
08.07.2025
22:19
Bivši vođa navijača Partizana i ovog puta je izbegao smrt.Ovo je deseti put da neko pokušava da likvidira Alibega, od devedesetih godina do danas.
Večeras se na Novom Beogradu dogodila pucnjava, a prema nezvaničnim saznanjima ispaljeno je najverovatnije 4 ili 5 metaka, dok su na licu mesta navodno pronađeno 2 čaure.
Nekadašnji vođa navijačke grupe “Zabranjeni” Nenad Alajbegović Alibeg (39) teško je ranjen 21. juna na Novom Beogradu, a na društvenim mrežama sad se pojavio navodni snimak sačekuše koji su zabeležile nadzorne kamere ispred zgrade
- Neko je počeo da puca ka njemu. Ispalio je više metaka, dva su ga pogodila. Alibeg je tada video osobu koja je pucala na njega, ali nije mogao da ga prepozna - rekao je pre pet godina izvor Informera upoznat sa slučajem.
Nakon operacija i opravka Alibeg je isproičao da je video osobu u crnom i sa kačketom.
- Nakon pucnjave je pobegao. Imao sam jake bolove i obilno sam krvario. Uprkos svemu tome izašao sam na ulicu i zaustavio prvi autobus javnog prevoza. Vozač je stao otvorio prednja vrata, zbunjeno. Kako i ne bi kada sam bio krvav. Držao sam se za grudi. Zamolio sam ga da mi zaustavi prvi taksi koji naiđe kako bi me prevezao u bolnicu - ispričao je pre pet godina Alibeg.
Foto: Na Alibega je pucano pre pet godina, kada je bio teško ranjen/ Informer
Prema njegovim rečima ništa manje zbunjen nije bio ni taksista kojeg je molio da ga što pre preveze u Urgentni centar.
Alibeg je tada rekao da nije dobijao pretnje i da ne zna ko bi mogao da bude napadač.
Ovaj napad je snimila kamera koja je na ulazu u zgradu.
Na snimku se vid kako pokušava da izbegne kišu metaka.
- Napadi na Alibega počeli su devedestih, kada je, prema njegovoj izjavi, pucano najmanje tri puta. A od 2010. godine do danas sedam puta. Dosad niko nije odgovarao za sve ove napade - objasnio je naš sagovornik.
Podsetimo, i to da je Alibeg svojevremeno demantovao da ima na desetine krivičnih dela.
Objasnio je da je kao maloletnik imao četiri krivična i kasnije, do 2010. godine još četiri. Bio je i u zatvoru dve godine zbog razbojništva. Međutim, kako je sam tvrdio od 2010. godine potpuno se smirio.
- Živim od prihoda koji svakog meseca dobijam na račun iz Engleske, gde imam građevinsku firmu. U te uplate država može u svakom trenutku da ima uvid. Nadam da će se napokon otkriti ko je hteo da me ubije. Napad iz juna nije rešen. Tada je takođe nepoznati napadač pucao na mene ispred zgrade u kojoj živim - rekao je tada Alibeg koji je nekda bio vođa navijačke grupe "Zabranjeni".
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova uhapsili su M. R. (28) i S. S. (26) zbog postojanja sumnje da su kao članovi kriminalne grupe učestvovali u pokušaju likvidacije četrdesetogodišnjeg muškarca pre sedam dana u Novom Beogradu.
Bivši vođa navijača Partizana Nenad Alajbegović zvani Alajbeg ranjen je noćas oko 23.30 u ulici Narodnih heroja na Novom Beogradu. On je zadobio prostrelnu ranu noge i prevezen je u Urgentni centar. Svestan i komunikativan prevezen je u Urgentni centar gde su mu kostatovane lake telesne povrede.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Ulici Narodnih heroja na Novom Beogradu večeras oko 20.10 časova, nepoznata osoba ispalila je više projektila u pravcu muškarca (44) koji se nalazio u automobilu.
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Antisrpski mediji jedva su dočekali novu akciju u režiji blokadera zgubidana i to tik pred kraj godine, kada se ljudi spremaju za praznike i porodične aktivnosti. Međutim, da je ludilo u njihovim redovima sve veće, govori i činjenica da planiraju skupljanje potpisa za raspisivanje izbora, koje je predsednik Aleksandar Vučić već najavio.
Pravni tim Saveta za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost, nakon analize javno dostupnih podataka, zaključuje da Javno tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK), pod rukovodstvom Mladena Nenadića i Zagorke Dolovac, nezakonito i politički proganja ministra Nikolu Selakovića i to na osnovu naloga Marinike Tepić, opozicione narodne poslanice.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević ocenio je da je sramna presuda koja je izrečena Andrijani Nešić urednici portala "Novosti".
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Međunarodni monetarni fond (MMF) je poručio da svaka odluka o zamrznutim ruskim sredstvima mora striktno poštovati međunarodne i domaće propise i da ne sme ugroziti stabilnost globalnog finansijskog sistema, izjavila je portparolka Fonda Džuli Kozak na redovnom brifingu.
Poslanici belgijskog parlamenta uz ovacije su ispratili govor premijera Barta de Vevera, koji je jasno poručio da odbija zahtev Evropske komisije da se zamrznuta ruska imovina prebaci pod nadležnost EK, prenosi televizijski kanal VRT.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu objavio je u četvrtak oštar video na engleskom jeziku u kojem je optužio državno tužilaštvo da vodi „političko suđenje“ čiji je cilj njegovo uklanjanje sa funkcije.
Stejt department Sjedinjenih Američkih Država izdao je hitno upozorenje svim američkim državljanima i stalnim rezidentima da odmah napuste Venecuelu i da se ne vraćaju u tu zemlju zbog visokog bezbednosnog rizika.
Irska ratna mornarica otkrila je oko pet dronova koji su leteli u blizini rute aviona ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog prilikom njegovog dolaska u Irsku u ponedeljak, preneli su lokalni mediji.
Glumica Dušica Žegarac ispričala je jednom prilikom da je ulogu u filmu "Deveti krug" (1960) dobila sasvim slučajno kada joj je jedan čovek prišao u Pionirskom parku i ponudio da glumi u pomenutom ostvarenju.
Glumac Kijanu Rivs, koji u filmu "Matriks" tumači glavnog junaka Nea, potvrdio da je spreman da ponovo obuče crni mantil i snimi nastavak popularne sage.
Evropska radiodifuzna unija (EBU) potvrdila je učešće Izraela na Evroviziji 2026. nakon čega su usledile burne reakcije širom Evrope i prve zvanične najave bojkota.
Doktor Rašid Ahmed objasnio je da urođene mane srca nisu rezervisane samo za detinjstvo, mnogi odrasli godinama žive s njima nesvesno, jer simptomi često izostaju do kasnijeg životnog doba.
Veliki kvar u radu Cloudflare-a ponovo je izazvao ozbiljne probleme na internetu, ostavljajući ogroman broj korisnika bez pristupa omiljenim sajtovima i aplikacijama širom sveta.
Frizerka na TikToku otkrila je neverovatno jednostavan postupak koji, kako tvrde mnogi, čini kosu lepšom, mekšom i znatno manje masnom, a oduzima manje od 10 sekundi.
Džej Ramadanovski preminuo je pre pet godina, a violinista Željko Stefanović Paganini često posećuje pevačev grob i svira za dušu legendarnog Dorćolca.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar