• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

15.08.2025

14:59

Ponovo ispitana majka Danke Ilić!  Završena rekonstrukcija nestanka devojčice... Da li je ubijena ili?

Informer/društvene mreže

Vesti

Ponovo ispitana majka Danke Ilić! Završena rekonstrukcija nestanka devojčice... Da li je ubijena ili?

Podeli vest

Zapisnici sa rekonstrukcije događaja u vezi sa nestankom dvogodišnje Danke Ilić iz Banjskog Polja su finalizovani i dostavljeni svim stranama uključenim u postupak, uključujući i veštake radi dopune prethodnog veštačenja.

Ukoliko ne bude primedbi na sadržaj zapisnika, tužilaštvo planira da dopunjenu optužnicu protiv Dejana Dragijevića i Srđana Jankovića prosledi Višem sudu u Negotinu na potvrđivanje.

Rekonstrukcija, koja je deo dodatne istrage naložene od strane Apelacionog suda u Nišu, sprovedena je 15. juna. U tom postupku ponovo je saslušana i majka devojčice, Ivana Ilić.

Foto: Informer

Ivana Ilić

Podsetimo, Danka Ilić nestala je 26. marta 2024. godine u Banjskom polju kod Bora. Za njeno ubistvo su optuženi Dejan Dragijević iz sela Zlot i Srđan Janković iz Luke, radnici vodovoda iz Bora.

Oni se terete da su je prvo udarili kolima, a potom je udavili. Obojica negiraju izvršenje krivičnog dela, iako su u istrazi priznali zločin, pa onda kazali da su sve rekli pod pritiskom.

Foto: facebook.com

Danka Ilić

Pošto telo do danas nije pronađeno, tužilaštvo veruje da je premešteno na nepoznatu lokaciju, a za pomaganje u tome osumnjičen je i Radoslav Dragijević, otac Dejana Dragijevića.

Apelacioni sud u Nišu ukinuo je optužnicu i naložio dopunu istrage, uključujući i potpunu rekonstrukciju događaja od 26. marta 2024. Rekonstrukcija je sprovedena 15. juna u Banjskom Polju, uz prisustvo okrivljenih Jankovića i Dragijevića, Radoslava Dragijevića, Dankine majke Ivane i oca Miloša, kao i veštaka, tužioca i policije, prenosi Zamedia.

- U rekonstrukciji je učestvovalo na desetine ljudi, počev od osumnjičenih, majke, svedoka, advokata, policije, forezničara, tužioca... Rekonstrukcija je trajala nešto više od osam sati. Apsolutno smo ''preslikali'' taj dan, a onda su se u Beogradu, Novom Sadu i u Zaječaru radile obrade podataka. Svi koji su se našli pred Višim javnim tužilaštvom u ovom predmetu prethodnih godinu i više dana, na rekonstrukciji su dali identične izjave, a osumnjičeni su negirali zločin. Zaječarsko tužilaštvo naložilo je rekonstrukciju jer je Apelacioni sud u Nišu to zahtevao - podsetio je izvor iz Višeg javnog tužilaštva u Zaječaru.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

E naša Srbijo, sin bombaša juri fotelju! Skandal trese Majdanpek
Politika

E naša Srbijo, sin bombaša juri fotelju! Skandal trese Majdanpek

Dok se javnost još seća šokantnog incidenta koji je 2019. godine uzdrmao ceo kraj, ime porodice Milutina Miloševića „Kašikare” ponovo je u centru pažnje i to zbog ambicija njegovog sina Novaka Miloševića koji se nalazi na blokaderskoj izbornoj listi "Nu dau" u Majdanpeku!

25.03.2026

23:20

TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije
Live TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije

Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.

23.03.2026

18:29

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set