Državljanin Srbije (41) uhapšen je u jednom kafiću u centru Zagreba po međunarodnoj poternici koju je raspisao Interpol Beograd.
Prema dostupnim informacijama, muškarac je uhapšen zbog krivičnog dela neovlašćena proizvodnja i trgovina drogom.
- Tokom ciljanog prikupljanja informacija policijski službenici došli su do saznanja da se na širem zagrebačkom području nalazi ovaj državljanin Srbije. U četvrtak 10. jula, u popodnevnim satima, tokom provere njegovog identiteta u ugostiteljskom objektu na području Sesveta, Srbin (41) je policijskim službenicima čim su mu prišli sam predao 10 paketića sa ukupno 8,6 grama kokaina. On je uhapšen i priveden u službene prostorije policije i pokrenuta je istraga - saopšteno je iz zagrebačke policije.
Osim što je kod njega pronađena droga, državljanin Srbije imao je kod sebe i falsifikovana dokumenta.
- Policija je tokom kriminalističke obrade pretresla i stan koji je koristio na području Sesveta i u njemu je pronađeno još 12,34 grama kokaina, spakovanog u dva paketića, tableta droge MDMA, digitalna vaga, gasni pištolj i 22 metka različitog kalibra - navode iz zagrebačke policije.
Lažna dokumenta
U stanu su, takođe, pronađena dokumenta Slovačke i to lična karta i vozačka dozvola na kojoj su fotografije ovog Srbina, ali lažno ime, kao i pasoš Češke na kojoj je fotografija druge muške osobe.
- Lažne dokumente je, sumnja se, koristio s ciljem prikrivanja svog identiteta odnosno lažnog predstavljanja. Osumnjičeni muškarac je odveden u Županijski sud u Zagrebu radi pokretanja ekstradicijskog postupka i izručenja Republici Srbiji - prenose hrvatski mediji.
Protiv osumnjičenog će biti podneta krivična prijava nadležnom tužilaštvu za trgovinu drogom i falsifikovanje isprava, kao i prekršajna prijava zbog posedovanja gasnog pištoljađ, prenosi Blic.
Na graničnom prelazu Evzoni, jutros je uhapšen državljanin Srbije (33). On je optužen za krađu 1,25 miliona evra iz prostorija nemačke kompanije sa sedištem u Štutgartu.
Snažan udarac međunarodnoj trgovini narkoticima zadala je bečka policija prilikom zaplene 300 kilograma droge. Među uhapšenima su Srbin (46) i trojica državljanina Bosne i Hercegovine.
U Crnoj Gori je danas uhapšen državljanin Srbije N.U. (51) na osnovu međunarodne poternice Interpola, koga potražuje Nemačka zbog ubistva iz nehata i opasne telesne povrede, saopštila je crnogorska policija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na graničnom prelazu Evzoni, jutros je uhapšen državljanin Srbije (33). On je optužen za krađu 1,25 miliona evra iz prostorija nemačke kompanije sa sedištem u Štutgartu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je 28. juna, u nedelju rano ujutru, prisustvovao potpisivanju ugovora o donaciji za završetak radova na Hramu Svetog Save u Beogradu i tom prilikom istakao kako se "na Vidovdan sve vidi" - i upravo je tako i bilo.
Predsednik SAD Donald Tramp sve je frustriraniji predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, dok Ukrajina dubokim udarima po ruskim rafinerijama, Krimu i energetskoj infrastrukturi pokušava da pokaže da Moskva više ne može da vodi rat bez posledica po sopstvenu pozadinu
Blokaderski profesor Čedomir Čupić govorio je zablokadersku televiziju N1 o političkim prilikama u Srbiji, pri čemu se osvrnuo na državne simbole, obeležavanje Vidovdana i pitanje ograničavanja mandata nosilaca najviših državnih funkcija.
Više od 100 ljudi koji su nedavno deportovani iz Sjedinjenih Američkih Država i smešteni u hotelu u Venecueli vode se kao nestali nakon zemljotresa koji su pogodili tu zemlju, preneo je danas AP.
Putnički avion kompanije DžetBlu ervejz prijavio je danas da je udario u dron dok se pripremao za sletanje na Međunarodni aerodrom Džon F. Kenedi u Njujorku, saopštila je američka Federalna uprava za vazduhoplovstvo (FAA).
Predsednik SAD Donald Tramp sve je frustriraniji predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, dok Ukrajina dubokim udarima po ruskim rafinerijama, Krimu i energetskoj infrastrukturi pokušava da pokaže da Moskva više ne može da vodi rat bez posledica po sopstvenu pozadinu
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev upozorio je da bi raskid odnosa Jermenije sa Moskvom imao teške posledice po obične građane Jermenije, dok Evropsku uniju, kako tvrdi, za to uopšte nije briga.
Crteži na zidovima česta su pojava u domovima sa malom decom, ali pre nego što posegnete za četkom i farbom, isprobajte jednostavan trik sa lakom za kosu koji mnogi roditelji hvale.
Visoke temperature ne znače da morate da birate između udobnosti i dobrog stila, uz lagane materijale, prozračne krojeve i nekoliko pažljivo odabranih detalja možete izgledati elegantno čak i tokom najvećih vrućina.
Muškarci često greše kada su u pitanju erogene zone kod žena, pa zaboravljaju da su ušne školjke i vrat mnogo veći okidač za strast od bilo čega drugog.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.