• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

09.09.2025

17:40

Lopov imao ključ od prostorija firme? Ovo je zgrada u Beogradu iz koje je ukraden sef (FOTO)

Informer

Vesti

Lopov imao ključ od prostorija firme? Ovo je zgrada u Beogradu iz koje je ukraden sef (FOTO)

Podeli vest

Beogradska policija traga za lopovima koji su proteklog vikenda iz kancelarije jedne firme u opštini Palilula izvalili iz zida i ukrali sef u kom je bilo više od 30 miliona dinara i čak 50.000 evra u kešu.

U okviru istrage ove neverovatne pljačke biće provereno i poreklo ukradenog novca, s obzirom na to da direktor obijene firme tvrdi da većina tog keša nije bila njegova.

Sumnjive okolnosti

Kako Informer nezvanično saznaje, pljačka se dogodila u zgradi u Ulici Svetozara Jorovića.

- Radnici firme su u petak zaključali prostorije, a čistačica je ušla tamo u nedelju, kako bi sredila kancelarije. Tada je u kancelariji direktora videla da se desila pljačka, pa je pozvala policiju i poslodavce - kaže nam izvor, i dodaje:

- Obavljen je uviđaj i uzete su izjave zaposlenih i direktora firme. On je tvrdio da novac u dinarima i evrima, ukupne vrednosti oko 300.000 evra, koji je bio u sefu, nije samo njegov već i nekog njegovog poslovnog partnera, koji ga je zamolio da mu pričuva taj keš. Direktor je izjavio i da nema pojma ko su lopovi i kako su to izveli. Tokom uviđaja inspektori su preuzeli snimke sa nadzornih kamera iz zgrade u kojoj se desila pljačka, ali i sa okolnih objekata, pa se veruje da će to pomoći u rasvetljavanju ovog krivičnog dela.

Prema rečima na našeg izvora, interesantno je da su lopovi imali ključeve od ulaznih vrata zgrade.

- Koristili su ili originalni ključ ili su uradili kopiju. Otvorili su ulazna vrata zgrade i vrata u prizemlju. Potom su se popeli na četvrti sprat i obili aluminijumska vrata firme. Otišli su pravo u kancelariju direktora i iz zida izvalili manji sef dimenzija 40x30x20 centimetara, pun para. Zatim su istim putem napustili zgradu, sa sefom u rukama, pri čemu su zaključali vrata u prizemlju zgrade i pobegli - precizira naš izvor.

Sve ove činjenice, kaže naš sagovornik, ukazuju na to da je pljačka tipovana ili da je neko "iznutra" učestvovao u svemu.

- Utvrđeno je da su lopovi koristili rukavice, kako ne bi ostavili otiske, ali su svi tragovi obijanja poslati na veštačenje, kako bi se eventualno otkrio neki biološki trag. Paralelno sa ovom istragom, svakako će inspektori utvrditi i pravo poreklo ukradenog novca - ispričao je naš izvor.

Ćute ili ne znaju

Inače, u zgradi u kojoj se desila pljačka nalaze se i kancelarije preduzeća "Beograd vode" i škole "Ekvilibrio". Niko od zaposlenih iz te zgrade, uključujući  i stanare, juče nije hteo da govori o pljački. Stanari okolnih zgrada kratko su nam rekli da nisu ni znali šta se dogodilo u njihovom komšiluku dok o tom slučaju nisu saznali iz medija. Direktor opljačkane firme tako|e nije želeo da priča o krađi sefa. 

Lopovu preti do osam godina robije

Nepoznati počinilac filmske pljačke tereti se, za sada, za krivično delo teška krađa, za šta je, prema Krivičnom zakoniku naše zemlje, predviđena kazna zatvora od jedne do osam godina. Kako se precizira u zakonu, okrivljeni će se kazniti ako je pljačka izvršena "obijanjem ili provaljivanjem zatvorenih zgrada, stanova, soba, kasa, ormana ili drugih zatvorenih prostora ili savlađivanjem mehaničkih, elektronskih ili drugih većih prepreka", pri čemu je vrednost plena veća od 450.000 dinara.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set