• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

28.08.2025

10:17

"Branislav se okrenuo prema meni i počeo da se grči": Jezivo svedočenje supruge likvidiranog vođe navijača Partizana

Privatna arhiva

Vesti

"Branislav se okrenuo prema meni i počeo da se grči": Jezivo svedočenje supruge likvidiranog vođe navijača Partizana

Podeli vest

U Višem sudu u Beogradu nastavljeno je suđenje trojici optuženih za teško ubistvo Branislava Penčića, bivšeg vođe jedne od navijačkih grupa FK Partizan, koji je likvidiran 19. marta 2022.

Suđenje je obeležilo emotivno svedočenje njegove vanbračne supruge Ane Dimitrijević, koja je bila prisutna u trenutku ubistva.

"Branislav se okrenuo ka meni i počeo da grči..."

Ana Dimitrijević je ispričala kako su tog dana džipom stigli iz Beograda u Obrenovac i parkirali se u blizini zgrade gde su živeli. U blizini je već bio parkiran njihov automobil "Klio", pa su se prebacivali iz vozila u vozilo.

 - To je neuređen parking. Nismo se tu slučajno parkirali, već zato što smo ranije tog dana oko 11 časova tu ostavili 'klia', pa smo došli na taj parking da ostavimo džipa, a dalje po Obrenovcu da idemo 'kliom' - kazala je supruga i dodala:

 - Branislav je poneo sve stvari iz džipa, a ja sam uzela samo ranac i jaknu. Napravili smo nekoliko koraka ka 'kliu', koji je bio udaljen desetak metara i tada sam čula pucnjavu - navela je svedokinja.

 - Prvo sam čula jedan pucanj, a zatim posle kratke pauze još nekoliko. Branislav se okrenuo ka meni i počeo da grči, pa sam shvatila da je pogođen. Nisam se okretala oko sebe da vidim šta se desilo, već sam mu prišla, jer je pao. Dozivala sam ga i onda pozvala Hitnu pomoćispričala je.

Dodala je da je pokušala da mu pomogne na licu mesta.

 - Pokušala sam da mu zaustavim krvarenje, podigla mu majicu i videla rupu u sredini grudne kosti, ka ulevo, koja nije mnogo krvarila. Dozivala sam da mi neko pomogne, ali niko nije došao. Branislav je bio pretežak da bih mogla da ga okrenem ili podignem i prevezem do bolnice - kazala je Ana Dimitrijević.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Vučević poručio: Istina o Pogromu ne sme biti zaboravljena!
Politika

Vučević poručio: Istina o Pogromu ne sme biti zaboravljena!

Izaslanik predsednika Republike i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević ocenio je večeras da Pogrom nad Srbima u AP KiM koji se dogodio na današnji dan 2004. godine bio slom međunarodnog prava i dodao da je nemoguće graditi trajni mir među narodima na temeljima očigledne nepravde.

17.03.2026

21:49 >> 21:53

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Preminuo patrijarh Ilija II
Društvo

Preminuo patrijarh Ilija II

Katolikos-patrijarh cele Gruzije Ilija II preminuo je u klinici u Tbilisiju u 93. godini, saopštio je čuvar patrijaršijskog trona Gruzijske pravoslavne crkve, mitropolit Šio.

17.03.2026

21:30

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set