Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

09.08.2025

17:53

Ujak dvojice mladića zavisnik, maltretirao im majku i baku? Detalji brutalnog nasilja u Zemunu

MUP Srbije

Vesti

Ujak dvojice mladića zavisnik, maltretirao im majku i baku? Detalji brutalnog nasilja u Zemunu

Podeli vest

U Trećem osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je M. G. (37), koji se tereti da se sa svojim bratom N. G. (39) u petak krvnički pretukao rođaka u Zemunu.

Naime, braća se terete da su 8. avgusta naneli teške telesne povrede Z. B. (61). Prema nezvaničnim saznanjima, svemu je prethodila svađa, a braća se sumnjiče da su Z. B. udarali rukama, nogama, ali i šipkom, zadajući mu teške povrede po glavi i telu.

- Osumnjičeni je ispričao da sa ujakom već duže imaju problem, rekao je da je ujak zavisnik koji često dolazi kod majke i bake M. G. i traži novac, lekove, cigarete… Takođe, M. G. je ispričao da oni godinama izdržavaju ujaka jer je navodno socijalni slučaj, dok on sa druge strane ume da bude vrlo agresivan, čak je, prema tvrdnjama M. G, njegovu majku je hvatao za vrat, a baku gurao - otkriva izvor medija.

Vređao im majku i baku

U njihovu kuću je ponovo došao 7. avgusta i opet vređao majku i baku M. G, što je njega, kako je ispričao, naljutio i sutradan je otišao kod ujaka u stan.

- M. G. je rekao da je zatekao otvorena vrata ujakovog stana, a kada je ušao unutra, ovaj ga je odmah napao metalnom šipkom koju mu je M. G. oteo i njom mu uzvratio. Nekoliko minuta je trajao fizički obračun, a onda je M. G. otišao, da bi se nekoliko sati kasnije vratio da proveri kako je. Nije ga zatekao u stanu - kaže izvor.

M. G. je uhapšen nedugo nakon izvršenja krivičnog dela, dok je za N. G. raspisana potraga, prenosi Republika.

- Iznoseći svoju odbranu okrivljeni M. G. je priznao izvršenje krivičnog dela, a imajući u vidu postojanje okolnosti koje ukazuju da će boravkom na slobodi ometati krivični postupak uticanjem na oštećenog i na saučesnika, Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu je podnelo predlog Trećem osnovnom sudu u Beogradu da prema okrivljenom odredi pritvor u trajanju do 30 dana - navodi se u saopštenju tužilaštva.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Tenzije! U Crnoj Gori bi sa vlasti da oteraju sve koji se ne plaše da kažu da su prvo Srbi, pa onda sve ostalo
Politika

Tenzije! U Crnoj Gori bi sa vlasti da oteraju sve koji se ne plaše da kažu da su prvo Srbi, pa onda sve ostalo

Nakon što je krajem prošle godine, tokom protesta u Botunu u Crnoj Gori, priveden Milan Knežević, predsednik DNP i dosledni borac za prava Srba u Crnoj Gori, usledio je novi udarac na Srbe u Crnoj Gori nakon što je gradonačelnik Podgorice Saša Mujović pokrenuo disciplinski postupak i doneo rešenje o suspenziji lidera Slobodne Crne Gore i rukovodioca gradske Službe za građane Vladislava Dajkovića, još jednog borca za prava Srba, a sve zbog pružanja podrške građanima na prostestu u Botunu!

12.01.2026

21:39

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Serija "Adolescencija" dobija nastavak
Showbiz

Serija "Adolescencija" dobija nastavak

Stiven Grejem, jedan od autora hvaljene Netfliksove serije "Adolescencija" ("Adolescence"), potvrdio je da je nastavak serije u razmatranju, iako je projekat prvobitno zamišljen kao mini-serija.

12.01.2026

15:22

Magazin

Džet set