Sakrili šest osoba u vozilo i ugrozili im život: Uhapšeni Srbi zbog krijumčarenja ljudi
Podeli vest
Hrvatska policija, u saradnji sa Europolom i njihovim slovenačkim kolegama, u ponedeljak je sprečila krijumčarenje šest migranata u oblasti Zaprešića i uhapsila dvojicu osumnjičenih krijumčara, srpskih državljana.
Migranti su bili skriveni u teretnom prostoru kamiona sa srpskim registarskim tablicama, kojim je upravljao srpski državljanin (42).
Pripadnicima MUP-a danas je, putem sredstava veze, data objava da se iz pravca Niša prema Beogradu na autoputu kreće vozilo "Seat Alhambra" u kojem se prevoze migranti i koje prate patrole iz Jagodine, a koje nije htelo da stane ni policijskim službenicima PU Pirot i PU Niš.
Policija je na autoputu "Prijateljstvo" uhapsila 39-godišnju Skopljanku dok je krijumčarila šest migranata u automobilu "škoda oktavija", saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije.
17.08.2025
00:15
Oni su transportovani u zatvorenom prostoru između tereta, gde je postojala ozbiljna opasnost po njihove živote zbog mogućeg kretanja tereta i nedostatka vazduha.
Zbog sumnje da je krijumčario ljude i omogućio nedozvoljen prelazak državne granice, uhapšen je 39-godišnjak iz Užica. U njegovom automobilu marke "folksvagen pasat", policija je kod Pirota pronašla sedam iregularnih migranata.
Državljanin Crne Gore F.K. (33) uhapšen je u Nišu, zbog sumnje da je pokušao da prokrijumčari 24 migranta.
13.12.2024
23:00
Krivičnom istragom na području Varaždina uhapšen je i 32-godišnji državljanin Srbije, vlasnik kompanije koja je bila vlasnik vozila. Policija ga sumnjiči da je učestvovao u organizaciji krijumčarenja.
Prema policijskim procenama, dva uhapšena krijumčara mogla su da ostvare najmanje 9.000 evra ilegalne zarade od ovog transporta.
Deo je krijumčarske rute iz Srbije u zapadnu Evropu, koju policija ocenjuje kao izuzetno opasnu zbog opasnosti po zdravlje i živote migranata.
Osumnjičeni su predani nadzorniku pritvora, a protiv njih je podnesena krivična prijava u Opštinskom državnom tužilaštvu u Novom Zagrebu, saopštila je policija, a prenose hrvatski mediji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pripadnicima MUP-a danas je, putem sredstava veze, data objava da se iz pravca Niša prema Beogradu na autoputu kreće vozilo "Seat Alhambra" u kojem se prevoze migranti i koje prate patrole iz Jagodine, a koje nije htelo da stane ni policijskim službenicima PU Pirot i PU Niš.
Tajkunska televizija N1 oglasila se danas povodom debate između predsednika Srbije Aleksandra Vučića i generalnog sekretara Evropske demokratske partije Sandra Gocija.
Danas je u Višem sudu u Beogradu nastavljeno suđenje optuženima u slučaju "Generalštab", a među njima je i ministar kulture Nikola Selaković, čiji je branilac Vladimir Đukanović nakon postupka u ovoj instituciji izneo šokantna saznanja.
Propali košarkaš i blokader Vladimir Štimac obrušio se svim silama na Pokret slobodnih građana (PSG), na čijem je čelu okoreli opozicionar Pavle Grbović.
Lider Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislav Šešelj komentarisao je izjavu zamenika predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrija Medvedeva da su fabrike dronova po Evropi legitimne ruske mete.
U Beogradu je uspešno rešeno stambeno pitanje za deset izbegličkih porodica, čime je, nakon više od decenije čekanja, okončan jedan od najvećih životnih izazova sa kojima su se one suočavale.
Doktorka Jelena Đenadić, specijalista opšte hirurgije iz Šapca trčaće u subotu na Beogradskom maratonu. Kilometre u polumaratonskoj trci "prodaje" u humanitarne svrhe da bi pomogla šabačkom udruženju obolelih od multiple skleroze.
Subotica i njeni građani s ponosom se sećaju dr Artura Munka, jednog od spasilaca putnika čuvenog "Titanika", koji je potonuo na današmji dan pre 114 godina.
Turista iz Srbije koji je za Vaskrs boravio u Grčkoj doživeo je neprijatnost zbog nepropisnog parkiranja, pa je tako ostao bez tablica i dokumenata, uz kaznu od 30 evra.
Američka administracija demantovala je navode da je formalno zatražila produženje dvonedeljnog primirja sa Iranom, ističući da su pregovori i dalje u toku i da postoji optimizam u vezi sa mogućim sporazumom.
Pentagon ubrzano razrađuje planove za moguću vojnu operaciju na Kubi, u slučaju da američki predsednik Donald Tramp izda naredbu za intervenciju, prenose američki mediji.
Husein Čokić, najstariji bosanskohercegovački glumac, preminuo je juče, 14. aprila, u 96. godini u Puli, ostavivši za sobom bogatu i značajnu umetničku karijeru.
Pevačica Marija Mara Stojanović progovorila je o odnosu koji je imala sa Sašom Popovićem, i toples fotografijama zbog kojih je gotovo izbačena iz Granda.
Otac učesnice rijalitija "Elita" Maje Marinković Radomir Marinković Taki otvoreno je govorio o ćerkinom emotivnom životu, ali i starleti Staniji Dobrojević.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar