Srbin na čelu klana u Ekvadoru: Jezdimir komandovao iz ćelije, njegovi saradnici pali zbog 9,3 tone kokaina (FOTO)
Podeli vest
Srpski narko-bos Srđan Jezdimir, koji se nalazi u zatvoru u Ekvadoru gde čeka suđenje zbog optužbi da je trgovao ljudima i prao novac, označen je kao šef kriminalne organizacije kojom je komandovao iz ćelije.
Srpski narko-bos Srđan Jezdimir koji je uhapšen u Ekvadoru u velikoj akciji pod nazivom "Evro 2024" zbog sumnje da je od 2020. do 2023. oprao 4,3 miliona dolara zarađenih trgovinom drogom izveden je pred sud pošto mu je juče održano pripremno ročište pred suđenje.
Srpski državljanin, Srđan Jezdimir, označen kao jedan od najvećih narko - bosova, uhapšen je u Ekvadoru zbog sumnje da je oprao 4,3 miliona dolara!
25.11.2024
09:19
Prema pisanju medija iz Ekvadora, Srđan Jezdimira sa još jedanaest Ekvadoraca povezani su sa optužbama za organizovani kriminal. Jedanaestoro njih je uhapšeno rano juče ujutru nakon što su identifikovani kao članovi međunarodne mreže za trgovinu drogom.
Bivši sudija Kristijan Rohu Iguala, koji je narko-bosu iz Srbije Srđanu Jezdimiru smanjio zatvorsku kaznu za sedam godina, osuđenje u Ekvadoru na tri godine zatvora i veću novčanu kaznu.
Sinoćnja akcija u Ekvadoru, podržana od strane Evropola, rezultirala je zaplenom više od 9,3 tone kokaina i 26 hapšenja u nekoliko zemalja, potvrđujući efikasnu borbu protiv kriminalnih mreža koje krijumčare drogu iz Južne Amerike u Evropu, navodi se na sajtu Evropola.
04.09.2025
19:13
Srđan Jezdimir
Srbin na čelu klana
- Srđan Jezdimir, poznat po nadimcima "Brate" i "Srpski Eskobar", označen je kao vođa klana koji švercuje kokain. Naime, Jezdimir poseduje dvojno državljanstvo, srpsko i ekvadorsko - navode mediji i dodaju:
- Protiv njega se vodi postupak zbog ilegalne trgovine ljudima i pranja novca. Iako je uhapšen 20. novembra 2024. zajedno sa još dvojicom, nastavio je da deluje iz zatvora Latakunga, odnosno komandovao je kriminalnom grupom iz ćelije. Hapšenje Jezdimira prošle godine smatralo se kao velikim ulovom, ali je on i pored toga svojim kanalima nastavio da rukovodi i komanduje grupom.
Razbijena "hobotnica"
Ovom zaplenom droge i oružja razbijena je velika hobotnica međunarodne kriminalne grupe. Klan je delovao pod paravanom kompanija, ali su instrukcije dobijali iz zatvora.
- Tokom istrage koja je trajala 15 meseci, ukupno je uhapšeno 28 osoba za koje se sumnja da su bili deo međunarodne kriminalne organizacije koju je vodio Srđan Jezdimir. U Ekvadoru je zaplenjeno 4,13 tona kokaina, dok je u Evropi, zahvaljujući međunarodnoj saradnji, zaplenjeno dodatnih 5,22 tone - rekao je ministar unutrašnjih poslova Ekvadora koji je potom dodao:
- Organizacija je koristila različite metode poput slepe kuke, stranih tela, ogledalske strukture i kontaminaciju na otvorenom moru. Glavne destinacije za drogu bile su Grčka, Holandija, Belgija i Italija.
U ekvadorskim medijima se navodi da je grupa delovala od 2020. godine i da su dosad čak 11 puta delovali pod paravanom kompanija koja su radile izvoz, odnosno isporuke proizvoda u inostranstvo. U tim kontejnerima bila je skrivena droga koja je dospevala na evropsko tržište.
- Grupa je izvela osam operacija, odnosno kokainskih tura u Ekvadoru i tri u Evropi. Tokom vanredne zdravstvene situacije koja je izazvana pandemijom korona virusa 2020. godine, međunarodna grupa uspela je da se infiltrira u glavne luke zemlje, stvarajući povoljne uslove za izbegavanje kontrola i transporta kokaina - navodi lokalni mediji.
Istražitelji u Ekvadoru juče ujutru su u Duranu, u naselju San Gabrijel zaplenili 730 paketa kokaina, zatim puške, pištolje, municiju i radio-uređaje za komunikaciju, dok je u Kitu, glavnom gradu Ekvdora, u sektoru Komiteta naroda zaplenjeno 10.000 dolara u gotovini. Policija je upala u jednu zgradu u Zamora Činčipeu gde je našla arsenal oružja, tačnije skladište - navode mediji sa Ekvadora i dodaju da su na još nekoliko lokacija oduzeti luksuzni automobili.
Pale velike zverke
Među uhapšenima je i Deni Vilijam Naula Gonzalez, zvani Olin, ekvadorski državljanin koga policija smatra za visokorangiranog pripadnika međunarodne grupe. Prema istrazi, on je bio odgovoran za finansiranje i isporuku velikih količina kokaina u inostranstvo u saradnji sa organizovanim kriminalnim grupama koje deluju u provinciji Gvajas. Uhapšen je u kući u oblasti Los Seibos, na severu Gvajakila.
Još jedan od uhapšenih je Gilson Havijer Muriljo Laroza, zvani Muro, takođe Ekvadorac i identifikovan kao meta "srednjeg značaja". Prema istrazi, bio je odgovoran za transport droge unutar kriminalne organizacije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srpski narko-bos Srđan Jezdimir koji je uhapšen u Ekvadoru u velikoj akciji pod nazivom "Evro 2024" zbog sumnje da je od 2020. do 2023. oprao 4,3 miliona dolara zarađenih trgovinom drogom izveden je pred sud pošto mu je juče održano pripremno ročište pred suđenje.
Oštra oružana konfrontacija izbila je 3. decembra uveče u blizini Kijeva, kada su se operativci Glavne uprave za obaveštajne poslove Ministarstva odbrane Ukrajine (GUR) sukobili sa pripadnicima regularne ukrajinske vojske.
Vladimir Đukanović, advokat ministra kulture Nikole Selakovića, oglasio se na svom Iks nalogu povodom objave Marinke Tepić u vezi sa slučajem koji se vodi protiv Selakovića.
U obraćanju građanima predsednik Srbije Aelksandar Vučić osvrnuo se i na održane izbore u Mionici, Negotinu i Sečnju i govorio o regularnosti održanih izbora.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je rekao kako akcija legalizacije nelegalnih objekata "Svoj na svome" počinje 8. decembra i veruje da će to rešenje biti povoljno i uspešno za građane.
Početkom decembra Srbi obično nagrnu na kupovinu novogodšinje dekoracije, pa su i ove godine velike gužve, a u nekim prodavnicama verovali ili ne, za jelke se prave i rezervacije.
Iz Narodne banke Srbije rekli su da raspolažu svim potrebnim instrumentima kako bi obezbedili stabilnost i sigurnost domaćeg finansijskog sistema, pa istakli kako neće dozvoliti da on bude ugrožen, zbog aktuelne situacije sa NIS-om.
U Vizbadenu se sinoć odigrao pravi haos kada su četiri pijane devojke, stare između 16 i 24 godine, napale taksistu, opljačkale ga i otele mu automobil nakon svađe oko cene vožnje.
Rusija ne pokazuje nikakve ozbiljne namere da okonča svoj agresivni rat protiv Ukrajine i, pod sadašnjim režimom, nije miroljubiva država, izjavio je danas nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful na plenarnoj sednici Saveta ministara spoljnih poslova OEBS u Beču.
Vreme je da Evropljani prestanu da slepo prate američkog predsednika Donalda Trampa i umesto toga izrade sopstveni mirovni plan za Ukrajinu, izjavio je danas evropski komesar za odbranu Andrijus Kubilijus.
Bivšoj kraljici lepote Triniti Poug, kojoj je titula Mis Donalsonvil oduzeta nakon hapšenja, ove nedelje započelo je suđenje za ubistvo osamnaestomesečnog sina njenog dečka, Romea Anhelesa.
Mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto ušao je u žestoku raspravu sa voditeljkom tokom TV intervjua, braneći stav Budimpešte da se Ukrajina ne treba dodatno naoružavati i da se rat „ne može dobiti na bojnom polju“.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Apple je otkrio da se ogrebotine na Ajfonu 17 Pro mogu efikasno ukloniti pomoću slane vode. Testiranja su pokazala da ova metoda daje bolje rezultate od uobičajenih sredstava za čišćenje.
Glavobolja je jedan od najčešćih zdravstvenih problema savremenog čoveka i mnogima ozbiljno narušava kvalitet života. Iako su epizode često kratkotrajne i bezopasne, veliki broj ljudi se bori sa čestim, intenzivnim ili dugotrajnim oblicima bola.
Princeza Kejt Midlton ne prestaje da iznenađuje javnost i medije, pa je to i uradila tokom zvanične posete nemačkog predsednika pojavivši se sa novom frizurom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar